Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Ехолот-прилади для вимірювання глибин води

Наша компанія проведе вам будь-геологічні і гідрологічні вишукування найбільш прогресивними методами і приладами.

Наш ехолот Ловранс (Ви можете отримати цей ехолот в оренду) - має пам'ять і вбудований GPS приймач, який з допомогою супутників позиціонує своє становище, записує точки в пам'ять, і до кожної точці присвоює глибину. При запису на флешку швидкість потоку точок  настільки велика, що при обробці даних і кресленні карти глибин озера, річки, враховується кожна сота точка, при цьому сусідні точки знаходиться на відстані 10 см в плані. При цьому точність вимірювання глибини 1 див. Маючи таке обладнання, ми провели вимірювання глибини десятків річок по всій території України для різних цілей:

  • для чищення річок;
  • для створення проекту благоустрою;
  • для рибальства;
  • для визначення глибоких ям;
  • для визначення обсягів води;
  • для визначення площі дзеркала води;

Інженерна геологія - це цілий напрям в роботі фахівців, що стосується дослідження земельної ділянки на предмет грунтового складу і типу, а також інших показників. Крім грунту дослідженню підлягає і вода - це, в першу чергу, грунтові води. Однак крім грунтових вод, які накопичуються під землею і грають роль для геологічного аналізу землі, можна проводити окремі дослідження саме водойм. За допомогою гідрологічних аналізів можна вивчити склад води. Подібні дослідження можуть знадобитися для різних цілей - в ході зведення окремих гідротехнічних об'єктів або в процесі сільськогосподарської діяльності. Одним з напрямків гідрологічних вишукувань є вимірювання глибин води.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Ехолот-прилади для вимірювання глибин води

Глибина - це одна з основних характеристик будь-якого водоймища. Це вертикальна відстань між дном і поверхнею. Вимірювання цього параметра надзвичайно важливо для геологічних вишукувань. За допомогою даної процедури можна дізнатися не тільки цей кількісний показник, але і правильно спроектувати різні споруди на воді. Також вимірювати глибину потрібно і в тому випадку, якщо є необхідність у відомостях про витрати води, її обсяги (якщо мова йде про закритому водоймищі). Провести дану процедуру можна тільки при використанні спеціального обладнання і приладів. Прилад для вимірювання глибини води в акустичний ехолот.

найпростіший прилад  - це гидрометрическая штанга. Вона застосовується, якщо потрібно вимірювати незначну глибину. Межа штанги - 6 метрів. Це досить проста конструкція. Являє собою жердину з дерева з відмітками. Похибка при такому способі вимірювання досить невелика - до 5 сантиметрів. Замість гідрометричної штанги для таких же неглибоких водойм можна використовувати і нівелірні рейки.

Наступний прилад - лот. Він більш поширений, особливо в тих випадках, коли передбачувана глибина води перевищує позначку в 6 метрів. Лоти можуть бути ручними і механічними. Ручний варіант - це конусоподібний  вантаж з металу вагою близько 4-5 кг. Грузик закріплений за міцний шнурок. Саме на цей шнурок і нанесена розмітка. Як тільки вантаж кинутий у воду, а шнурок натянулся і став рівне-вертикальним, можна фіксувати показник.

Механічний варіант застосовується у тому випадку, якщо протягом води занадто сильне. Грузик закидають і витягують не руками, а лебідкою. Тут вантаж може мати вагу набагато більше 5 кг в десять чи навіть двадцять разів. Похибка при такому способі вимірювання залежить від перебігу. У деяких випадках різниця може бути досить значна. При цьому показник на тросі буває більше, ніж є в дійсності.

Третій спосіб вимірювання - ехолот. Цим приладом доцільно вимірювання глибини з судна, яке не стоїть, а рухається. Основа ехолота - автоматика, яка сама фіксує і запам'ятовує показник. Принцип дії приладу - ультразвукова хвиля, яка виходить від вібратора до самого дна і повертається назад. Компанія "Гільдія Інжиніринг" пропонує спеціалізовані високоточні ехолоти в оренду.

Існує ще один метод, який дозволяє зробити вимір глибини водойми, ним користуються спінінгісти - метод відліку. Робиться це з допомогою грузика, який приймає на ту точку водойми, де потрібно зробити вимірювання глибини. Як тільки грузик торкається поверхні води, відразу починається посекундний відлік. Він ведеться до тих пір, поки волосінь різко не провисне. Вона провисає, коли грузик торкнеться дна. Самий оптимальний вагу для такого грузика 17-22 грама, так як в товщі води він буде опускатися приблизно зі швидкістю 1 метра в секунду. При такому вимірі буде похибка в межах 0,5 метра при глибині 3-5 метрів, і 1 метр при глибині 6-10 метрів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення