Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Визначення відстаней до сусідніх ділянок, ширина проходу та проїзду

Наразі регламентована ширина прохду між ділянками 2 метри

Ширина проїзду для транспорта 4 метра

Будь-яка земельна ділянка має свої межі. І кожна обов'язково межує з іншими територіями зі всіх сторін, або тільки з декількох. У будь-якому випадку кожен власник земельної ділянки має сусідів, які теж є власниками своєї землі. Сусіди часто можуть конфліктувати, якщо мова йде про неправильне розташування меж територій, огороджувальних споруд. Тому питання межування виходять на перший план. Щоб їх вирішити, необхідно виконувати деякі геодезичні процедури, наприклад, визначення відстаней до сусідніх ділянок.

Визначення відстаней до сусідніх ділянок

Однак навіть якщо питання межування вирішене і вичерпане, взаємини з сусідами не закінчуються. Щоб будови і на вашій території, і на території сусідів були безпечними, необхідно їх правильно розташувати на ділянці під час планування і зведення. Для цього існує ряд правил і норм, якими повинен керуватися кожен власник земельної ділянки. А ключові положення прописано в Земельному кодексі України.

Одним з актуальних питань є питання про розташування житлових  і господарських будівель по відношенню один до одного, а також до  сусідніх володінь. Це питання регулюється санітарно-побутовими нормами. Отже, на кожній дільниці повинні бути санітарно-захисні зони, розміри яких залежать від кількісних показників відстані. Як правило, відступи відлічуються від межі території до певного об'єкту. При цьому враховується кожен елемент, навіть найдрібніший і, на перший погляд, незначний. Відстані повинні вираховувати до самого житлового будинку, до сараїв та господарських будівель і навіть до рослин (дерев, кущів). Це що стосується меж ділянки.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Але не варто думати, що якщо метраж до захисних споруд і до сусідніх територій дотримано, то на своїй ділянці можна розташовувати будови як захочеться. Між окремими елементами, що знаходяться в межах території, також повинен бути баланс і порядок в плані метражу і розташування. Враховуються відстані між основною, житловою забудовою і такими об'єктами як вбиральня, душ або баня, колодязь, погріб, господарські забудови.

Для того, щоб мати уявлення про те, що і де розташовується або передбачається розташувати, потрібна наочна картина. Забезпечити її допоможе схема для дотримання санітарно-захисних зон. Це невеликий графічний елемент, який являє собою накреслений план земельної ділянки та прилеглих до нього територій сусідніх ділянок, доріг. На цю схему наносяться всі елементи нерухомого майна, які вже розташовані на ділянці, а також ті, які тільки передбачається розміщувати. Схема витримана в єдиному масштабі, тому всі ці елементи можна передати на правильному розташуванні один від одного в заданому масштабі.

А щоб не виникало жодних претензій з боку сусідів, потрібно точно встановити відстані до сусідніх ділянок. Щоб ці відомості були дійсно правдивими, вимірювання за допомогою рулетки на побутовому рівні не підійдуть. В цьому випадку потрібна допомога фахівців, які встановлять кількісні показники за допомогою геодезичного обладнання. Складання схеми – також прерогатива геодезистів. І краще, щоб і визначали межі, і розробляли графічні схеми одні і ті ж фахівці. Тоді ви можете розраховувати не тільки на злагоджену роботу, але і на якісний результат. Саме такий результат ви отримаєте, якщо звернетеся за допомогою в компанію “Гільдія Інжиніринг”.

Коментарі та запитання:


Анатлій
Забираю свій земельний пай, який на жаль, практично по середині поля. Доріг для під'їду взагалі немає.Який порядок нарізання доріг для під'їзду с/г машин. Дякую.
Гільдія Інжиніринг
По закону повинен бути проїзд 6м до паю. Якщо проїзда немає, то це помилка землевпордника при оформленні кадастрового номера на пай. Вам треба оформляти сервитут проїзду узгоджувати в сільраді. Для початку треба дивитись по кадастровій карті.

Олександр
Чи є чітко визначені відстані між земельними ділянками для пішого проходу?  Яким документом це регламентовано? Дякую. 
Гільдія Інжиніринг
Так, в Україні є чітко визначені відстані між земельними ділянками для пішого проходу. Відповідно до Закону України "Про землеустрій" та Правил землеустрою в Україні, встановлено, що відстань між земельними ділянками для пішого проходу повинна бути не менше 2 метрів від межі земельних ділянок, а для проїзду транспортних засобів - не менше 4 метрів.

Крім того, місцеві органи самоврядування можуть встановлювати більш жорсткі вимоги до відстаней між земельними ділянками для пішоходів та транспорту на своїй території.

Отже, в Україні відстані між земельними ділянками для пішого проходу регулюються законодавчими актами та нормативно-правовими документами.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення