Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Фізико-механічні властивості ґрунтів

Необхідність дослідження фізико-механічних властивостей ґрунту заради довговічності споруди

Щоб виконати якісне будівництво, необхідно врахувати все. В першу чергу необхідно дослідити ґрунт на території, призначеній для будівництва. Адже відомо, що навіть у межах однієї ділянки структура ґрунту не може бути однорідною. Внаслідок цього, щоб вибрати місце закладання фундаменту і його вид, необхідно вивчити фізико механічні властивості ґрунтів. Здійснюють такі важливі роботи інженери-геологи шляхом польових і лабораторних досліджень. Ці заходи дозволяють з точністю визначити характеристики грунту на будівельній ділянці, а ще − отримати дані про склад і глибину залягання грунтових вод.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Чому важливо дослідити фізико-механічні властивості грунту

Фізико-механічні властивості ґрунтів

При зведенні і експлуатації об'єкта, на грунт буде впливати певне навантаження, під яким різні види грунту ведуть себе по-різному. І якщо не досліджувати грунт на несучу здатність, то надалі нова будівля може просто зруйнуватися. Не менш важливим фактором є хімічний склад грунтових вод, а також їх корозійна активність. Підземні води чинять активний вплив на будь-який фундамент. Відповідно, помилка при виборі матеріалу може мати такі наслідки, як швидке руйнування або незворотні деформації всієї будови унаслідок руйнування фундаменту.

Щоб провести комплексний аналіз і дослідити фізико механічні властивості ґрунтів найкраще буде звернутися у фірму ТОВ «Гільдія Інжиніринг». На сайті нашої компанії ви знайдете докладну інформацію про надання таких послуг та перелік робіт. Наявність сучасного обладнання та висока акредитація фірми дозволяє точно і якісно здійснити будь-які геологічні вишукування на вашій ділянці.

Фізико механічні характеристики грунтів

Характеристики, які визначають фізичний стан ґрунту і мають особливість видозмінювати його під впливом фізико-хімічних факторів називаються фізичними. Отримання цих характеристик шляхом лабораторних досліджень потрібно для початку проектування і наступного старту будівництва будівлі.

Одними з найважливіших фізико-механічних властивостей ґрунтів є:

  • щільність;
  • коефіцієнт фільтрації;
  • питома і об'ємна вага;
  • межі пластичності;
  • вологість;
  • водопроникність;
  • липкість;
  • пористість;
  • гранулометричний склад.

За необхідності, залежно від поставлених завдань проектування, також можуть вивчатися інші характеристики ґрунту: ймовірність просідання, опір зрушенню, набухання, пучинистість. Всі ці властивості вивчає спеціальна наука − грунтознавство. Знаючи ці характеристики, можна дати точний прогноз можливих геологічних процесів на будівельній ділянці, викликаних динамічним впливом споруджуваного об'єкта. Фізико механічні властивості ґрунтів надають прямий вплив на несучу здатність, тому отримавши дані про них, приймаються заходи для зміцнення слабкого грунту.

Особливості геологічних досліджень фізико-механічних властивостей грунтів

Щоб отримати найбільш достовірну інформацію про необхідні характеристики ґрунту, спочатку проводяться польові роботи. Вони дозволяють отримати попередні дані про властивості грунту на ділянці. Далі, кваліфіковані фахівці фірми ТОВ «Гільдія Инжиринг» проводять необхідний відбір зразків (в тому числі − шляхом буріння свердловин).

Зразки досліджуються в лабораторії, де максимально точно визначаються такі важливі фізико-механічні властивості ґрунтів, як опір динамічним навантаженням. Тільки такий комплексний підхід і використання сучасних приладів дасть найбільш точний результат, який дозволить виконати точні розрахунки при проектуванні.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення