Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Детальний план території

Містобудівна документація – самий масивний об'єм всіх матеріалів, пов'язаних з землею та об'єктами нерухомості. До її складу входить безліч окремих документів. Серед них є і детальний план території. З його допомогою можна визначити розвиток конкретної місцевості і її планувальну організацію. Тобто цей план допомагає з'ясувати особливості, які переважають у забудові конкретної місцевості. Детальний план повинен бути виконаний в досить великому масштабі, щоб чітко були видні всі деталі.

Рішення про розробку ДПТ одночасно є рішенням про комплексну забудову цієї території.

Що дає детальний план території?

  • можливість передачі (надання) земельних ділянок із земель комунальної власності у власність або користування фіз. і юр. особам для містобудівних потреб
  • можливість зміни цільового призначення земельної ділянки, відповідного детальному плану території
  • дає визначення зонування населених пунктів (визначення вільних ділянок)
  • дає можливість відведення землі, проведення землевпорядних робіт, деталізації тереторії, ділянок, вулиць і планування забудови
  • для визначення прибудинкової території власників ОСББ, для розподілу рериторій, щоб визначити хто є власником

Для забудовників ДПТ показує потенційні площі для будівництва, які можна виділити і орендувати або придбати у власність. Згідно ДПТ формуються вихідні дані, зокрема містобудівні умови і обмеження.

Для громадськості ДПТ дає розуміння розвитку території, інфраструктури, забудови. На громадських слуханнях мешканці можуть впливати і коригувати забудову, а отже і покращувати свої умови життя.

Як правило, подібний план розробляється в декількох випадках:

  • в місці, де заплановано зведення нового об'єкта;
  • в місці проведення реконструкційних робіт вже існуючих  споруд;
  • територіях, що належать до промислових зон;
  • у паркових зонах та поблизу водойм.

Детальный план территории

Детальний план території – це комплексний документ, який містить велику кількість інформації. В першу чергу, через нього передаються всі принципи планування майбутньої забудови. Також наносяться червоні лінії. На плані повинні бути враховані всі санітарні та будівельні норми розташування об'єктів в залежності від норм, правил. Якщо мова йде про реконструкцію, то зазначається послідовність її проведення. Обов'язковими будуть відомості про інженерні лінії, комунікації, а також про місця руху транспорту, пішохідних зонах, зонах озеленення та місцях розташування об'єктів інфраструктури.

Якщо детальний план території є комплексним документом, то і зовні він не виступає одним листом з кресленням. Це цілий пакет документів як графічного, так і текстового характеру. Як вже зазначалося, масштаб графічних елементів повинен бути великим, тому найчастіше він коливається в інтервалі від 1:500 до 1:2000.

Детальний план території – це найперший документ для процедури проектування. Причому, проектуватися може що завгодно – і цілі житлові масиви, квартали, окремі будівлі житлового та нежитлового призначення, інженерні конструкції, і об'єкти інфраструктури. Він знадобиться навіть у разі вирішення земельних питань, наприклад, відведення конкретної ділянки.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Виходячи з такої широкої сфери застосування, детальний план території повинен розроблятися ретельним чином. Адже всі зазначені ситуації, для яких він використовується, завжди актуальні і вимагають серйозного підходу. Так як детальний план є ключовим документом для проектування, то і складений він повинен бути гранично точно. Ніяких помилок та перекручень не допускається, адже це може призвести до серйозних помилок. Тим більше, що цей документ повинен пройти процедуру затвердження в державних органах. Вона може зайняти цілий місяць, тому що вимагає детального розгляду кожного з документів.

Топографо-геодезичний план М 1: 2000 як основа для складання детального плану території:

Детальний план території

Після того, як план був затверджений, на його підставі складається проект землеустрою тій території, яка відведена під конкретні роботи. У деяких випадках може знадобитися внесення коректив, доповнень до вже затвердженого плану. Справа це дуже клопітка. А самі доповнення та виправлення дозволяються, тільки з однією дуже великою умовою – всі ці виправлення повинні відповідати генеральному плану тій місцевості, яка вивчається.

Якщо фахівці, що виконують подібну роботу, помиляться, то виправити цю помилку буде досить проблематично. Тому довірити проведення процедури, як розробка детального плану території потрібно тільки фахівцям “Гільдія Інжиніринг”, які знаються в цій справі і можуть підготувати повний пакет документів.  

Коментарі та запитання:


Анатолій
Які документи від мене потрібні для розробки ДПТ?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Анатолій! 
Для розробки ДПТ необхідні такі документи: 
- дозвіл на розроблення від місцевого органу самоврядування;
- топографічна зйомка М 1: 500;
- викопіювання схеми району з генерального плану території;
- ескізний проект та проектні матеріали на об'єкт будівництва та інші матеріли в залежності від об'єкта будівництва.
Для детальної конунсультації та замовлення послуги звертайтеся за номером на сайті. 

Сeргій
Добрий дeнь. Чи можливо розробляти окрeмий ДПТ на окрeму зeмeльну ділянку 0.1 га , призначeну для будівництва приватного житлового будинку та споруд?
Гильдия Инжиниринг
Добрий день, Сергій. При узгодженні детального плану, документи будуть подаватися на всю територію, тому робити окремо по частинах не рекомендуємо.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення