Як отримати землю за пільгами учасника АТО - шанси, перспективи, поетапна інструкція

Згідно з нормами українського законодавства, особи, що брали участь в антитерористичній операції або мають статус ветерана війни мають право на пільги у вигляді першочергового отримання земельних наділів для наступних цілей:

 • садівництво до 0, 12 га;
 • ведення фермерського господарства - до двох гектарів;
 • будівництво будинку:
 • в межах міста 0, 10 га землі;
 • селищах 0, 15 га землі;
 • селах 0, 25 га землі.
 • для будівництва дачі 0, 10 га.

Перекладені площі вважаються максимальними, можливо отримання наділів меншої площі.

Чи справді ця норма українського законодавства працює і чи правда те, що кожна людина, що має вище означені пільги, може отримати безкоштовно земельні наділи від держави?

Дійсно, згідно зі статтею українського Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та відповідно до статей 118 і 122 Земельного кодексу України, громадяни України, які потребують безоплатного отримання землі в свою абсолютну власність (земля комунальної або держвласності), можуть скористатися таким правом .

Як показує практика, отримання землі за пільгами зараз можливо, але при правильному підході. Якщо виконувати всі пункти покроково, можна з легкістю обійти всі бюрократичні моменти і отримати безкоштовно землю учаснику АТО в користування. Земля за пільгою учасника АТО надається одноразово.

Алгоритм отримання землі за пільгами учасника АТО

Як отримати землю за пільгами учасника АТО? Для початку, потрібно добре вивчити Єдиний державний реєстр земельних ділянок, визначитися з місцем отримання, тобто територіально. Важливо розуміти, що місце отримання землі в безоплатне володіння за пільгами АТО не залежить від фактичного проживання і не має територіально відноситися до місця прописки людини. Тобто, якщо людина, що планує отримання землі, живе в Житомирській області, він може подати документи на ділянку, розташовану в Одеській, Миколаївській, Донецькій або будь-який інший області.

Сімейні обставини, статус інваліда та інше не впливають на швидкість отримання землі або ж не забезпечують першочергового права отримання землі перед іншими учасниками АТО, що стоять в черзі за землею.

Далі збирається пакет документів, що включає:

 • ситуаційний план ділянки і викопіювання із зазначенням точних координат;
 • документи, що засвідчують особу, паспорт і ІПН код (нотаріально завірені копії);
 • згоди з "живим" підписом на обробку даних персональних;
 • клопотання юридичної особи;
 • документ (нотаріально завірена копія), що підтверджує статус ветерана чи учасника АТО (УБД).

Після збору позначеного пакета документів його надають в сільські, міські або селищні комітети, в залежності від планованого місця отримання землі. Згідно із законом, комітет розглянути дану заяву повинен в термін до одного календарного місяця. Якщо терміни розгляду будуть затягнуті, це говорить про пряме порушення Закону України, що може бути причиною судового розгляду.

Будь-які помилки в складанні документів можуть потягти за собою аргументовану відмову, тому ситуаційний план повинен бути складений за всіма державними нормами.

Після отримання відповіді від комітету

Після отримання відповіді необхідно розробляти проект землеустрою. Проект землеустрою - це проект відведення ділянки землі. Друга назва того ж документа - проект землевідведення. Цей документ розробляється при оформленні документів, що підтверджують право власності на землю, переходу землі у власність від держави або комуни до іншого власника, зміна цільового призначення землі.

Отримати землю можна тільки після оформлення проекту відведення землі. Для оформлення проекту відведення землі вивчаються ситуаційний план, виготовляється кадастровий план землі, складається креслення перенесення меж ділянки землі в натуру.

Найважчим етапом складання проекту відведення землі традиційно вважається узгодження меж місцевими органами влади. Мається на увазі питання швидкості прийняття рішень по землі, часто вони затягуються навмисно або ж через зайнятість відділу. Але заявник має право отримати відповідь по землі вчасно, тому потрібно знати свої права і впевнено про них заявляти.

Після складання проекту відведення землі його знову передають до органу виконавчої влади, на цей раз відведення землі повинно бути затверджено за 10 днів. При отриманні відмови обов'язково потрібно чітко ознайомитися з пунктом аргументації відмови. Причин відмови в отриманні землі не так багато, якщо відмова надати землю не підтверджена, сміливо - в суд.

Проект відведення землі повинен складатися фірмою, що має ліцензію на проведення зазначеної діяльності. Після цього етапу земля реєструється протягом двох тижнів в Єдиному державному земельному кадастрі України. Далі земля реєструються в Мін'юсті і нотаріальних конторах.

Отримати землю за пільгами учасника АТО цілком реально, але процес отримання землі, такі вже наші реалії, занадто тривалий і трудомісткий. Ви можете скористатися послугами компанії Гільдія Інжиніринг для якісного пришвидшення вирішення будь-яких земельних питань.

 

 


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення