Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Агрохімічний аналіз грунту

Навіщо необхідний періодичний агрохімічний аналіз ґрунту?

Одним з важливих природних компонентів, що оточують нас і мають величезне значення для забезпечення життєдіяльності людства, є грунт – середовище для життя багатьох організмів, джерело живлення для рослин. Землеробство з метою безпосереднього вирощування продуктів, а також кормів для тваринницького виробництва служить основою нашого існування. Стан продуктивних грунтів зобов'язаний бути об'єктом пильної уваги власників земельних ділянок і землекористувачів. Тому агрохімічне обстеження ґрунтів повинно проводитися на регулярній основі.

Агрохімічний аналіз грунту

Грунт тісно взаємопов'язаний з іншими природними елементами (атмосферою, гідросферою, підстилаючими гірськими породами, біосферою). Беручи участь в постійному круговороті речовини, вона може періодично змінювати свої родючі властивості. Невеликі і зовні практично непомітні зміни можуть позначитися на врожайності сільськогосподарських культурах. Мета агрохімічного аналізу ґрунту – своєчасно виявляти такі зміни, обґрунтовувати методи внесення мінеральних і органічних добрив, застосування інших аграрних технологій, спрямованих на підтримання оптимальних для сільського господарства характеристик грунту.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по бурінню для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Чим представлений грунт?

Грунт – це багатокомпонентне утворення, що складається з твердої, рідкої і газоподібної складових, до того ж насичене живими організмами.

  1. Тверда частина представлена грунтоутвореною гірською породою (ще її називають материнською). Крім мінералів материнської породи, грунтом є гумус (органічна речовина, що входила колись в організми тварин або рослин). Саме гумусом, головним чином, визначається родючість ґрунту – здатність забезпечувати ріст на ній рослин в поживних речовинах.
  2. Рідка частина – це вода, а також розчинні в ній органічні і неорганічні сполуки (ґрунтовий розчин).
  3. Газоподібна частина – повітря, що заповнює всі структурні порожнечі (де відсутня вода).
  4. Живі організми представлені безліччю бактерій (до декількох мільйонів в одному грамі ґрунтового матеріалу). Вони перетворюють відмерлу органіку, структурують землю.

Характеристики, що розглядаються при агрохімічному обстеженні грунту

У ході агрохімічного аналізу ґрунту можуть вивчатися найрізноманітніші її характеристики, що підрозділяються на такі групи агрохімічних показників:

  1. Основні показники. У них входить водневий показник (pH), гідролітична кислотність ґрунтів, загальний вміст в них органічної речовини, гранулометричний склад, сума поглинених підстав.
  2. Вміст макроелементів (нітрати, нітрити, азот амонійний, калій, натрій, кальцій, фосфор).
  3. Вміст мікроелементів важливих для процесів життєдіяльності рослин, (цинк, кобальт, молібден, нікель, мідь, марганець).
  4. Вміст токсичних домішок у ґрунті (нафта і нафтопродукти, шкідливі метали і солі, бенз (а) пірен).
  5. Характеристики бактеріального забруднення землі (наявність і кількість кишкових паличок, ентерококів, сальмонели та інших хвороботворних мікроорганізмів).

Своєчасний агрохімічний аналіз ґрунту має величезне значення. Без нього важко приймати обгрунтовані сільськогосподарські рішення, що сприяють підняттю врожайності, підвищенню ефективності використання земельних ресурсів. Всебічне або вузьконаправлене агрохімічне обстеження земель можна доручити, уклавши відповідну угоду, фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг».

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення