Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Акт встановлення меж земельної ділянки

Суперечки між сусідами – це явище вічне, яке не вдається скоренити вже багато віків. Найчастіше суперечки виникають через межування територій. Кожен хоче мати у своєму володінні більший шматок землі. А інколи людина користується ділянкою багато років не підозрюючи, що її частина знаходиться за парканом сусіда, який не має на неї права. Істина встановлюється тільки коли власник починає збирати документи, щоб належним чином оформити права на землю, зареєструвати її в кадастрі. Тоді й випливають цікаві подробиці невідповідності меж, які повинні бути та тих, що позначені парканами.

Акт встановлення меж земельної ділянки

Внести ясність у сусідські війни може процедура встановлення меж земельної ділянки і Акт, що складається за результатами її проведення. Параметри, що вносяться в цей Акт, мають бути узгоджені з самим власником, а також із всіма сусідами, що мають суміжні ділянки. Однак на практиці буває так, що деякі сусіди відмовляються підписувати Акт навіть після того, як стали свідками проведення процедури. Подібні випадки вирішуються тільки в залі судових засідань.

Але в більшості ситуацій Акт встановлення меж земельної ділянки є вирішальним аргументом в буд-якій суперечливій ситуації. А передує цьому документові однойменна процедура.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Встановлення меж земельної ділянки має на меті виявлення параметрів території на місцевості в польових умовах. Головним параметром, який встановлюється в ході проведення процедури є місця розташування поворотних точок. Межу земельної ділянки треба не тільки визначити, але й закріпити межовими знаками на кожній з цих поворотних точок.

Дану процедуру наша компанія проводить в декілька послідовних етапів. Як тільки замовник звертається до нас по допомогу у встановленні меж території, починається підготовчий етап. На цьому відрізку робіт збирається інформація щодо досліджуваної території, вивчаються картографічні матеріали та топографо-геодезичні відомості.

Другий етап складається з польових робіт геодезичного характеру та землеустрою. Вони проводяться на самій ділянці. Шляхом зйомки за допомогою тахеометрів та супутникових навігаційних систем встановлюються відомості щодо параметрів території. При необхідності ключові точки закріплюються межовими знаками. На третьому етапі отримані дані обробляються, а також на їх основі впорядковуються потрібні документи. Найголовнішим є саме Акт встановлення меж земельної ділянки. Якщо в натуру виносилися межові знаки, потрібно скласти ще один документ – Акт передачі-прийому межових знаків на зберігання. Якщо позначки були втрачені, пошкоджені, переміщені, то доведеться знову проводити процедуру визначення меж.

Як і будь-яка геодезична процедура, дана робота передбачає обов’язкову наявність графічної складової. Під час складання документу окрім відомостей текстового характеру – місця розташування ділянки, її адреси та параметрів необхідно зробити ще й графічне зображення території з усіма розмірами. Як правило, це креслення розташовується на зворотному боці документу.

Даний акт вважається важливим документом землеустрою. Без нього виконання будь-яких робіт на ділянці неможливо – ви не зможете продати її, здати в оренду чи подарувати. Навіть при будівництві ці дані стануть в нагоді. Про точні межі ділянки важливо знати забудовникові, щоб дотриматись всіх потрібних будівельних норм при посадці конструкції на ділянку.

І хоча процедура встановлення меж земельної ділянки на перший погляд є простою, але вона дуже актуальна та важлива. Головне в ній – точність, гарантувати яку можуть спеціалісти нашої компанії.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення