Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичні координати WGS 84

Геодезією є наука, яка так чи інакше пов'язана з вимірами земної поверхні, і яка є невід'ємною частиною будівельних робіт. Геодезія є так само незамінною помічницею у визначенні місця розташування земельних ділянок та їх меж. Топографо-геодезичні роботи виконуються наступним чином: для того, щоб виконати ту чи іншу задачу, яка стоїть перед геодезистами, використовуються різні системи координат, що дозволяють визначити положення точок шляхом завдання певних чисел. Системи координат, які можуть бути як двовимірні, так і тривимірні. Двомірні використовують для визначення положення точок на площині, а тривимірні дозволяють визначити точки в просторі. При вирішенні топографо-геодезичних задач використовується місцева система координат, в якій застосовують Балтійську систему висот. Також існують супутникові системи, які дозволяють визначити координати в загальноземних системах. До них відноситься WGS-84, яка є загальноприйнятою для всієї Землі.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email
Геодезичні координати WGS 84

WGS-84 система координат – являє собою тривимірну систему координат для встановлення положення об'єктів на земній поверхні. Система, як і інтернет, спочатку створювалася для потреб армії США, але після отримала більш широке застосування, а в 90-ті поширилася і на території України, поступово замінюючи систему «Пулково 1942». В нинішній час, контроль над системою WGS84 здійснює організація - Національне агентство геопросторової розвідки Сполучених Штатів Америки – NGA, тобто відмінність WGS-84 від інших систем полягає в тому, що координати визначаються щодо центру мас нашої планети і за основу береться еліпсоїд, чому еліпсоїд? – тому що натуральна форма Землі(Геоїд) не підходить, зважаючи на складність математичних розрахунків, тому, навіть у наш комп'ютерний вік, не обійтися без похибок. Похибка в даній системі мінімальна і складає до 2 сантиметрів. Також до відмінностей від інших систем координат слід віднести те, що даною системою покрита вся поверхня планети Земля.

Останнім часом географічна система координат wgs-84 отримала широке застосування в цивільному і промисловому будівництві, а саме в геодезичній зйомці ділянки, перенесення об'єктів на план, зйомці профілів схилів і т. д. Для того, щоб визначити координати конкретного об'єкта на місцевості, його абсолютної висоти – застосовуються GPS приймачі. Робота здійснюється наступним чином: супутники, що знаходяться в космосі посилають радіосигнали на земні станції, в яких містяться зашифровані час відправлення повідомлення та координати супутника. Для визначення місця розташування необхідно кілька супутників, одночасно надсилають сигнал. Перетин відрізків від супутника до приймача і є місце розташування приймача. Зараз GPS приймачі всім відомі, так як вбудовані в кожен смартфон. Але для геодезичної зйомки цивільні GPS приймачі не підходять через великі похибки визначення координат, тому застосовуються промислові приймачі з похибкою до 2 сантиметрів.

Спеціалісти нашої компанії надають технічний звіт визначення географічних координат об’єкта в системі координат WGS-84, для висновку Укравіаруху.

Саме через малу похибку і зручність використання, WGS 84 разом з системою GPS активно використовуються такими геодезичними кампаніями як ТОВ "Гільдія Інжиніринг". Для того, щоб провести топографічні роботи, маючи тільки такі координати, необхідно провести їх перерахунок у місцеву систему.

Коментарі та запитання:


Олександр
Доброго дня. Мені потрібен технічний звіт визначення географічних координат обєкту в системі координат wgs-84. Яка вартість?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Олександр. Для підрахунку точної вартості потрібна кількість точок. Орієнтовна вартість за 4 точки складає 1000 грн. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення