Геологія для фундаменту

Актуальність 5 по 5 відгукам

Якщо передбачається будівництво, без геологічних робіт не обійтися. Будь-то невеликий приватний будинок або висотка, скрізь потрібні фундаменти. Навіть при встановленні великих верстатів на заводах влаштовують фундаменти. Якою буде обраний фундамент геологія ділянки визначає. Різні типи грунтів мають неоднакову здатність нести навантаження. Навантаження повинне знаходитися в межах допустимих значень, інакше структура грунту буде зруйнована і, відповідно, може зруйнуватися будова.

Проектують фундамент з геології. Вивчення геологічної будови виконується спеціалізованими фірмами, такими як ТОВ "Гільдія Інжиніринг". Компанія, яка виконує геологію, повинна мати хорошу матеріальну базу. Геологія під фундамент неможлива без техніки, оснащеної лабораторії та фахівців. Польові роботи проводяться тільки із залученням бурових установок та машин, призначених для перевезення обладнання. В лабораторії повинен бути набір приладів для виробництва дослідів. Офіси фірми оснащуються комп'ютерами з сучасним програмним забезпеченням. Тільки тоді геологія під фундамент буде відповідати прийнятим стандартам.

Вартість геологічних вишукувань від 3 900 грн за виїзд

Щоб порахувати параметри потрібного фундаменту, необхідно знати особливості геології району робіт. Геологія для фундаменту служить джерелом повної інформації по ділянці. Для розрахунку фундаменту проектувальникам потрібно мати геологічні розрізи по різних напрямах. Фундамент геологія допоможе розрахувати. Сучасне програмне забезпечення дозволяє побудувати тривимірну модель геологічної будови ділянки. Прямо на ній проектувальник може виконати свою частину роботи. Результати лабораторних робіт, внесені в таблиці Excel, миттєво обробляються.

Відсутність необхідних знань з геології ділянки може призвести до помилок проектування. Прикладів тому достатньо. Виконали розвідувальну проходку виробок в недостатній кількості, пропустили лінзу грунтів з домішкою органічних речовин, застосували невідповідні в даних умовах фундаменти, і ось результат - тріщини в віконних отворах, будівля в аварійному стані, виселення мешканців. Щоб розрахувати фундамент з геології, потрібно знати потужність інженерно-геологічних елементів і мати числові параметри властивостей ґрунтів. Для вивчення будови проводиться буріння свердловин, під час якого геолог з'ясовує становище шарів і ретельно документує. Якщо грунти дозволяють, то відбираються моноліти зі свердловин з метою проведення випробувань в лабораторії. Якщо пухкі породи або текучі, призначають статичні випробування ґрунтів зондуванням або радіоактивний каротаж.

Геологія для фундаменту обов'язкова. На деяких територіях розвинені ґрунти проявляють просідання при замочуванні. В таких умовах будувати важко. Є лесовидні суглинки і супіски. Геологію таких місць, де присутні лесовидні ґрунти і просадні леси, ретельно вивчають, так як витрати на влаштування фундаментів відчутно змінюються в залежності від наявності просадних властивостей грунтів і ступеня їх прояву.

Геологія під фундамент вивчає сейсмічні параметри досліджуваного району. Ці відомості беруться до уваги при проектних роботах. На яку глибину потрібно закласти фундамент геологія показує, встановлюючи величину сезонного промерзання. Глибина сезонного промерзання визначається як розрахунковим шляхом, так і багаторічними спостереженнями. Спроектований фундамент по геології буде мати саме ті параметри, які забезпечать стійкість будівлі або споруди, його довгу службу і відсутність деформацій.

3 основні досягнення нашої компанії за 3 роки: 312 виконаних об'єктів за минулий вересень (червень 2016 р), у тому чисте 93 ділянок з інженерно-геологічних вишукувань Повне геодезичний супровід будівництва нового заводу Дніпросталь від Генпідрядника Італійської фірми Даніелі (2008-2014 р) Топографічна зйомка м 1:500 заводу ДМК площею 800 га за 4 місяці з усіма узгодженнями (2014 р)

Copyrights 2011-2016 geotop.com.ua