геодезична експертиза 

Геодезична експертиза

Будь-яка сфера діяльності потребує перевірки і повторної перевірки. Це стосується і геодезії. Для того щоб перевірити, наскільки правильно і доцільно проводити ті чи інші геодезичні процедури, використовується геодезична експертиза. В ході її проведення відбувається фактичний збір даних, і вони зіставляються з вихідними показниками.

найпоширенішим випадком, коли може знадобитися геодезична експертиза, є судові розгляди щодо землевпорядних проблем. Особливо часто такими проблемами виступає розподіл мsжсуміжних територій. Іншим питанням, яке може розбиратися в суді, є незаконні споруди на ділянці без дозвільних документів,  У таких випадках третейським суддею виступає саме геодезична організація або компанія, яка проведе необхідні дослідницькі процедури і встановить істину. Головний критерій, за яким та чи інша компанія виступає незалежним експертом, - це наявність дозволів та ліцензій на проведення подібних робіт.

Геодезична експертиза

Експертиза може проводитися і не для судових справ. Тоді вона носить характер позасудової і передбачає договір власника ділянки і компанії, яка проводитиме перевірку. Така процедура потрібна, якщо власник ділянки сумнівається в сумлінності будівельників і якісності його об'єкта. А бувають випадки, коли попередні геодезичні вишукування виконувалися настільки давно, що їх дані вже не актуальні і вимагають повторної перевірки. У тому випадку, якщо будівельний процес припинявся або їм починала займатися інша будівельна бригада, також краще провести експертну оцінку.

Вартість геодезичних послуг від 2 900 грн за об'єкт

Серед процедур, які можуть входити в геодезичну експертизу, виділяються різноманітні вимірювальні роботи, перевірка меж земельних ділянок та побудованих конструкцій. Нові дані порівнюються з результатами попередніх геодезичних вишукувань, внесених в топографічний, кадастровий план, проектну документацію.

Процес геодезичної експертизи проходить у кілька етапів:

  • етап підготовки, на якому проводиться вивчення документів, що стосуються спірного об'єкта;
  • польовий етап, коли безпосередньо на ділянці проводяться дослідні роботи;
  • створення нових графічних документів з нанесенням відповідних відміток. Крім нового плану, потрібно зробити і офіційний висновок з аналітичним блоком, в якому будуть розглянуті найбільш оптимальні виходи з проблемної ситуації.

Під час здійснення топографо-геодезичної експертизи, обстеженню піддаються такі об'єкти:
- документ, який підтверджує право на володіння ділянкою, це - свідоцтво про реєстрацію;
- плани і схеми земельної ділянки у графічному вигляді;
- постанову, яка містить в собі надання ділянки землі у користування;
- акт відведення меж ділянки;
- креслення, що містять прив'язку до місцевості;
- техпаспорт, або дані про технічну інвентаризацію земель;
- сервітути.

Здійснення геодезичної експертизи неможливе без наявності всієї необхідної документації на руках у експерта. Їх повинен надати замовник. Такі матеріали повинні містити в собі детальну інформацію про ділянку, яка піддається дослідженню, про всіх, хто є її землекористувачами. Якщо є які-небудь обмеження або обтяження, то необхідна документація, в якій все це вказується. Серед всієї документації важлива також наявність матеріалів, які несуть в собі відомості про державний земельний кадастр.

Робота геодезичного експерта полягає в повторній перевірці точності даних раніше проведених геодезичних робіт, на основі яких була складена документація, а також відповідність їх нормативним документам і реальному стану справ.

Так як саме геодезична експертиза - це ключовий і найвагоміший аргумент при спірних моментах і судових справах, то її проведення потрібно довіряти тільки перевіреним компаніям. У тому випадку, якщо експертизу буде проводити компанія Гільдія Інжиніринг, то в достовірності і правильності результатів можна не сумніватися. Висновки наших фахівців виступають найкращим підтвердженням правоти тієї чи іншої сторони в таких складних питаннях, як питання, пов'язані з землею.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення