Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Геодезичні спостереження за зміщенням зсувів, опор та труб

Навіть та людина, яка не має спеціальної освіти, розуміє, що існують різноманітні природні процеси, які можуть негативно вплинути на стійкість і міцність споруд та інженерних об'єктів. У зв'язку з цим, повинні регулярно проводитися спеціальні вишукування, які допоможуть запобігти або припинити розвиток даних процесів - геодезичне спостереження. Однозначно можна сказати, що на територіях, де були зафіксовані такі проблемні місця, необхідно регулярно проводити спостереження за станом порід. Тільки таким чином можна вчасно помітити погіршення ситуації і адекватно зреагувати. Особливо часто ускладнення починаються в період міжсезоння – в цей час починає активно танути сніг або випадає значна кількість опадів – все це суттєво впливає на фізико-механічні властивості ґрунтів. Фахівці фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг» займаються як геологічними, так і геодезичними спостереженнями за станом порід і ступенем їх стійкості при впливі зовнішніх факторів.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email
Геодезичні спостереження за зміщенням зсувів, опор та труб

Розглянемо більш детально причини, за яких можуть виникнути подібні ситуації. Всі породи можна умовно розділити на три типи – скельні, осадові і штучні. Всі вони відрізняються за характеристиками міцності, складу, розміру часток і т. д. Найчастіше при будівництві інженерних об'єктів взаємодіють з осадовими породами. Вони досить різноманітні і можуть бути представлені пісками, глинами, супіском, лессами і т. д. Всі ці різновиди істотно відрізняються за складом і, відповідно, по-різному реагують на які-небудь зміни в навколишньому середовищі. Тобто, при підвищенні рівня вологості, збільшенні навантаження і тиску і т. д. всі ці породи будуть вести себе по-різному. Саме з цієї причини перед будівництвом нового об'єкта проводять інженерно-геологічні і геодезичні вишукування, які допомагають отримати достовірні дані про ситуацію в межах ділянки. Важливо враховувати той факт, що геодезичні спостереження повинні захоплювати всі породи, які потрапляють у зону впливу майбутнього об'єкта. Таким чином, після проведення лабораторних досліджень, вдається з'ясувати, які негативні геологічні процеси можуть виникнути в межах даної території.

Найчастіше виникають зсуви та просідання ґрунтів, спровоковані регулярним підтопленням місцевості. Втім, якщо вчасно були виконані всі необхідні дослідження, то фахівці вже знають про те, що дана ділянка знаходиться в зоні ризику, і постійно контролюють її стан. Набагато гірше, коли попередні роботи не були виконані, або здійснювалися некоректно. Тоді помітити виникнення негативного геологічного процесу набагато складніше, а значить, і до допомоги фахівців, які можуть його зупинити, вдаються пізніше, ніж потрібно. В першу чергу при цьому страждають опори і труби, так як вони не мають фундаменту і досить нестійкі порівняно з капітальною спорудою. При зсуві порід ці конструкції дуже швидко деформуються, що, в свою чергу, може призвести до виникнення аварійних ситуацій. Щоб не допустити подібного розвитку подій необхідно завжди проводити попередні геологічні і геодезичні вишукування, а також здійснювати регулярні геодезичні спостереження за зміщенням зсувів, труб і опор. Наша організація спеціалізується на виконанні подібних робіт, використовуючи для проведення спостережень і лабораторних досліджень тільки якісну і точну апаратуру, яка здатна забезпечити достовірні результати.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення