Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезична експертиза

Будь-яка сфера діяльності потребує перевірки і повторної перевірки. Це стосується і геодезії. Для того щоб перевірити, наскільки правильно і доцільно проводити ті чи інші геодезичні процедури, використовується геодезична експертиза. В ході її проведення відбувається фактичний збір даних, і вони зіставляються з вихідними показниками.

найпоширенішим випадком, коли може знадобитися геодезична експертиза, є судові розгляди щодо землевпорядних проблем. Особливо часто такими проблемами виступає розподіл мsжсуміжних територій. Іншим питанням, яке може розбиратися в суді, є незаконні споруди на ділянці без дозвільних документів,  У таких випадках третейським суддею виступає саме геодезична організація або компанія, яка проведе необхідні дослідницькі процедури і встановить істину. Головний критерій, за яким та чи інша компанія виступає незалежним експертом, - це наявність дозволів та ліцензій на проведення подібних робіт.

Геодезична експертиза

Експертиза може проводитися і не для судових справ. Тоді вона носить характер позасудової і передбачає договір власника ділянки і компанії, яка проводитиме перевірку. Така процедура потрібна, якщо власник ділянки сумнівається в сумлінності будівельників і якісності його об'єкта. А бувають випадки, коли попередні геодезичні вишукування виконувалися настільки давно, що їх дані вже не актуальні і вимагають повторної перевірки. У тому випадку, якщо будівельний процес припинявся або їм починала займатися інша будівельна бригада, також краще провести експертну оцінку.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Серед процедур, які можуть входити в геодезичну експертизу, виділяються різноманітні вимірювальні роботи, перевірка меж земельних ділянок та побудованих конструкцій. Нові дані порівнюються з результатами попередніх геодезичних вишукувань, внесених в топографічний, кадастровий план, проектну документацію.

Процес геодезичної експертизи проходить у кілька етапів:

  • етап підготовки, на якому проводиться вивчення документів, що стосуються спірного об'єкта;
  • польовий етап, коли безпосередньо на ділянці проводяться дослідні роботи;
  • створення нових графічних документів з нанесенням відповідних відміток. Крім нового плану, потрібно зробити і офіційний висновок з аналітичним блоком, в якому будуть розглянуті найбільш оптимальні виходи з проблемної ситуації.

Під час здійснення топографо-геодезичної експертизи, обстеженню піддаються такі об'єкти:
- документ, який підтверджує право на володіння ділянкою, це - свідоцтво про реєстрацію;
- плани і схеми земельної ділянки у графічному вигляді;
- постанову, яка містить в собі надання ділянки землі у користування;
- акт відведення меж ділянки;
- креслення, що містять прив'язку до місцевості;
- техпаспорт, або дані про технічну інвентаризацію земель;
- сервітути.

Здійснення геодезичної експертизи неможливе без наявності всієї необхідної документації на руках у експерта. Їх повинен надати замовник. Такі матеріали повинні містити в собі детальну інформацію про ділянку, яка піддається дослідженню, про всіх, хто є її землекористувачами. Якщо є які-небудь обмеження або обтяження, то необхідна документація, в якій все це вказується. Серед всієї документації важлива також наявність матеріалів, які несуть в собі відомості про державний земельний кадастр.

Робота геодезичного експерта полягає в повторній перевірці точності даних раніше проведених геодезичних робіт, на основі яких була складена документація, а також відповідність їх нормативним документам і реальному стану справ.

Так як саме геодезична експертиза - це ключовий і найвагоміший аргумент при спірних моментах і судових справах, то її проведення потрібно довіряти тільки перевіреним компаніям. У тому випадку, якщо експертизу буде проводити компанія Гільдія Інжиніринг, то в достовірності і правильності результатів можна не сумніватися. Висновки наших фахівців виступають найкращим підтвердженням правоти тієї чи іншої сторони в таких складних питаннях, як питання, пов'язані з землею.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення