Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічна зйомка для будівництва доріг, реконструкції існуючих залізничних і автомобільних шляхів сполучення

Будівництво нових автомобільних і залізничних трас, реконструкція існуючих, з метою підвищення їх безпеки і комфорту, є завданнями першорядної важливості в багатьох областях України. Якісно провести необхідні топогеодезичні роботи, основною з яких є топографічна зйомка для будівництва доріг, можливо, скориставшись послугами фірми «Гільдія Інжиніринг». Топозйомка включає в себе комплекс робіт, спрямованих на отримання геодезичних даних про досліджуваному ділянці, створення топографічних планів і профілів місцевості.

Топографічна зйомка для будівництва доріг.

Навіщо проводиться топографічна зйомка?

Топографічними дослідженнями супроводжується будь-яке будівництво. Не є винятком і лінійні об'єкти, до числа яких відносяться всі види доріг. Скласти проект, що включає креслення майбутньої дороги, розрахувати обсяги земляних робіт і будматеріалів можна тільки при наявності точних топографічних зображень, що охоплюють територію готується будівництва. План, який містить інформацію про форму рельєфу; природних і технічних об'єктах, що знаходяться на відведеній ділянці, існуючі обмеження, з урахуванням яких має бути працювати проектувальникам, називається геопідосновою.

Види топографічної зйомки для будівництва доріг

Комплекс топографічних робіт для реконструкції старої або будівництва нової дороги включає:

  • планову або горизонтальну топографічну зйомку території, яку займе дорога і дорожні споруди, а також найближчих околиць цієї території;
  • вертикальну або висотну зйомку поверхні землі вздовж поздовжньої осі траси дороги (профілювання);
  • виконавчу топографічну зйомку, яка проводиться після закінчення будівництва або окремих його етапів і фіксуючу ситуацію на момент приймання замовником виконаних робіт.

Планова топографічна зйомка

Планова (горизонтальна) топографічна зйомка отримала таку назву через те, що в ході її фіксуються горизонтальні координати об'єктів геодезичної ситуації. При цьому вертикальна координата (висотна відмітка) точок не враховується.

Висотна топографічна зйомка траси дороги

Висотна топографічна зйомка є важливою складовою інженерно-геодезичних вишукувань уздовж траси будь-якого лінійного будівельного об'єкта і, зокрема, дороги. Будується в результаті топографічних робіт цього виду креслення називається профілем. Він наочно демонструє перепади висот на всіх відрізках шляху і дозволяє обчислити, де доведеться зробити вертикальне планування, перед тим як можна буде приступити до відсипки і ущільнення дорожнього полотна. Висотна топографічна зйомка, за назвою основного застосовується в ході неї геодезичного інструменту, часто називається нівелюванням.

Виконавча топографічна зйомка

Як і будь-який інший об'єкт капітального будівництва, автомобільна або залізниця підлягає офіційному введенню в експлуатацію. Ця процедура передбачає складання і передачу експлуатуючої побудовану дорогу організації виконавчої геодезичної документації - планів, які демонструють фактичний стан справ на момент завершення будівельних робіт. Виконавчі плани будуються в тому ж масштабі, що і робочі проектні креслення, але відрізняються від останніх більш високою точністю, яка повинна дозволяти виявляти недоліки з урахуванням вимог будівельних норм і правил.

Устаткування, що застосовується при топографічній зйомці

В арсеналі техніків і інженерів-геодезистів, які здійснюють топографічну зйомку для будівництва доріг, є різні топогеодезичні інструменти та прилади:

  1. нівеліри;
  2. теодоліти;
  3. тахеометри;
  4. мензули;
  5. буссоли.

Дуже зручними є оптико-електронні модифікації перерахованого обладнання, що дозволяють частково автоматизувати і прискорити процес отримання геодезичних даних. Все частіше, особливо при проведенні горизонтальної передпроектної топографічної зйомки, застосовуються безпілотні літальні апарати (БПЛА), системи супутникової навігації.

У чому відмінність топографічних знімальних робіт для реконструкції доріг і нового будівництва?

Кількість і порядок необхідних топографічних досліджень в обох цих випадках, є незмінним. Однак топографічні знімальні вишукування для потреб реконструкції вимагають менших обсягів вимірювань, ніж топографічна зйомка для будівництва доріг. Пояснюється це тим, що в розпорядженні дослідників перебувають дані раніше проводилися передпроектних знімальних робіт. Тому, оформляючи договір на інженерно-геодезичні вишукування для реконструкції, слід відшукати і надати виконавцю робіт існуючі геодезичну документацію. За рахунок її використання можна значно скоротити терміни і вартість робіт.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення