Геологія та геодезія Сухолуччя

Актуальність 5 по 20 відгукам

Сухолуччя знаходиться на стику Київського Полісся з палеогеново-неогеновою основою і Чернігівського Полісся з палеогеновою основою. Велика частина території приурочена до Чернігівського Полісся. Ділянка знаходиться в межах першої надзаплавної тераси шириною 3.5 км. В пару кілометрів західніше починається водно-льодовикова зандрова рівнина. На північному заході зустрічаються моренні горби, великі відторженці, залишені льодовиками. У тектонічному відношенні ділянка знаходиться на самому краю північно-східного схилу Українського щита. Загальний нахил рельєфу в східному напрямку, в бік річки. Ділянка знаходиться на березі Київського водосховища. Також тут є притоки річки, ставки, невеликі озера.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 5 900 грн

На початковому етапі геологічних досліджень проводиться візуальний огляд місцевості. Геологія ділянки Сухолуччя починається з огляду рельєфу ділянки, відслонень гірських порід, вивчення ендогенних процесів. Геодезія Сухолуччя проводиться до початку буріння. Попередньо здійснюється винесення меж Сухолуччя. Ведеться топографічна зйомка району робіт, фіксуються будівлі і споруди, інженерні комунікації. Складається топографічна основа для проектних робіт. На цифровій карті намічаються гирла свердловин. Геодезія Сухолуччя на етапі буріння полягає у виносі свердловин. А після закінчення буріння, якщо змінилося місце розташування – нові координати знову заміряються. Після складання звіту ведеться проектування житла. Через складні геологічні умови може змінитися початкове розташування будівлі. Тоді знадобиться нове винесення меж Сухолуччя.

Геологія ділянки Сухолуччя складена архейськими і протерозойськими гранітами, кристалізованими породами, що знаходяться на глибині приблизно 500м. Вище розташовуються осадові породи. Це потужний шар пермських пісків. Глини тріасу і юри. Юрські і крейдові пісковики, піски, палеогенові бучакскі піски. Деякі неогенові породи розмиті ерозійною діяльністю річки.

В геологічній будові ділянки на глибину до шести метрів беруть участь четвертинні алювіальні піщані опади першої надзаплавної тераси. Різнозернисті піски переслоюються з супіском. Зверху незначний грунтово-рослинний шар. Починаючи майже з поверхні - пісок дрібнозернистий і слабоувологий. Внизу розрізу, на глибині близько 6м, пісок насичений водою. На глибині 4.5-6м з'являється горизонт безнапірний підземної води четвертинних опадах. Рівень води може змінюватися в середньому на півметра. Варто звернути увагу на пилуваті піски. При розмокненні вони можуть стати пливунами. Також прошарки глинистих порід, суглинки можуть затримувати фільтрівні під землею води. Можуть утворитися верховодки особливо під час інтенсивних дощів, сніготанення.

Досліджувану ділянку можна віднести до потенційно подтоплюючих. За результатами багаторічних спостережень виявилося, що сезонна глибина промерзання піщаних грунтів від 80 до 150см. За сейсмологічною небезпекою ділянка відноситься до другої категорії (п'ятибальна шкала). По складності інженерно-геологічних умов об'єкт можна віднести до ІІ катег. складності. На поверхні не виявлені небезпечні інженерно-геологічні процеси.

Під час риття траншей, котлованів піщані грунти можуть обвалюватися. Це може відбуватися як у результаті їх нестійких властивостей, так і в результаті зволоження. Підстави будинків, підвали можуть потрапити в зону «верховодки». Для запобігання нерівномірних осідань ґрунту потрібно передбачити відведення поверхневих вод, вибрати відповідні конструкційні матеріали. У даних умовах можна використовувати фундамент з неглибоким закладенням. Можна застосовувати посилений фундамент стрічковий.

З метою уточнення всіх гірничо-геологічних умов на вашій ділянці, ви можете зробити заявку на геологію в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

3 основні досягнення нашої компанії за 3 роки: 312 виконаних об'єктів за минулий вересень (червень 2016 р), у тому чисте 93 ділянок з інженерно-геологічних вишукувань Повне геодезичний супровід будівництва нового заводу Дніпросталь від Генпідрядника Італійської фірми Даніелі (2008-2014 р) Топографічна зйомка м 1:500 заводу ДМК площею 800 га за 4 місяці з усіма узгодженнями (2014 р)

Copyrights 2011-2016 geotop.com.ua