Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Геодезичні дослідження

Щоб багатоповерховий будинок або дачний будиночок прослужили довго, перед будівельними роботами завжди проводяться геодезичні дослідження. Після проведення досліджень ви дізнаєтеся все про рельєф вашої ділянки, вичерпні дані про будівлі, які вже побудовані, якщо такі є, і отримаєте проект майбутнього будинку. Геодезичні дослідження будь-якого роду складності замовляйте в фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг».

Геодезичні дослідження

Першочергові геодезичні вишукування для будівельних робіт по будинку потрібно починати з обстеження місцевості на ділянці робіт і навколо неї, та вирішити питання, де буде побудований майбутній будинок. Також на цьому етапі будуються прогнози: чи зміниться рельєф ділянки в майбутньому. Цією роботою і є великомасштабна або надвелика топографічна зйомка масштабів 1:50-1:5000. Яку топографічну зйомку вибрати Вам, вирішать фахівці – все залежить від величини ділянки робіт. Найбільш затребуваними серед геодезичних робіт вважаються топографічні зйомки 1:500 та 1:2000.

На великій ділянці землі (заповідник чи велика фірма) фахівці фірми порекомендують призначити вишукування, у вигляді топографічної зйомки 1:2000 або, для більшої точності, 1:1000. Точки у важкодоступних місцях розраховуються як можна точніше: за основу беруться відомі точки, а потім вони докладно зазначаються у тексті. Якщо на ділянці робіт передбачається побудувати приватний будинок, і володіння невеликі, тоді геодезичні вишукування обмежаться топографічною зйомкою 1:500 або більше.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Роботи по подеревній топографічній зйомці 1:500 проводяться з перерізом рельєфу 0,5 м. Після проведених робіт по зйомці малюється топографічний план, на ньому показується, як розташовані дерева, їх діаметр і висота. Крім дерев на плані показуються: кущі, паркани, дороги, стежки, і навіть насадження з сусідньої ділянки, які можуть вплинути на фундамент майбутнього будинку. Але якщо дерев на ділянці робіт дуже багато, і всі вони просто не вміщуються на плані в цьому масштабі, тоді береться топографічна зйомка більш крупного масштабу 1:200 або 1:100. За бажанням замовника план видається двох видів: на ватмані (у трьох примірниках) та один примірник в електронному вигляді, який замовник отримує на флешку. Якщо раптом флешка загубиться, план ділянки можна знайти на карті Google Earth. Крім плану нашою фірмою ТОВ «Гільдія Інжиніринг» надаються цифрові фотографії ділянки. Топографічний план нагоді і для подальших робіт по геодезичним дослідженням з нього можна викопіювати генеральний план. Після вищеперелічених першочергових робіт замовнику потрібно залагодити справу з приводу ділянки із землевпорядною компанією: погодити та узаконити перед державою подальші роботи на ділянці. Це такі роботи:

 • отримати в кадастрі паспорт з номером ділянки;
 • винесення межі ділянки землі в натуру;
 • узгодження подальших робіт із землевпорядною компанією.

Якщо отриманий паспорт на ділянку землі в кадастровій компанії, значить, державою визнаний план вашої ділянки оформлений правильно. Геодезичні роботи: винесення межі ділянки землі на місцевість потрібні, якщо:

 • втрачено свідоцтво на ваш ділянку;
 • суперечки з сусідами;
 • потрібно оновити межі ділянки.

Геодезичні роботи по винесенню меж ділянки полягають у встановленні залізних кілків на місцевості, які для надійності заливаються дегтебетоном або бетоном. Винесення меж ділянки в натуру проводиться по 4 і більше точок. Якщо на ділянці немає постійних знаків геодезичної мережі, тоді фахівці фірми встановлять стаціонарний геодезичний пункт на вашій ділянці, який стане в нагоді для проведення подальших будівельних робіт. При встановленні такого геодезичного пункту потрібно дотримуватися деяких правил:

 • відстань між пунктом і пунктом не більше 200м;
 • геодезичний пункт повинен знаходитися в такому місці, щоб добре проглядалась вся ділянка.

Похибка проведених нашою фірмою вимірювань невеликої ділянки робіт – не більше 10мм. Після завершення геодезичних робіт по винесенню меж на місцевість нами складається акт, в якому перераховуються всі точки в загальновизнаній системі координат по осях X, Y, Z. Проведення геодезичних робіт на ділянці під час будівництва будівлі дозволяє зв'язати реальні споруди з майбутнім будинком, підключитися до таких важливих комунікацій, як світло, газ, опалення, каналізація. Це:

 • геодезичні роботи на будівельному майданчику;
 • геодезичний супровід при монтажі будинку;
 • інженерно-геодезичні дослідження під час проведення будівельних робіт;
 • виконавчі зйомки різних частин ще недобудованого будинку.

По мірі того, як будуть закінчені будівельні роботи в будинку, передбачається провести виконавчу зйомку. Так, наприклад, при проведенні робіт по виконавчій зйомці інженерних комунікацій у виконавче креслення вносяться всі дренажні системи, каналізаційні колектори, укладання кабелів, точки електропостачання. Коли будинок буде повністю побудований, за приписом геодезичних вишукувань, й відбудеться виконавча зйомка всього будинку, при цьому важливо все, аж до висоти парапету і коника даху.

Після завершення будівельних робіт у будинку, геодезичні роботи не закінчуються – ще належить простежити за усадкою будинку. Тепер ви переконалися, що геодезичні роботи можна і потрібно замовляти у фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг».

Коментарі та запитання:


Володимир
Який документ Органу місцевого самоврядування дає підстави, для такої фірми як Ваша, здійснення геодезичних досліджень на перспективу проектування житлової забудови, об’єктів громадського обслуговування та виробничих територій.
Вкажіть який конкретно документ є Вам підставою для проведення такої послуги.
Дякую.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня! Для геодезистів немає такого документу! Лише рішення органу місцевого самоврядування для себе вирішує що їм потрібно, і на сессії затверджуються кошти для даних робіт! Бухгалтер ОМС звітує перед казною, нам ніяких рішень не потрібно для виконання роботи, лише договір у якому можна прописати те або інше рішення ОМС.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення