Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Фундамент для будинку

Фундамент для будинку – це основа основ. З нього починається будь-яке будівництво. Цей ключовий компонент споруди тримає на собі всю будівлю. Тому підходити до проектування і закладці фундаменту потрібно відповідально.

Фундамент для будинку

Перше питання, яким задається замовник будівництва та проектувальник – який вибрати тип підстави. І дійсно, існує кілька різних видів фундаментів – стрічкові, стовпчасті, плитні, пальові.

Вибір різновиду прямим чином залежить від розташування земельної ділянки і геологічних умов. І не завжди бажання замовника відповідають можливостям і умовам. Наприклад, якщо в мріях ви собі малюєте заміський будинок на вершині якогось пагорба з видом на річку внизу, то реалізувати таку мрію не завжди представляється можливим. Причиною тому згадана геологія ділянки.

Тому перш ніж приступати до такої процедури, як проектування фундаменту для будинку, потрібно ретельно вивчити особливості території. Зробити це можна за  допомогою інженерно-геологічних вишукувань. Вони включають в себе вивчення рельєфу місцевості, а також складу ґрунту спеціальними методами в лабораторних умовах.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геології для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Ігнорування пошукових процедур призводить до негативних наслідків і деформацій нещодавно відбудованих будівель. Часто вид фундаменту вибирається виходячи з міркувань фінансової вигоди або інших причин. При цьому властивості ґрунту не беруться до уваги. Але така позиція, коли фундамент розглядається окремо від грунту, неприпустима. Адже основа закладається в землю, отже, контактує з нею. І якщо тип грунту і вид фундаменту не відповідають один одному, то вести себе вони будуть агресивно.

Крім ґрунту потрібно брати до уваги і грунтові води. Вони здатні впливати на фундамент не менше, ніж самий грунт. Причому цей вплив частіше всього носить негативний характер. Дослідження характеру ґрунтових вод є також складовою геологічних вишукувань. У разі якщо результати аналізу не надто позитивні, вирішується питання про гідроізоляцію  та вибір її типу.

Третій фактор, що впливає на стан підстави – це опади, кліматичні особливості. Це можна назвати зовнішнім геологічним фактором. Дослідження кліматичних особливостей місцевості, характерні погодні і температурні явища для неї – одна з складових повноцінних досліджень. Адже з цим пов'язаний також ряд негативних явищ – паводки, зсуви згубно позначаються на стані як фундаменту, так і будівлі в цілому.

Міцність і довговічність фундаменту безпосередньо залежить від геологічних особливостей грунту, в яку він закладений. Так, грунт повинен бути малорухливим, не схильним до деформацій, не пропускати воду і мати хорошу несучу здатність. Осаду, просадка ґрунту, його зміщення, спучування – це далеко не повний перелік факторів, які є несприятливими для закладки підстави.

Чим більше негативних факторів виявлено в ході інженерно-геологічних вишукувань, тим більше заходів повинно бути прийнято на стадії проектування, щоб захистити основу. Адже добре укріплений і захищений фундамент – це міцний і надійний будинок.

Від результатів аналізів залежить не тільки вибір типу підстави, але і будівельних матеріалів для нього. Підбираються такі матеріали, які б добре контактували з ґрунтом і водами, і не зруйнувалися під їх впливом.

Всі ці нюанси слід перевірити ще на стадії проектування конструкції. А до проведення геологічного аналізу потрібно залучити кваліфікованих геологів. У компанії “Гільдія Інжиніринг” розуміють важливість і значення заснування фундамент для будівлі, і ретельно підходять до вивчення умов для нього.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення