Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезична основа

Деякі джерела під геодезичної основою представляють топографічні матеріали масштабу м 1:500, на конкретну ділянку. Матеріали можуть бути як дуже давні на папері, так і сучасні на електронних носіях. На підставі цих зйомок приймаються проектні рішення. Важливість рішень та їх вартість і якість їх виконання безпосередньо залежать від якості геодезичної основи.

Але часто буває, що без старих топографічних матеріалів дуже важко підняти підземні комунікації. Якщо кабель хоч можна знайти трасошукачами, то азбестову трубу до 150 мм у діаметрі на даний момент навіть сучасним георадаром дуже складно відшукати і нанести на геоподоснову для проектування.
За якість топографічних першоджерел наша геодезична компанія відповідає своїм ім'ям і кваліфікаційних сертифікатів інженерів-геодезистів.

Геодезична основа

Підготовка топографічної геодезичної основи - детального плану земельної ділянки (в т. ч. виготовлення відкоригованої топографічної геодезичної основи) є, напевно, найбільш затребуваною і широко відомої з послуг, які надає наша компанія. Необхідна геодезична основа, головним чином, для складання на базі неї проектної інженерно-конструкторської документації (планів, креслень, схем) різних видів будівництва. Адже проектні рішення слід зображувати не на чистому аркуші паперу, як, наприклад, при проектуванні машин і механізмів, а на тлі реальної картини місцевості. Ніхто не візьметься за розробку проекту будівельного об'єкта, поки не ознайомиться з результатами топографічної зйомки.

Топографічна геодезична основа потрібна:

 • При розробці генеральних планів нових котеджних селищ, мікрорайонів.
 • При проектуванні будівництва окремих будівель і інженерних споруд.
 • При прокладанні трас доріг, магістральних і розподільних трубопроводів, кабельних комунікацій, інших лінійних об'єктів.
 • З метою детального проектування ландшафту прибудинкової території котеджів і бізнес-центрів.

Однак досить часто буває і так, що у власника ділянки вже є його план, але при найближчому ознайомленні з ним посадової особи з органів архітектурно-будівельного нагляду або проектувальника з'ясовується, що цей геодезичний документ не годиться. Трапляється це, якщо план втрачає актуальність. Або через закінчення строку, передбаченого будівельними нормативами терміну його придатності для проектування, або через явні невідповідності з фактичною ситуацією на ділянці. Втрата плану актуальності - ще не привід викинути його і провести топознімальні роботи заново. У цьому випадку найкращим рішенням буде - принести його до нас і замовити виготовлення відкоригованої топографічної геодезичної основи, що буде істотно дешевше, ніж виконати нову топографічну зйомку «з нуля».

В процесі виготовлення відкоригованої топографічної геодезичної основи наші фахівці:

 1. проаналізують наявні у клієнта матеріали;
 2. виїдуть на ділянку для його натурного обстеження;
 3. перевірять координати ключових точок геодезичної ситуації;
 4. виявлять існуючі відхилення і внесуть необхідні поправки;
 5. уточнять і звірять з експлуатуючими організаціями схему розташування підземних комунікацій;
 6. оцифрують актуалізовану топографічну геодезичну основу;
 7. забезпечать всі необхідні узгодження.
Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Почніть проектувати правильно. Користуйтеся тільки якісної геодезичної основою.

Часто проектувальники радять звернутися в місцеві органи архітектури для того, щоб просто взяти викопіювання з топографічного планшетів. Це неприйнятно з тієї точки зору, що планшети у вашому районі можуть виявитися порожніми, так неякісно вычерченными років 10 тому. Але найчастіше їх не виявляється зовсім. В цьому випадку потрібно все заново переміряти, заводити планшети, наносити на них всі об'єкти та комунікації. Оригінал кальки зберігатися у архітектора, або в електронній базі геопросторових даних, копія з печаткою архітектора надається замовнику для прийняття проектних рішень.

За побажанням клієнта геодезична основа виготовляється в будь-якому масштабі від 1:1 (масштаб реального часу), до 1:10000. Також в будь-якій програмі і на будь-якому джерелі (папір, флешка, інтернет). За вартістю вишукування будуть варьирываться від 300 грн. за 1 Га, залежно від складності, строків і загального обсягу робіт.

СТВОРЕННЯ ГЕОПОДОСНОВЫ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

Це з точки зору геодезичного і маркшейдерської професіоналізму - найважливіший відповідальний і вимагає особливої точності етап.

Під створенням геопідоснови розуміється закріплення і координування геодезичних пунктів , виніс головних осей об'єкту будівництва на місцевості. Причому точність основи для розбивки й визначення та врівноваження координат повинна бути не менше 5 мм.

За допомогою найсучаснішого і високоточного устаткування (GPS та інженерний тахеометр класу точності не нижче 5") , виконується комплекс робіт для визначення цих координат. Найпоширенішим методом створення геодезичної розбивочної засади сьогодні є комбінований метод - на майданчику в найбільш відкритих місцях координуються 3-4 пункту GPS, обраховуються їх координати, а потім, відштовхуючись від них, координуються пункти електронним тахеометром (будівельна сітка потрібної форми, розміру і способу закріплення).

Так само якість розбивочної основи визначається зручністю її використання. Наприклад, щоб виконробу виставити одну колону, він може витратити різну кількість часу на те щоб відшукати геодезичні осі. Та так, щоб на одну встати теодолітом, на іншу візуватися, і на третю ще і перевіритися. Тому, приїжджаючи на об'єкт, ми контактуємо з виконробами, робимо виноски осьових знаків і кілочки перетину осей максимально зручні для використання (металеві кілки поза зоною копання котловану, виноски білою фарбою по контуру огорожі, дюбеля і ризики на існуючих фундаментах і асфальті). Так само ми завжди розбиваємо надмірну кількість кілків для контролю, щоб звичайною будівельною рулеткою можна було перевірити будь-який розмір по осях.

СПОСІБ ЗАКРІПЛЕННЯ ДОВГОТРИВАЛОГО ГЕОДЕЗИЧНОГО ПУНКТУ НИЖЧЕ ГЛИБИНИ ПРОМЕРЗАННЯ ГРУНТУ.

Кожен геодезичний пункт має індивідуальний номер і внесений в певний каталог. Каталог містить інформацію про прив'язку пункту до найближчих об'єктів, уго фотографію, його координати, глибина закладення і т. д. До створення геоподосновы також відноситься закріплення реперів і марок. Маркою називається диск литий з металу.

Висота нівелірної марки визначається відповідно до нуля Кронштадтського футштока Балтійського моря, і заноситься в спеціалізовані каталоги.

Є ще один вид геодезичної марки - деформаційна. Вона закріплюється на певні частини конструкції об'єкта (наприклад, колони). Головна її мета - вимірювання крену або зрушення фундаменту.

Всі ці пристосування, терміни і методи спрямовані на дотримання точних геометричних параметрів конструкцій, що зводяться. У кожного елемента є свої допуски у виготовленні і монтажі, за чим пильно стежать геодезисти на будівельних і промислових майданчиках.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення