Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Щорічний радіометричний контроль

Перед будівництвом гідротехнічних споруд, доріг, мостів потрібно визначити щільність, вологість ґрунту та інші дослідження, але це трудомісткий процес. В останній час з'явилися нові методи дослідження порід – за допомогою ядерних випромінювань, щорічного радіометричного контролю. А щоб радіоактивні елементи не нашкодили людям, ми повинні про них знати. Радіоактивні випромінювання, в тому числі і рентгенівські, діють на людей невидимо, не мають кольору, запаху, такі випромінювання тільки можна виявити за допомогою спеціальних приладів – дозиметрів і радіометрів. Дію радіоактивного випромінювання на людей названо опроміненням.

Щорічний радіометричний контроль

Радіометр – прилад, яким вимірюють активну фазу вогнища випромінювання і визначають щільність діючих часток, що використовується при проведенні радіометричного контролю. Радіометр – це скляний посуд, в якому є алюмінієва вертушка з горизонтально розташованими гілками і газорозрядний лічильник. Радіометри діляться на прилади, які вимірюють радіацію на поверхні якого-небудь предмета або землі та прилади для вимірювання в повітрі. Радіометр винайшов англійський фізик і хімік Вільям Крукс в 1873 році. Дозиметр – прилад, що вимірює дозу випромінювання і її потужність. Він складається з таких частин: радіотехнічна схема, детектор і вимірювальний пристрій. Дозиметри поділяються на: індивідуальні, стаціонарні і переносні.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

В різних місцях різні радіаційні фони. Вони можуть відрізнятися на кілька десятків часток. Щоб визначити чи підвищена радіоактивність в даній місцевості чи ні, спочатку потрібно встановити фон місцевості. Фон визначається зняттям показань в різних місцях цього регіону. Цифра, яка найчастіше зустрічається і буде фоном. Потім проводяться вимірювання в місцях, обстежених візуально, де передбачається підвищена радіоактивність, і якщо це дійсно так, значить, маємо справу з підвищеною радіоактивністю. Замовити радіометричний контроль можна в нашій фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг» і ми обговоримо з вами всі питання з приводу роботи і ціни.

Людина може опромінитися при роботі з радіоактивними елементами і від рентгенівських приладів при обстеженнях. До сьогоднішнього дня немає точного методу визначення, наскільки опромінилась людина. Ті методи, якими визначають опромінення – неточні. Ось кілька способів, які визначають опромінення:

  • прямим способом опромінення визначається шляхом вимірювання випромінювання, що йде від всього тіла людини;
  • непрямим способом проводяться радіометричні дослідження сечі, слини, поту, води, повітря і харчових продуктів.

Щорічний радіометричний контроль здійснюється спеціальними приладами. При перевірці приладів враховується чутливий діапазон і похибка при вимірюваннях відповідно паспортними даними. Якщо прилад пройшов перевірку видається посвідчення про перевірку. Проводиться перевірка приладів тільки в спеціально обладнаних лабораторіях при державних підприємствах стандартизації, метрології та сертифікації, людьми, які отримали свідоцтво про атестацію. На проведення робіт підприємству видається доступ, чинний 3 роки, а потім потрібно проходити знову переатестацію.

Підприємствам, які займаються радіологічними дослідженнями проб гірських порід, перш ніж почати роботу, потрібно отримати дозвіл в санітарно-епідеміологічній службі вашого міста чи найближчого міста, де є ця служба, на проведення робіт. Після дослідження проб видається протокол. У протоколі наводиться перелік проб і по кожній дається характеристика змісту в ній радію, торію і калію. А нижче наводяться рекомендації, де можна застосувати матеріал за поданим зразком.

Отже, проведення радіометричного контролю має строго контролюватися і проводитися 1 раз на рік. Дані роботи необхідно довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, таким як співробітники компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг”.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення