Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Приєднання електроустановки до електромережі: покрокова інструкція

Якщо ви вирішили побудувати котедж, будинок або невеликий будиночок на дачі, в подальшому буде стояти питання: а як підключитися до централізованого електропостачання. Підключити до будинку електропостачання можна і під час будівництва, і після його закінчення. Але перш, ніж підключитися до централізованих електричних мереж, вам потрібно на ділянці замовити винос меж в натуру. У цьому вам допоможе наша компанія ТОВ «Гільдія Інжиніринг» і її кваліфіковані фахівці..

Приєднання електроустановки до електромережі: покрокова інструкція.

Як підключити електроустановку до електромережі?

Щоб підключити електроустановку, мається на увазі будинок, потрібно подати заяву в найближчу до вас енергопостачальну організацію. Якщо підключення неможливо, вам повідомлять про це, і тоді доведеться шукати інші джерела енергопостачання (індивідуальний генератор або сонячні батареї).

Якщо ваша заява схвалена, тоді підключення піде за такою схемою:

 1. Подача заяви в енергопостачальну організацію;
 2. Проведення топографічної зйомки великого масштабу з виносом меж ділянки;
 3. Збір документів, копія та оригінал (паспорт, ідентифікаційний код, документ на право власності ділянки) для дозволу на підключення;
 4. Складання проекту на підставі топографічного плану;
 5. Проведення робіт з підключення будинку до централізованих електромереж;
 6. Складання договору між енергопостачальною організацією і замовником.
 7. Підключення до електричних мереж.

Які документи необхідні для підключення електроустановки до електромережі?

Документи, які необхідно зібрати для підключення електроустановки до електромереж:

 • Топографічний план з визначенням меж ділянки в Києві;
 • Проект для підведення електричних мереж від стовпа-опори до лічильника, що показує споживання електроенергії;
 • Проект з розрахунком вхідний електроенергії, якщо врахувати що є обмежувач напруги і автоматичне вимикання;
 • Проект щодо заземлення на ділянці;
 • Схема розташування електроприладів і обладнання в будинку, враховуються всі електричні прилади (електрична плита, холодильник, пральна машина, водонагрівач, електросушарки, світло в будинку, гаражі та ін.), І розрахунок споживаної електроенергії.

Розглянувши всі документи, представлені вами, і розрахувавши кількість споживаної електроенергії, в енергопостачальній організації вирішать, яка напруга електричних мереж вам підводити: одно- або трифазного, і дадуть дозвільний документ для подальшого підключення електромереж.

Підключати електричні мережі до вашої ділянки повинні працівники енергорозподільчої організації, самим робити такі роботи не можна. Після підключення електромереж, працівником цієї організації складається акт, на підставі якого ви можете зробити висновок з енергорозподільчої організацією договір на поставку електроенергії.

Вимоги до приладів, що підключають електроустановку до електромережі

Перш ніж підключати електроенергію до будинку, ви повинні придбати лічильник, що показує спожиту електроенергію. До лічильників є свої вимоги:

 • Для невеликих житлових приміщень потрібен лічильник з силою електричного струму не менше 30 А, клас точності 2.0;
 • Для великих будинків і котеджів - не менш 50 А.

Щоб керувати електричною мережею, не допускати перевантажень в мережі, на ділянці встановлюється електрощит. До щита йде кабель. Щоб він не пошкодився, його укладають в гофровану тонку трубу. Провід повинен відповідати потужності мережі.

До будинку можна підключитися:

 1. Повітряним шляхом, від лінії електропередач простягається кабель;
 2. Підземним шляхом - спеціальний кабель, придатний для прокладки під землею, закопується в землю.
Нагадуємо, що винос меж ділянки в натуру вам знадобиться, щоб скласти проект для підключення будинку до центральної електричної мережі.

Види підключення електричних мереж

Підключення вашої ділянки до електричної мережі може бути стандартне і нестандартне:

 • Стандартне підключення - підключення до вже існуючої електричної мережі, що знаходиться не далі за від вашої ділянки, ніж на 300 м.
 • Нестандартне підключення. Якщо ваша ділянка віддалений від централізованої електричної мережі більше ніж на 300 м, вам потрібно протягнути окрему електричну лінію.

І ще на закінчення

Після оплати всіх послуг ви запрошуєте співробітника енергопостачальної організації на вашу ділянку. Він перевіряє проект, складений на підставі топографічного плану з винесенням меж ділянки. Якщо все правильно, ви укладаєте з організацією договір. Представник організації знайомить вас з технічними умовами, які необхідно виконувати весь час, поки користуєтеся світлом, опломбує лічильник, ви розписуєтесь в документі, і можете підключати прилади.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення