Будівництво будь-якого об'єкта ніколи не починається з активної фази. Ніхто не привозить на ділянку техніку і не починає рити котлован без попередньої підготовки. Вам потрібно підготувати всі необхідні документи, отримати дозволи і провести ряд процедур, на яких буде ґрунтуватися вся ваша подальша діяльність. Сама будівельна площадка також потребує ретельної підготовки. Ступінь її підготовленості буде залежати від того, в якому місці вона розташовується (це відкрита зона або оточена забудовою), в який час року починається будівництво, а також від індивідуальних особливостей самого об'єкта - це зведення з нуля, перепланування або добудовування частини.

Підготовка будівельного майданчика включає цілий ряд робіт. Це і розчищення місця, і облаштування майданчика. Але найперше, що виконується на стадії підготовчих робіт - інженерно-геодезичні та геологічні вишукування з обов'язковим створенням геодезичної розбивочної основи.
Проведення геодезичної розбивки всієї території планованого будівництва є основою для подальших дій на будмайданчику, зокрема, в ході здійснення земляних робіт. Така основа дає можливість у ході будівельного процесу орієнтуватися на ділянці за допомогою спеціально встановлених з цією метою відміток. Ці позначки з'являються не в будь-якому місці за бажанням геодезиста. Фахівці при створенні розбивочної основи керуються генеральним планом, а також технічними робочими кресленнями ділянки і безпосередньо створеним для даних розбивочних робіт кресленням.
Представляє собою геодезична розбивочна основа сітку осей як поздовжніх, так і поперечних. Ці осі визначають місце розташування в просторі передбачуваного об'єкта будівництва і тим самим встановлюють його розміри і знаходження щодо інших зведених об'єктів навколо. Сітка утворює квадрати і прямокутники. Залежно від розміру їх можна розділити на основні - вони більше (в середньому 100-200 м) і додаткові - меншого розміру (20-40 м). Реперні оцінки закріплюються на вершинах кожної фігури. Складність розбивки може бути обумовлена рельєфними особливостями ділянки та його великою площею.
Щоб отримати дійсно правильний результат, потрібно щоб фахівцям-геодезистів, які будуть проводити розвідувальні заходи, були створені хороші умови для роботи. А позначки, звані професійною мовою реперами, необхідно розташовувати в місцях, в яких вони будуть добре видні, отже, їх буде зручно заміряти. Також вони повинні бути стійкими. В іншому випадку, зміна місця знаходження репера може призвести до помилок у вимірюваннях та розрахунках.
Поки не буде створена правильна геодезична розбивочна основа на будівельному майданчику, не допускається початок інших процесів, зокрема стадії проведення земляних робіт. Щоб досягти точності в цій справі, на допомогу геодезистам приходять теодоліти та нівеліри. Ці інструменти дають можливість отримати більш докладні і максимально точні фактичні відомості. На підставі розбивочної основи можна без праці і помилок провести і інші геодезичні роботи по розрахунку земляних робіт, розбивці котловану, перенесення проекту конструкції на місцевість та інші.
Створити точну і надійну геодезичну розбивочную основу будь-якого по складності об'єкта, а також провести ряд інших геодезичних заходів вишукувальної характеру вам допоможуть фахівці компанії Гільдія Інжиніринг.