Геологія і геодезія під фундамент на геошурупах

Інженерні споруди з фундаментами на гвинтових палях або геошурупах відрізняються високою надійністю і швидкістю облаштування. Але це твердження справедливо, тільки якщо перед початком будівництва були проведені ретельні і якісні інженерні вишукування під фундамент на геошурупах. Замовивши комплексні дослідження по геології і геодезії під будівництво фундаменту фірмі «Гільдія Інжиніринг», можна не сумніватися, що всі дослідницькі роботи проведуть згідно з нормами і з чітким дотриманням вимог застосованих дослідницьких методик.

Фундамент на геошурупах

Геошуруп і фундаменти на його основі

Геошуруп - це пальових опора, яка є частиною фундаменту і занурювана в грунт під будуються спорудою методом загвинчування. Для цієї мети вона забезпечена різьбленням, яка і робить її схожою на величезний шуруп (через цю особливість геошурупи і отримали свою назву). Кожна пальових опора фундаменту приймає на себе частку навантаження і передає її грунтам через свою підошву і стінки. З урахуванням ступеня відповідальності і величини будівельних об'єктів, потрібна різна кількість опор, занурених на однакові або ж відрізняються глибини і з'єднаних спеціальними несучими конструктивними елементами - ростверком.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геології для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

У чому полягають інженерні вишукування під фундамент на геошурупах?

Інженерні вишукування під фундамент на геошурупах складаються з геології і геодезії. Інженерно-геологічні вишукування під фундамент на геошурупах проводять з метою обґрунтування його доцільності і визначення розрахункових параметрів, що забезпечують необхідну несучу здатність. Інженерна геодезія під фундамент на гвинтових палях вирішує питання по

 • прив'язці будівлі до місцевості;
 • планування конкретних точок установки опор;
 • виносу проектної схеми фундаменту в натуру.

Цілі досліджень по геології

Інженерно-геологічні вишукування під фундамент на геошурупах забезпечують проектувальників даними для вирішення проектних завдань:

Визначення відповідного підстави для паль і їх довжини

Матеріали інженерно-геологічних вишукувань під фундамент на геошурупах дають можливість встановити глибину геологічного елемента, в який будуть занурюватися пальові опори, відповідного за своїми характеристиками масі проектують споруди. Вишезалегающіх, більш слабкі грунти не враховуються в розрахунках несучої здатності ґрунтової основи. Потрібна глибина вгвинчування паль і, відповідно, їх довжина визначається з урахуванням

 • літології зустрів геологічних шарів;
 • результатів лабораторних досліджень кернів (проб гірських порід з інженерно-геологічних свердловин);
 • польових випробувань.

Визначення несучої здатності однієї свайне опори і їх кількості

Необхідна кількість пальових опор обчислюється, після того як стане відомим несуча здатність однієї палі, залежить від

 • міцності матеріалу її виготовлення;
 • отриманих даних про геологічну будову ділянки і властивості ґрунтів.

Найнадійнішим видом установки паль є їх вгвинчування до корінних, скельних грунтів. Якщо матеріали буріння свідчать, що на доступній глибині такі грунти не були знайдені, то фундамент розраховується як «висячий» (палі передають навантаження грунтів не тільки через підошву, а й бічними поверхнями). Для забезпечення надійності таких фундаментів, пальових опор потрібно більше.

Геодезичні дослідження

Правильність розташування фундаменту під будуються спорудою безпосередньо залежить від точності топогеодезичних вишукувальних робіт.

Перший етап геодезії під фундамент на геошурупах

На самому початку проектно-вишукувальних робіт, безпосередньо після прийняття рішення про будівництво проводиться топозйомка під фундамент на гвинтових палях. Основне призначення топознімання - підготовка будівельної геодезичної основи - плану, що дозволяє в деталях спроектувати розташування всіх елементів майбутнього будівництва, отримувати необхідні дозвільні документи.

Винесення проекту в натуру

Остаточно визначаються і прив'язуються на території будівельного майданчика точки загвинчування в грунт кожної палі - в ході розбивочних робіт (виносу проекту споруди на місцевість). Розбивочна геодезія під фундамент на геошурупах полягає в точному перенесення проектної схеми з вказаними горизонтальними координатами на земельну ділянку.

Виконавча топозйомка під фундамент на геошурупах

Під виконавчої топозйомка під фундамент на геошурупах розуміється оцінка відповідності готового фундаменту проектними розрахунками і кресленнями, що проводиться геодезичними методами:

 • планова зйомка;
 • нівелювання пальових оголовків;
 • перевірка горизонтальності ростверків.

Рішення про подальше продовження будівельних робіт приймається після аналізу результатів виконавчої топознімання під фундамент на гвинтових палях.

Види пальових фундаментів

 1. Фундаменти на основі одиночних паль.

Обладнуються під конструкції, що володіють невеликою вагою і не роблять на підставу істотних динамічних навантажень. Геологія і геодезія під фундамент на одиночних гвинтових палях не вимагає проведення тривалих досліджень і виконується в найкоротші терміни.

 1. Кущі і стрічки

Так називаються групи паль, розміщені під несучими елементами об'єкта. Топозйомка під фундамент на геошурупах, проектований у вигляді стрічок або кущів вимагає більш скрупульозних досліджень на ділянці будівництва.

 1. Пальові поля

Найбільш обширна програма топознімання під фундамент на гвинтових палях і інших видів необхідних вишукувальних робіт в разі, коли фундамент буде мати вигляд масиву з великої кількості паль - пальового поля.

Найбільш економічно - виконувати інженерні вишукування під фундамент на геошурупах комплексним способом, поєднуючи в єдиній програмі геологічні та геодезичні дослідження. Саме таким способом будує свою роботу в цій сфері компанія «Гільдія Інжиніринг».

Коментарі та запитання:


Ярослав
Які роботи ви виконуєте для встановлення такого фундаменту?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Ярослав. 
Спеціалісти нашої компанії виконують повний комплекс досліджень під фундамент на геошурупах:
- топографічна зйомка 1: 500;
- винос проекту внатуру;
- розбивка пальового поля;
- буріння розвідувальних свердловин;
- відбір зразків грунту, їх аналіз у лабораторії;
- дослідження властивостей ґрунту, фізико-механічних показників грунту, несучої здатності грунту;
- визначення і підбір геошурупів, придатних для грунту на ділянці;
- нівелювання, фінальна виконавча зйомка.
Вартість за комплекс досліджень залежить від обсягу робіт.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення