Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезична зйомка місцевості

Геодезична зйомка місцевості: які бувають види зйомок

Геодезичні роботи завжди виконуються для якихось конкретних цілей. Геодезична зйомка - це процес отримання інформації про місцевість. Геодезичними методами можуть бути отримані дані про координати окремих точок (планове положення) і про їх висоти (висотне положення). В залежності від того, які дані визначаються, розрізняються такі види геодезичних зйомок місцевості.

Геодезична зйомка місцевості

  1. Планова зйомка місцевості (горизонтальна). При плановій зйомці встановлюються координати окремих точок, визначається їх розташування в плані.
  2. Висотна зйомка місцевості (вертикальна). При висотній зйомці вимірюються висоти окремих точок, визначається їх висотне положення.
  3. Планово-висотна зйомка місцевості, або топографічна зйомка. При планово-висотній зйомці вираховуються і координати, і висота точок місцевості, визначається їх положення і в плані, і по висоті.

Вид зйомки, яка буде виконуватись на земельній ділянці чи на іншій території, визначається, виходячи з того, які дані про місцевість треба отримати. Різні види геодезичних зйомок передбачають використання різних геодезичних методів та інструментів і можуть суттєво відрізнятися по вартості на різних ділянках (виходячи з рельєфу території, забудови та інших факторів).

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по топозйомці для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Фахівці фірми ТОВ “Гільдія Інжиніринг” виконують всі види геодезичних зйомок.

Геодезична зйомка місцевості: у чому полягає планова зйомка та її використання

Як і будь-який інший вид геодезичної зйомки, планова зйомка включає такі види робіт, як рекогностування, створення знімальної основи, виконання польвих вимірювань та малювання абрисів, виготовлення графічного матеріалу. Виконується горизонтальна зйомка за допомогою теодоліта.

Для створення геометричної основи знімання прокладають замкнені або розімкнені теодолітні ходи. Між точками теодолітного ходу повинна бути взаємна видимість. На точках теодолітних ходів вимірюються горизонтальні кути, між точками вимірюються лінії. Кути та лінії вимірюються з похибками. Геодезисти виконують вирівнювання ходів, яке полягає в визначенні допустимих нев’язок та введенні поправок в кутові та лінійні виміри. Обчислюються координати точок теодолітних ходів. Використання тахеометрів при виконанні робіт зробило непотрібним ручне вирівнювання ходів, тому що в цьому приладі воно виконується автоматично завдяки програмному забезпеченню.

Теодолітні ходи обов’язково повинні бути прив’язані до геодезичних пунктів. Створивши знімальну сітку, виконують зйомку деталей. Перспективним є наземно-космічний метод проведення горизонтальної зйомки з використанням супутникової апаратури. Планова зйомка використовується коли треба, наприклад, на плані викреслити контури споруд, або контур ділянки, озера. Вона є ефективною на невеликих ділянках зі спокійним рельєфом і суттєвим контурним навантаженням.

Геодезична зйомка місцевості

Геодезична зйомка місцевості: висотна зйомка

Найважливішим результатом виконаної висотної зйомки ділянки є план з відображеним рельєфом. Дані висотних відміток використовуються при плануванні поверхневого стоку, розрахунках переміщень грунту, ландшафтному дизайні. Вертикальна зйомка застосовується при контролі становища підстав резервуарів.

Визначити висоту точок можна за допомогою нівеліра.

Геодезична зйомка місцевості: планово-висотна зйомка

Топографічна зйомка є найпоширенішим видом геодезичної зйомки. Великі території знімають за допомогою аерофотозйомки, невеликі ділянки - наземним тахеометричним методом. Використання тахеометра при наземній зйомці дозволяє одночасно вимірювати координати і висоту точки.

Коментарі та запитання:


Юрiй
Що таке вертикальна зйомка територiй. Це нiвелювання? Мензульна чи тахеометрична зйомка ?
Гильдия Инжиниринг
Вертикальна зйомка територiй це результат, а нiвелювання, мензульна чи тахеометрична зйомка це методи.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення