Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Буріння свердловин на воду

Вода, як головне джерело життєдіяльності людини, має і сьогодні нагальну проблему. Якщо ви проживаєте в сільській місцевості, маєте приватний будинок або садову ділянку, то ви зацікавлені в будівництві власної свердловини на воду. Переваги такої свердловини полягають в наступному:

 • по-перше, питна вода, якщо немає державного водопроводу;
 • по-друге, у вас буде чиста, що не хлорована вода;
 • по-третє, економія комунальних платежів, ви незалежні від державних платежів;
 • по-четверте, необмежене споживання води, як для поливу, так і для побутових потреб.

Наша компанія вже багато років займається бурінням свердловин на воду у всіх областях України. Ми пропонуємо свої послуги і обгрунтовуємо, в чому полягає технологія буріння свердловин на воду.

Як правило, буріння свердловин на воду кілька етапів:

 • розвідувальні роботи, коли геологи досліджують місцеві умови залягання водоносного горизонту, типи ґрунтів. Основою цих робіт є наявність карт глибин залягання водоносного пласта;
 • основний етап це сам процес буріння на воду. На цьому етапі відбувається будівництво водозабірної свердловини;
 • монтаж насосного обладнання відповідного глибині свердловини, типу грунтів, тут же проводиться риття траншеї для труб підводки води до дому, обов'язково нижче рівня промерзання грунту;
 • на останньому етапі проводиться демонтаж бурового обладнання, закриття гирла свердловини, перевірка і запуск подачі води в будинок.

Буріння свердловин на воду рекомендується проводити в умовах:

 • не менш трьох метрів від будинку;
 • відкритий під'їзд для бурових машин;
 • рельєф майданчика для буріння має рівну поверхню;
 • відсутність підземних електричних комунікацій.

Сам процес буріння складається з руйнування осадової породи, видалення залишків породи з гірничої виробки і зміцнення стінок свердловини.


Технологія буріння свердловин на воду має різні способи виробництва.

Роторний спосіб, коли за допомогою шарошечного долота відбувається дроблення породи. Роторний спосіб використовують для буріння глибоких свердловин в твердих корінних породах, а точніше в гранітах, вапняках. При піднятті зруйнованої породи для зміцнення стінок стовбура свердловини використовується промивна рідина. При бурінні використовується самохідна установка. Цей спосіб є більш дорогим, так як має великі витрати на електроенергію.

Шнекове буріння свердловин на воду має велике поширення, тому що має високу продуктивність. Дроблення породи проводиться обертанням бура, і спіральний шнек за своїми лопатей піднімає зруйновану породу на поверхню. Технологія буріння дозволяє бурити свердловини діаметром від 6 до 80 см і по глибині до 50 метрів. По суті буріння здійснюється без одночасного зміцнення свердловини. Обсадних труб опускають в стовбур вертикальної гірничої виробки після закінчення буріння. Цей спосіб не застосовують при бурінні в м'яких сипучих грунтах, в пливунах, в скельних породах.

Ударно-канатне буріння свердловин на воду має найстарішу історію походження. Руйнування породи проводиться ударом важкого снаряда. Після кожного удару проводиться звільнення забивний желонки від зруйнованої породи. При такому процесі буріння не використовують глинистий розчин для очищення свердловини від роздробленої породи, розтин водоносного пласта зрозуміло відразу. Свердловини, пробурені таким способом, служать довго. Але недолік цього способу в його дорожнечу, яка полягає в трудомісткості процесу.

Ручний спосіб буріння свердловин на воду ефективний для обмеженій площі, або ви вирішили зробити свердловину в підвалі вже побудованого будинку. У роботі бере участь ручної бур діаметром від 10-30 см. Глибина свердловини, пробуреної таким методом, до 10 м. Звичайно, такий метод найекономічніший і не завдає при роботах пошкоджень вашої ділянки. Недолік - вода з такої глибини не завжди годиться для пиття, і природно, буріння ручним методом можна провести в м'яких і середньої твердості грунтах.

Для кріплення стінок свердловини застосовують металеві, азбестоцементні та пластмасові обсадні труби.

Після закінчення будівництва свердловини, потрібно її облаштувати. Свердловини на воду можуть бути без фільтрів і з фільтрами. Свердловини без фільтрів це артезіанські свердловини, де фільтрами служать самі міцні скельні породи. Термін експлуатації таких свердловин досить високий до 60 років. Але і вартість робіт висока і до того ж артезіанські води є власністю держави, і на таку свердловину треба придбати ліцензію.

Свердловини з фільтрами, глибиною 15-30 м, відносяться до виду свердловин на пісок. Фільтри дірчасті або сітчасті використовують в залежності від характеристики водовмещающих порід. При безперервної експлуатації таких свердловин вони служать від 5 до 10 років.

Коли фільтр встановлений, виробляють очищення свердловини - промивка водою, потім відкачують рідину зі свердловини желонкою. Після повного очищення свердловини опускають свердловинний насос. Перевіряється подача води в будинок. У цьому полягає здача свердловини під ключ.

Якщо ви вирішили обзавестися автономної свердловиною і жити комфортно, звертайтеся до нас. Фахівці компанії "Гільдія Інжиніринг" на високому професійному рівні і з гарантією проведуть бурові роботи. Наша компанія має сучасне бурове обладнання та технічно оснащений парк. У лабораторії, що є у нас, ви можете провести хімічний аналіз води. Бурові майстра допоможуть з вибором насосу і очисних фільтрів. Роботи проводимо за розумними цінами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення