Який фундамент потрібен для піску? А чи можна будувати комплекс на чорноземі? А який фундамент потрібен для глини?
На території України можна знайти не дуже багато місць, де взагалі не можна проводити ніякі будівельні роботи. Болота або ділянки з високим водонасиченню (і то такий майданчик можна осушити дренажними заходами), різкі ухили з високою ймовірністю зсувів і місця з неприпустимою ступенем токсичних домішок. Будівництво на всіх інших майданчиках можливо завдяки інженерної геології і правильно підібраним заходам по її результатам. Будівельна геологія якраз і потрібна для того, щоб забудовник міг реалізувати інженерний проект на наявному ділянці з мінімальними ризиками і мінімальними вкладеннями, а в разі виявлення проблем, які не можна виправити, - вчасно зупинити проект і тим самим попередити свої фінансові втрати.
Інженерна геологія для будівництва - аналізи грунту
Що таке інженерна геологія? Це галузь геологічного ремесла, яка займається вивченням виключно верхніх шарів землі і тим, яким чином ці самі верхні шари взаємодіють з будівельними об'єктами. Дані про ділянку виходять після ретельного аналізу грунтів, а вірніше - зразків, узятих з свердловини на будівельному майданчику. Потім ці дані обробляються, і на їх основі вже чертится проект.
Аналіз грунту потрібен перед початком будь-якого будівництва - починаючи від звичайного приватного будинку, закінчуючи виробничим комплексом або багатоповерхівкою. Єдина відмінність - це глибина дослідження. Якщо для одноповерхового або півтораповерхового приватного будинку буде достатньо кількох свердловин глибиною від 8 до 15 м, то для багатоповерхівки може знадобитися бурити грунт на глибину до 30 м і вище.
Аналіз зразків включає в себе ряд тестів на механічні, фізичні та хімічні властивості грунту.
Звіт про структуру ґрунту - це інформація не тільки про там, на якій глибині залягає які пласти і що потрібно зробити, щоб вже побудований будинок «Не перекосило», а й дані про екологічну безпеку, а ще прогноз очікуваного поведінки ділянки. Так, дільниці не дуже часто бувають стабільними, саме тому термін придатності даних по геологічних вишукувань - не більше 5 років
Який повинен бути фундамент, якщо грунт дерново-підзолистий, глинистий або чорноземний
Найпоширеніші грунту в Україні - це чорноземи, а ще дерново-підзолисті і сірі лісові грунти. Крім цього, часто зустрічаються піски і глини.
Фундамент - це 60% від якості будинку і 30% від його вартості.
Для кожного хімскладу грунту підходить свій особливий фундамент, тому давайте розглянемо, які варіанти для яких типів грунту слід розглядати.
Дерново-підзолисті ґрунти
Дерново-підзолисті ґрунти - це pH від 3, 3 до 5, 5 - тобто вони досить агресивні, тому, залежно від кислотності, вибирають свій тип матеріалу і його ізоляцію. Якщо говорити в загальному, то для такого типу грунту можуть підійти і пальові фундаменти, і стрічкові, і монолітні і змішані, вибір буде залежати від наступних даних:
- близькості грунтових вод;
- водонасичення верхніх шарів;
- кількість домішок;
- загальної кислотності;
- відсотка органічних включень.
У деяких випадках, як і при будівництві на чорноземах, забудовнику доведеться знімати верхній шар, надто багатий органічними включеннями.
Це цікаво: найвитривалішими вважаються скельні, гравійні і великоуламкові грунти, саме тому на складних ділянках перед установкою фундаменту (після виїмки грунту) часто використовують гравійну подушку.
З ТОВ "Гільдія Інжиніринг" можна за мінімальний термін отримати потрібну інформацію про ділянку будь-якої площі!
Фундамент на чорноземі
Фундаменти на чорноземі практичніше за все буде закладати після виїмки верхнього шару грунту. Місце, що звільнилося засипають сумішшю з гравію і піску. Якщо виїмка грунту - це не той варіант, який Вам підходить, то визначатися потрібно серед 3 інших:
- фундамент палі;
- монолітне заливання бетоном;
- стрічковий варіант.
Але самий верхній шар все одно краще зняти, (чому - трохи нижче), а геологія для будівництва якраз і допоможе визначити глибину.
Відомо, що чорнозем - це така земля, яка дуже любить збиватися в грудки. А грудки дуже люблять накопичувати вологу, де, власне, і утворюється цінний для сільського господарства, але дуже шкідливий для будинків, гумус. Тому, щоб термін служби бетонної основи був якомога довше, верхній шар завжди знімають, а фундамент для чорнозему завжди ізолюють від вологи. І до слова сказати, спосіб гідроізоляції також визначається після геологічних вишукувань, а конкретніше, після визначення процентного вмісту вологи та хімічного складу контактного шару.