Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Електронні карти полів

Де застосовуються електронні карти полів?

Комп'ютерна техніка та супутникова навігація (GPS, DGPS) глибоко і міцно проникла практично у всі сфери сучасної господарської діяльності. На виробництві, у сфері транспортних послуг, у процесі адміністративного управління, а також в інших областях успішно застосовується спеціалізоване програмне забезпечення, що дозволяє оптимізувати технологічні процеси, моделювати ситуації та розробляти різні варіанти прийняття ефективних управлінських рішень. Сільське господарство не є винятком. У «просунутих» аграрних підприємствах і великих фермерських господарствах вже змогли оцінити таке нововведення як електронні карти посівів, карти агрономічних показників, а також інші комп'ютеризовані карти на базі геоінформаційних систем, які раніше були недоступні аграріям.

Електронні карти полів

Області застосування електронних карт полів в сільському господарстві

Зробивши картування території, на якій здійснюється землекористування, в електронному вигляді, створивши електронні карти насаджень, тимчасово незадіяних полів, інших сільськогосподарських площ різного призначення, придбавши та освоївши спеціальне програмне забезпечення для обробки та аналізу карт, керівники господарств, агрономи та інші фахівці отримують можливість набагато легше, ніж раніше, вирішувати цілий ряд виробничих завдань:

  1. Вести автоматичний облік і планування сівозміни.
  2. Здійснювати за даними карток моніторинг стану полів і пов'язаних з ними об'єктів.
  3. Організовувати транспортні перевезення найбільш економічним способом.
  4. Аналізувати картину врожайності земель та інші їх характеристики.
  5. Моделювати процеси сільськогосподарського виробництва.
Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Переваги електронних карт насаджень

Складання карти земельних ресурсів, що перебувають у користуванні сільськогосподарських підприємств, з використанням сучасних методів визначення географічних координат системами супутникової навігації, що забезпечує прийнятну точність одержуваних даних. При цьому, процес отримання цифрових геодезичних зображень значно прискорюється, порівняно з традиційними методами зйомки. Це дозволяє збільшити частоту оновлення електронних карт. Не обновлені протягом декількох років паперові матеріали кадастрової зйомки можуть застаріти з ряду причин:

  1. Розростання захисних лісополосних насаджень.
  2. Збільшення яружно-балкової мережі внаслідок розмиву схилів.
  3. Заболочування низинних ділянок при порушенні водного балансу надмірним зрошенням.
  4. Поява або, навпаки, розорювання польових автодоріг.

В результаті, різниця між даними паперових карт, у відповідності з якими планується діяльність підприємства, та електронними картами полів досягає в окремих випадках до 20 відсотків від загальної площі використовуваних земель. Після створення та регулярного оновлення електронних карт посівів можна зменшувати витрату паливно-мастильних матеріалів по підприємству, більш точно розраховувати дози внесених у грунт добрив і засобів захисту рослин, уникнути перевитрати насіннєвих матеріалів.

Впровадження в практику землеробства комп'ютерних технологій, у тому числі електронних карт, спрямоване на раціоналізацію використання орних земель, збільшення врожаїв і, в підсумку, забезпечує зростання рентабельності сільського виробництва. Успішно впровадити передовий досвід використання геоінформаційних систем у вашому господарстві і скласти електронні карти посівів, а також інших земельних угідь може фірма ТОВ «Гільдія Інжиніринг».

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення