Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Аерофотозйомка і моніторинг кар'єрів

Аерофотозйомка здійснюється за допомогою безпілотних літальних апаратів для моніторингу відкритих гірничих робіт. Її мета – цифрова модель місцевості, одержувана за допомогою технології геосканування кар'єрів та інших гірничих об'єктів. Це дуже докладні хмари точок, в які можна легко вносити подальші зміни. Вони виключають вплив людського фактору при проведенні польових і камеральних робіт, що впливає на точність сканування великих територій та обсягів різних порід. Наприклад, на дослідження території в 5 квадратних кілометрів, для створення наземної зйомки, робочим потрібно працювати місяць. Безпілотник досліджує об'єкт близько години, обробка матеріалів триває близько 6 годин. На сьогоднішній день аерофотозйомка і моніторинг кар'єрів є самим досконалим і точним методом. Він докладний, економічний і швидкий, порівнянний хіба що з лазерним скануванням, і виключає найменші спотворення інформації, що дуже впливають на якість робіт, а головне - їх безпеку.

Аерофотозйомка і моніторинг кар'єрів

Яким чином проводиться аерофотозйомка і моніторинг кар'єрів?

На земній поверхні у визначених точках встановлюються наземні маркери, які будуть орієнтирами для геосканування. Вибір точок робиться в проблемних місцях, по краях кар'єра та його розрізу. Безпілотник з повітря сканує місцевість, та у спеціальних 3D програмах математичним шляхом за допомогою хмари точок робляться перетворення. Ортофотоплан виконується під прямим кутом до поверхні землі. Це дає плоский вигляд зі збереженням пропорцій і масштабу. Ортофотоплан – основа кадастрових і інших планів. У міру вироблення породи аерофотозйомка повторюється і дані змінюються. Серія поодиноких у кількості декількох сотень фотографій, створює яскраву і детальну картину єдиного фотоплану, необхідного для реальної оцінки місцевості.

Які завдання вирішує аерофотозйомка і моніторинг кар'єрів?

Видобуток корисних копалин відкритим способом потребує постійного отримання даних про зміни розмірів і контурів кар'єрів для планування і обліку виробітку гірських порід. Часто також необхідна аерофотозйомка вугільного складу з метою визначення обсягу вугільних запасів.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт з аерофотозйомки для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

За допомогою аерофотозйомки для моніторингу кар'єрів вирішуються наступні завдання :

  • відображаються постійні зміни рельєфу місцевості при виробленні кар'єрів;
  • створюється цифрова 3D модель кар'єрів, розрізів та профілі;
  • складаються цифрові топографічні плани різних масштабів;
  • на підставі хмар точок створюються схеми та інші наочні матеріали;
  • проводиться аналіз схилів, деформацій і зсувів порід у процесі виконання гірничих робіт;
  • визначається точний обсяг виробленої породи;
  • оцінюється вплив на навколишнє середовище;
  • виявляються раціональні способи управління майном та обладнанням;
  • вирішуються питання техніки безпеки як на самому кар'єрі, так і в його хвістосховищі, вахтових селищах.
  • підвищується ефективність та економічна доцільність розробки кар'єрів.

Аерофотозйомка кар'єрів дозволяє виявляти найбільш небезпечні ділянки відкритих гірничих робіт, і своєчасно запобігати відвалу породи. Потрібно враховувати, що кар'єри часто мають значну довжину і глибину, яку реально оцінити тільки з висоти пташиного польоту. Вони заповнюються водою, сповзають і обвалюються. Ступінь цієї небезпеки, та її запобігання, можна виявити за допомогою складання ортофотоплану. При розробці кар'єра формуються купи, з яких вилуговується цінна порода. Розробити поділ на купи, і оцінити ступінь вилуговування видобутої породи можна тільки за допомогою аерофотозйомки.

ТОВ «Гільдія Інжиніринг» виконує аерофотозйомку і моніторинг кар'єрів для оперативного рішення задач по скануванню місцевості якісно і в строк.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення