Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Щорічний дозиметричний контроль

Щорічний дозиметричний контроль запроваджено на підприємствах, на яких передбачені перевірки рівня радіації сировини, що видобувається. Дозиметричний контроль являє собою з'ясування величини дози іонізуючих випромінювань. Проводиться з метою встановлення рівня доз, придбаних особами, які перебувають під дією опромінення.

Щорічний дозиметричний контроль

Останні роки медики та екологи звертають увагу на те, що люди опромінюються природними джерелами іонізуючого випромінювання, перебуваючи всередині житла і виробничих будівель. Дороги, будинки, багато сучасних квартир прикрашені природним каменем - всюди використовуються природні будматеріали. Природні радіоактивні речовини будматеріалів, з яких виконані будівлі, служать джерелом такого іонізуючого випромінювання. Встановлені суворі норми вмісту шкідливих речовин у матеріалах, використовуваних для будівництва. Тому дозиметричний контроль проходять місця видобутку сировини і будматеріали, виготовлені з цієї сировини. Крім того контролюються побудовані будівлі.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Сировина для виготовлення будматеріалів розробляється на родовищах. Ще до введення родовища в експлуатацію, під час виробництва розвідки, вивчається кількість радіонуклідів в передбачуваному до видобутку грунті. Розроблено спеціальні норми і правила вивчення родовищ в залежності від їх геології, розмірів, передбачуваної до розробки сировини. Радіаційно-гігієнічна оцінка родовища включає радіометричну зйомку, дозиметричний контроль, відбір проб для лабораторних випробувань. Прилади, за допомогою яких проводиться дозиметричний контроль, проходять державну повірку. На прилад видається свідоцтво, в якому зазначається термін його придатності. Зразки для вивчення радіоактивності беруть по всій ділянці, передбачуваній до видобутку.

Проведення дозиметричного контролю потрібно під час виконання робіт з екології, які визначать і оцінять наслідки введення цього об'єкта в експлуатацію. Розробка об'єкта і видалення забруднених матеріалів можуть вплинути на зовнішнє середовище і можливі результати цього впливу слід вивчити заздалегідь. Будматеріали за кількістю радіонуклідів діляться на 3 класу. Належність до класу визначає можливості застосування матеріалів. Наприклад, сфера застосування низькорадіоактивних матеріалів першого класу необмежена. Дозиметричний контроль чітко розмежовує, що можна будувати з цієї сировини, а що ні. Будматеріали, віднесені до третього класу, застосовуються, в основному, в дорожньому будівництві поза населеними пунктами.

Місця видобутку сировини поділяються на три групи. До першої групи відносять родовища, які повністю складені низькорадіоактивними породами першого класу. Друга група представлена родовищами, складеними породами першого класу з лінзами і ділянками порід середньої радіоактивності другого класу і підвищеної радіоактивності третього класу. Третю групу складають родовища, представлені породами другого і третього класу. Родовища по мірі розробки проходять щорічний дозиметричний контроль. Такий контроль може виявити ділянки залягання грунтів з підвищеною або зниженою радіоактивністю. Також необхідно підтверджувати клас сировини на ділянках, на яких ведеться плановий видобуток. Тому роботи у даному напрямку проводяться регулярно.

Проведення дозиметричного контролю - доля професіоналів, якими є співробітники фірми ТОВ "Геотоп Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення