Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Аналіз грунту на мікроелементи

Мікроелементи і макроелементи - чому їх присутність в ґрунтах так уважно вивчається

Елементи, уміщення в грунтах яких не перевищує слідових кількостей, називають мікроелементами. Аналіз грунту на мікроелементи дозволяє встановити їх зміст.

Аналіз грунту на мікроелементи

Зменшення або збільшення вміщення в грунті мікроелементів відбивається на кількості їх у продукції сільського господарства, споживаної людьми. Роль мікроелементів дуже велика. Наявність їх забезпечує нормальне функціонування людського організму. Як недолік, так надлишок окремих мікроелементів може викликати важке захворювання.

Розрізняють також токсичні мікроелементи, вміст яких навіть у невеликій кількості може викликати у людини інтоксикацію і захворювання. Такі свинець, ртуть, кадмій. На земельних ділянках, розташованих поблизу великих автомагістралей і промислових підприємств, аналіз грунту на мікроелементи допоможе встановити концентрацію основних забруднювачів навколишнього середовища.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по бурінню для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Хімічні елементи, засвоювані рослинами у великих кількостях, називаються макроелементами. Аналіз грунту на макроелементи дозволить встановити їх зміст.

Недостатня кількість чи надлишок окремих мікроелементів або макроелементів може викликати захворювання рослинності і худоби. Для виправлення ситуації буває досить зробити аналіз ґрунту на макроелементи або мікроелементи і внести відсутні елементи або елементи, що нейтралізують перевищення концентрацій.

Деякі хвороби, викликані недостатньою кількістю або надлишком мікроелементів у ґрунті

Обмін речовин пов'язаний з присутністю в організмі мікроелементів. Дослідженнями виявлено закономірності, пов'язані з концентрацією того чи іншого елемента. У тварин на активність росту впливають марганець, цинк і йод, у рослинності - бор, марганець, цинк і мідь. У рослин простежено вплив на розмноження марганцю, міді і молібдену, у тварин - марганцю, цинку і йоду. Провівши аналіз грунту на мікроелементи, можна вносити до корму для тварин відсутні мікроелементи. Для нормального росту рослин розроблені мікродобрива.

Надлишок бору викликає у рослин хлороз, ураження кореневої шийки гниллю. Недолік таких мікроелементів викликає такі наслідки:

  • бору - у виноградf засихають суцвіття, у груш і яблунь відмирають бутони, засихає капуста;
  • міді - відбувається порушення утворення плодів у цитрусових і злаків;
  • молібдену - пригнічення утворення квіток у бобових і цвітної капусти.

Аналізи, що виконуються з метою підвищення родючості грунту

Фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводяться аналізи ґрунту на макроелементи і мікроелементи. Крім того виконуються аналізи ґрунту на родючість. За бажанням замовника може бути виконаний базовий аналіз, що включає визначення 6 показників (рН, вміст гумусу, калію, фосфору, азоту нітратного та азоту амонійного), розширений (показники базового аналізу плюс визначення загальної засоленості та вмісту хлоридів, магнію, кальцію і натрію) і максимальний. При максимальному аналізі визначається всі показники розширеного аналізу, а також вміст марганцю, кобальту, міді і цинку.

Виконавши аналіз грунту на мікроелементи, можна підібрати відповідні мікродобрива. Симптоми надлишку і нестачі макроелементів дещо схожі, тому для прояснення ситуації потрібно зробити аналіз на макроелементи. Наприклад, надлишок азоту пригнічує ріст рослин, знижує врожайність, призводить до високої концентрації нітратів, що веде до псування врожаю. До недоліку його чутливі багато які культури.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення