Геодезия, геология, топосъёмка от сертифицированного исполнителя "Гильдия Инжиниринг" по Украине


Типи фундаментів для різних грунтів

Який фундамент потрібен для піску? А чи можна будувати комплекс на чорноземі? А який фундамент потрібен для глини?

На території України можна знайти не дуже багато місць, де взагалі не можна проводити ніякі будівельні роботи. Болота або ділянки з високим водонасиченню (і то такий майданчик можна осушити дренажними заходами), різкі ухили з високою ймовірністю зсувів і місця з неприпустимою ступенем токсичних домішок. Будівництво на всіх інших майданчиках можливо завдяки інженерної геології і правильно підібраним заходам по її результатам. Будівельна геологія якраз і потрібна для того, щоб забудовник міг реалізувати інженерний проект на наявному ділянці з мінімальними ризиками і мінімальними вкладеннями, а в разі виявлення проблем, які не можна виправити, - вчасно зупинити проект і тим самим попередити свої фінансові втрати.

Інженерна геологія для будівництва - аналізи грунту

Що таке інженерна геологія? Це галузь геологічного ремесла, яка займається вивченням виключно верхніх шарів землі і тим, яким чином ці самі верхні шари взаємодіють з будівельними об'єктами. Дані про ділянку виходять після ретельного аналізу грунтів, а вірніше - зразків, узятих з свердловини на будівельному майданчику. Потім ці дані обробляються, і на їх основі вже чертится проект. Аналіз грунту потрібен перед початком будь-якого будівництва - починаючи від звичайного приватного будинку, закінчуючи виробничим комплексом або багатоповерхівкою. Єдина відмінність - це глибина дослідження. Якщо для одноповерхового або півтораповерхового приватного будинку буде достатньо кількох свердловин глибиною від 8 до 15 м, то для багатоповерхівки може знадобитися бурити грунт на глибину до 30 м і вище. Аналіз зразків включає в себе ряд тестів на механічні, фізичні та хімічні властивості грунту. Звіт про структуру ґрунту - це інформація не тільки про там, на якій глибині залягає які пласти і що потрібно зробити, щоб вже побудований будинок «Не перекосило», а й дані про екологічну безпеку, а ще прогноз очікуваного поведінки ділянки. Так, дільниці не дуже часто бувають стабільними, саме тому термін придатності даних по геологічних вишукувань - не більше 5 років

Який повинен бути фундамент, якщо грунт дерново-підзолистий, глинистий або чорноземний

Найпоширеніші грунту в Україні - це чорноземи, а ще дерново-підзолисті і сірі лісові грунти. Крім цього, часто зустрічаються піски і глини.

Фундамент - це 60% від якості будинку і 30% від його вартості.

Для кожного хімскладу грунту підходить свій особливий фундамент, тому давайте розглянемо, які варіанти для яких типів грунту слід розглядати.

Дерново-підзолисті ґрунти

Дерново-підзолисті ґрунти - це pH від 3, 3 до 5, 5 - тобто вони досить агресивні, тому, залежно від кислотності, вибирають свій тип матеріалу і його ізоляцію. Якщо говорити в загальному, то для такого типу грунту можуть підійти і пальові фундаменти, і стрічкові, і монолітні і змішані, вибір буде залежати від наступних даних:

  • близькості грунтових вод;
  • водонасичення верхніх шарів;
  • кількість домішок;
  • загальної кислотності;
  • відсотка органічних включень.

У деяких випадках, як і при будівництві на чорноземах, забудовнику доведеться знімати верхній шар, надто багатий органічними включеннями.

Це цікаво: найвитривалішими вважаються скельні, гравійні і великоуламкові грунти, саме тому на складних ділянках перед установкою фундаменту (після виїмки грунту) часто використовують гравійну подушку.

З ТОВ "Гільдія Інжиніринг" можна за мінімальний термін отримати потрібну інформацію про ділянку будь-якої площі!

Фундамент на чорноземі

Фундаменти на чорноземі практичніше за все буде закладати після виїмки верхнього шару грунту. Місце, що звільнилося засипають сумішшю з гравію і піску. Якщо виїмка грунту - це не той варіант, який Вам підходить, то визначатися потрібно серед 3 інших:

  • фундамент палі;
  • монолітне заливання бетоном;
  • стрічковий варіант.
Але самий верхній шар все одно краще зняти, (чому - трохи нижче), а геологія для будівництва якраз і допоможе визначити глибину. Відомо, що чорнозем - це така земля, яка дуже любить збиватися в грудки. А грудки дуже люблять накопичувати вологу, де, власне, і утворюється цінний для сільського господарства, але дуже шкідливий для будинків, гумус. Тому, щоб термін служби бетонної основи був якомога довше, верхній шар завжди знімають, а фундамент для чорнозему завжди ізолюють від вологи. І до слова сказати, спосіб гідроізоляції також визначається після геологічних вишукувань, а конкретніше, після визначення процентного вмісту вологи та хімічного складу контактного шару.

 


Комментарии и вопросы:


Алекс
Доброго дня.
Цікавить геологія для фундаменту під одноповерховий будинок у Київської області, 30 км. Яка вартість?
Гильдия Инжиниринг
Можемо запропонувати геологічні вишукування для 1-2 поверхових будинків площею до 150 м2:
-Ручне або механізованне буріння ТРЬОХ свердловин глибиною до 8м;
-Відбір зразків грунта для лабораторних досліджень;
-Лабораторні дослідження відібраних зразків;
-Підготовка науково-технічного звіту з наданням фізико-механічних властивостей грунта та геологічними розрізами;
-Надання рекомендацій по типу фундаменту.
По вартості 7900 грн. По термінах до 2-х тижнів

Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения