Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Експертиза геологічних вишукувань

Експертиза геологічних вишукувань проводиться з наміром підготувати матеріали для проектування високої якості. Тільки на основі якісної геології можуть бути зроблені правильні розрахунки і обраний самий економічний вид фундаментів. Якщо розрахунки були проведені за достовірними й повними даними, то будова буде довговічною і міцною, і справно прослужить своїм господарям багато років і може бути передана спадкоємцям.

Експертиза геологічних вишукувань

Є очевидним, і це закріплено законодавчо, що експертиза інженерно-геологічних вишукувань обов'язкова при зведенні будівель, обвалення яких призведе до численних жертв або завдасть шкоди природі. Для виробництва геологічних робіт розроблені чіткі норми. Довгі роки практики зведення та експлуатації будівель в різноманітних природних і техногенних умовах, аналіз аварій і причин деформацій будинків призвели до вироблення зводу правил і рекомендацій щодо виконання геологічних робіт. Експертиза геологічних вишукувань виявляє відступи від норм, що приводять до зниження якості дослідницьких матеріалів, а іноді і до повної непридатності для повноцінного проектування. Якщо виявлені дрібні недоробки, то виправлення їх можливо виконувати у ході провадження експертизи.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геології для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Не всі об'єкти підлягають обов'язковій експертизі. Наприклад, об'єкти до III категорії складності включно, зводяться в нескладних інженерно-геологічних і техногенних умовах, можна проектувати без проведення експертизи. Однак, за бажанням замовника експертиза інженерно-геологічних вишукувань може бути виконана. Замовник, зацікавлений у якісних матеріалах для проектування, укладає договір з експертною організацією. Геологічні матеріали аналізуються і пишеться висновок.

Експертиза починається з вивчення техзавдання та повноти представленої геологічної звітності. Вивчаються текстова і графічна частини звіту. Висновки експертизи говорять про придатність вишукувань для складання проекту, або обговорюються недоліки, що підлягають усуненню на наступних стадіях досліджень, на яких пропонується провести додаткові дослідження з урахуванням зауважень експертизи.

Які ж недоліки може виявити експертиза геологічних вишукувань? Відсутність або неповнота техзавдання не дозволяють намітити об'єктивні обсяги досліджень. Експерт відзначить це. Невідповідність ліцензії категорії складності геологічних умов, в яких виконані дослідження (ліцензія видана на виробництво вишукувань в умовах II категорії складності, а об'єкт знаходиться в умовах III категорії). Недбале виконання графічних матеріалів викличе зауваження експерта.

Що ще може встановити експертиза інженерно-геологічних вишукувань? Необгрунтоване використання застарілих геологічних даних; залучення для характеристики інженерно-геологічних елементів майданчика даних, які належать до елементів, які знаходяться занадто далеко від місця вишукувань; недостатня глибина дослідження бурінням під конкретні фундаменти; відсутність випробування в стисливої товщі; невиконання розрахунку стійкості укосу на зсувонебезпечному схилі. Ніщо не залишиться без уваги експерта, тому що для цієї роботи залучаються спеціалісти з достатнім досвідом роботи, які пройшли спеціальне навчання та склали кваліфікаційний іспит.

Експертиза геологічних вишукувань, проведена фахівцями фірми ТОВ “Гільдія Інжиніринг” забезпечить Вам високу якість проектних матеріалів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення