Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичні роботи на будівельному майданчику

Геодезичні роботи на будівельному майданчику

У зв'язку з сучасним характером ведення будівництва (найкоротші терміни, обмежені умови, цілодобове виконання робіт) дуже важливим компонентом дотримання заданих темпів є швидке і якісне геодезичне супровід.

Завдяки сучасному обладнанню та багаторічному досвіду і мобільності наших фахівців ми готові виконати будь-яке поставлене геодезичну задачу в зазначений термін, за будь-якої погоди і часу доби, а також супровід кілька об'єктів одночасно. Геодезичні роботи на будівельному майданчику

Наша організація виробляє геодезичні роботи на будмайданчику, які забезпечують правильне розміщення об'єктів будівництва в плані з дотриманням їх геометрії, зазначеної точністю і вимогам будівельних норм і правил.

Геодезичні роботи на будівельному майданчику можна поділити на кілька категорій:

 • Знімальні - проводиться в період проектування об'єкта, а також при підрахунку обсягів земляних робіт (зйомка ситуації на місцевості, рельєф дна водоймища і т. д. до початку виїмки грунту і після закінчення зведення котловану, насипи..), що дозволяє швидко і з високою точністю визначити обсяг виконаних робіт.
 • Розбивочні - виконуються в період будівництва і призначаються для визначення розташування об'єкта на місцевості (винос осей і габаритів будівлі, конструктивних елементів, меж котловану..., тобто винесення проекту внатуру).
 • Виконавчі схеми складаються в процесі будівництва, необхідні для визначення точності винесення об'єкта на місцевість та виявлення можливих дефектів, відхилень від проекту, а також причини і способи їх усунення, є невід'ємною частиною документації при здачі об'єкта в експлуатацію.
 • Спостереження за деформаціями - проводяться з початку зведення будівель та споруд і до закінчення будівництва, а при необхідності і в період експлуатації. Нагадуємо, що жодне будівництво великих споруд не обходиться без деформаційних вимірювань Всі перераховані вище роботи закріплюються відповідною документацією (план масштабу 1:500 з печаткою «Головапу», акт передачі осей, виконавча документація тощо).
Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по супроводу будівництва для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Кінцева кошторисна вартість послуг суто індивідуальна і залежить від безлічі факторів, таких як розмір ділянки робіт, довгостроковість проекту, цілі геодезичної зйомки, місце розташування об'єкта, рельєфу місцевості...

Геодезичні роботи на будівельному майданчику

Найбільш відповідальним є разбивочная частина геодезії на будівельному майданчику.

Часто виконати посадку будівлі на новій ділянці згідно з генпланом довіряють тільки досвідченим фахівцям. Якщо генплан був виконаний на міських планшетах, прив'язки майбутніх кутів у плані доцільно ставити в міських координатах, тому насамперед потрібно створити опорну геодезичну мережу для будівельного майданчика спочатку в міських координатах, а потім для зручності перерахувати їх у локальну умовну систему координат для кожної будівлі, або для всього комплексу будівель, споруд, комунікацій. Якщо на генплані основні прив'язки для геодезистів вказані від існуючих будівель, то все одно потрібно спочатку провести винесення меж ділянки, створювати локальну систему координат, а потім виміряти основні розміри, щоб будівля заданих габаритів влізло в майданчик, тим самим ми перевіряємо проект на наявність геометричних помилок.

Потім від головних осей здійснюється розбивка всіх елементів будівельного майданчика поетапно:

 • пляму забудови, для визначення положення майбутнього майданчика;
 • котлован, з виносом репера на дно котловану;
 • палі, в тому числі випробувальні;
 • бетонна підготовка для фундаментів;
 • самі фундаменти різних типів і конфігурації, з анкерними болтами і без;
 • підлоги, з їх відмітками як чистових підлог, так і чорних;
 • стіни, колони бетонні і металеві;
 • розбиваються всі вікна, двері, перекриття, покрівля;

В процесі будівництва і після його завершення геодезисти заміряють всі ці вже готові знову зведені елементи, креслять схеми і порівнюють їх з проектом. На підставі вимірів приймаються рішення про якості конструктивів.

Іноді навіть самий якісний вимір відповідальних конструктивів та елементів вимагає повторного виїзду спеціаліста з вже готовими кресленнями виконавчих схем для пояснення ситуації на будівельного майданчика виконробів і майстрів, так як не кожен будівельник вміє читати геодезичні виконавчі. На них геодезичний працівник вказує відхилення колон, стін, фундаментів у плані, а також фактичні розміри між колонами. Так само на схемах зазначаються висотні відмітки в точках виміру. Коли фахівець має на руках виконавчу схему він може прям на колонах позначити проблемні місця навіть без спеціального обладнання за допомогою маркера для їх своєчасного виправлення.

Найбільш трудомісткою частиною геодезичних робіт на будівельному майданчику є земляні роботи. В даних роботах є свої особливості, такі як:

 • оперативність (коли на майданчик викликають екскаватор, то його стиомость може вимірюватися як за куб землі, так і за відпрацьований час, причому за час простою через геодезистів теж оплачується з кишені замовника, тому при земляних роботах час на розмітку де копати і на яку глибину исчислянтся у хвилинах);
 • точність (для екскаватора досить дотримати точність розбивки 0.5 метра в плані і 0.1 метри по висоті, причому в наших умовах за якістю грунтів і за будівельним нормам перекоп не допускається). Дуже часто я зустрічав картину, коли геодезист виставляє кілочок кута котловану на верхній бровці з точністю до міліметра, витрачає на це 30 хвилин часу, щоб екскаватор викопав у цій точці потім 4 метри в глибину. Екскаватор викопав, потім кілочок встановлюють повторно, витрачають час, потім виявляється, що потрібно докопати, звинувачують у цьому геодезиста, який в цілому виставляв один кут більше години з точністю до 1 мм
 • надійність (екскаватор викопав і поїхав, якщо кілки були виставлені з помилками, наприклад, контур не був розширений для земляних робіт, до допрацьовувати котлован доводиться вручну, це значно дорожче і довше).
 • складність (коду на будівельному майданчику працює важка техніка, часто дуже важко геодезист закріпити свої точки, точок потрібно координувати більше ніж потрібно для зарубок, щоб при їх знищенні залишилося хоча б дві). На даних етапах будівництва працює геодезист цілий день.

Тому коду на майданчику закінчується земля і починається фундаменти, геодезист вже є на чому поставити прилад, закріпити точки, наносити осі.

На фундаментах доводиться перебувати геодезичну службу в середньому пів дня.

Потім коли починаються стіни і перекриття геодезист потрібен на майданчику всього 1 годину в день. Так як на будівництві вже напрацьована велика база точок, реперів, багато осей винесено на всіх колонах і стінах. За годину він встигає як розмітити нові стіни та перекриття, так і подснять вже готові, зняті з опалубки.

На всьому етапі будівництва збирається архів виконавчих зйомок, актів передачі майданчиків підрядникам, спостерігаються конструкції на предмет зрушень і деформацій, вертикальностей і горизонтальностей.

Вартість будівництва безпосередньо залежить від визначення обсягів будівельних робіт, обсягів конструкцій потрібних для будівництва, і визначення площ приміщень. Визначення обсягів будівельних робіт включає в себе не тільки заміри, але і всі необхідні операції, які залежать від приписи проекту.

З нами, Ваша будівельний майданчик буде завжди геометрично рівна, правильної форми і своєчасно розміченій, на що будуть складені відповідні акти та дозвільні документи.

Коментарі та запитання:


Володимир
Вартість виконачої документації. 1. Виконавча зйомка цегляної кладки 2.Виконавча зйомка плит перекриття по висоті і опирання на стіни 3. Виконавча зйомка цегляної ліфтової шахти 4. Виконавча зйомка монолітного пояса 5. Виконавча зйомка колон в плані і по вертикалі 6. Виконавча зйомка балконів в плані і по висоті 7. Виконавча зйомка геометричної конфігурації будівлі 8. Винесення осей споруди в натуру по поверхово 9. Винесення репера по поверхово. 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Володимир! Вартість послуг залежить від об’єму робіт. Залиште Ваші контакти, ми звяжемося з Вами для уточнення деталей. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення