Сфери застосування аерофотозйомки для аграрного бізнесу

Застосування засобів малої авіації в сільському господарстві не можна назвати нововведенням. Уже кілька десятиліть літальні апарати приносять відчутну користь при обробленні полів. Однак їх використання довгі роки обмежувалося лише обробкою посівів засобами захисту рослин від комах і бур'янів. Такий прийом, як аерофотозйомка для аграрного бізнесу, з'явився до послуг фермерів порівняно недавно.

Сфери застосування аерофотозйомки для аграрного бізнесу.

Спектр послуг, що базується на аерофотозніманню для аграрного бізнесу

Технічні досягнення в сфері розвитку безпілотної авіації, винахід надійної апаратури для автоматичного ведення фото- і відеозйомки з повітря зробили аерофотозйомку доступною для сільських виробників. Сьогодні успішні фермери приймають рішення, користуючись зібраними знімальними матеріалами і результатами аналітичної обробки даних аерофотознімання. Можливості безпілотників забезпечують надання аграріям різних послуг:

 • аерофотозйомка угідь для складання ортофотопланів та електронних карт;
 • інвентаризація сільськогосподарських земель, обчислення фактичних площ ріллі, сінокосу, пасовищ;
 • мультиспектрального аерофотозйомка, що дозволяє визначити: рівень концентрації в грунті і рослинах азотистих речовин, контролювати стан посівів, прогнозувати урожай; знаходити індекси вегетації, вологості, листової поверхні;
 • раннє визначення небезпеки водної ерозії полів;
 • дистанційний контроль роботи польового персоналу;
 • захист від несанкціонованого доступу на оброблювану територію тварин і сторонніх людей;
 • моніторинг руху і використання сільгосптехніки;
 • контроль якості оранки;
 • спостереження за роботою іригаційної системи;
 • екологічний моніторинг території.

Для чого проводиться електронне картування земельних угідь?

Аерофотозйомка для електронного картування зазвичай стає першим кроком на шляху до системи господарювання, що отримала назву точного землеробства. Отримавши в розпорядження електронну карту земель, на яких ведеться аграрне виробництво, освоївши використання спеціального програмного забезпечення, фермери, керівники і фахівці в сфері аграрного бізнесу мають можливість набагато ефективніше, ніж раніше, вирішувати поточні управлінські завдання:

 1. Планування і ведення оперативного обліку польової сівозміни.
 2. Відстеження стану різних ділянок господарства.
 3. Забезпечення економічності транспортування вантажів (продукція, посівний матеріал, добрива, інсектициди та ін.).
 4. Аналіз агрономічних показників орної землі.
 5. Побудова моделей аграрних процесів.

Уже багато господарств, розташовані в різних областях України, можуть служити прикладом того, що побудова і регулярне оновлення, за допомогою аерофотозйомки, електронних карт угідь дозволяє:

 • скорочувати витрати пально-мастильних матеріалів на автотранспортні перевезення та сільськогосподарські технологічні операції;
 • гранично точно розраховувати витрати насіннєвих матеріалів;
 • підвищувати точність визначення дози внесених добрив і захисних хімікатів.

Отримання агрономічних даних за допомогою аерофотозйомки

Аерофотозйомка для аграрного бізнесу не обмежується геодезичними роботами, що забезпечують побудову високоточних карт. Сучасні фотокамери, що дозволяють проводити аерофотозйомку в різних діапазонах спектра, можуть забезпечити фермерів і інший дуже важливою для них інформацією. Наприклад, визначення вмісту в грунті і оброблюваних культурах азоту, проведене методом мультиспектрального аерофотозйомки, забезпечить замовника необхідною інформацією у багато разів швидше, ніж це було б можливим при використанні традиційного методу - відбору точкових проб з подальшим вивченням їх в спеціальній агрохімічної лабораторії. До того ж, аерофотозйомка дає більш повну і точну картину ситуації, так як виключає наявність необстежених ділянок. Мультиспектральні фотознімки дозволяють фахівцям:

 • обчислювати агрономічні показники посівів, що впливають на розрахунок оптимальної дози добрив;
 • здійснювати постійний контроль дозріває врожаю (щільність засівання поля, відсоток схожості насіння, якість сходів);
 • виявляти ділянки, уражені фітозаболеваніямі, шкідливими рослинами, які вимагають застосування негайних карантинних заходів;
 • прогнозувати врожайність.

Використання аерофотозйомки для аграрного бізнесу сприяє підвищенню раціональності використання земельних ресурсів, засобів агрохімії, веде до збільшення врожаїв і закономірно збільшує рентабельність фермерських господарств і більших сільгосппідприємств. Точний розрахунок при застосуванні пестицидів і гербіцидів забезпечує мінімальний збиток навколишньому середовищу. Компанія «Гільдія Інжиніринг» має в своєму розпорядженні парком безпілотних літальних апаратів, в повній мірі укомплектованих приладами для всебічного дослідження полів. Послуги з аерофотозйомки доступні аграріям практично в будь-якому регіоні країни.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення