Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичні роботи в будівництві

З геодезичних робіт починається все будівництво. Геодезичні роботи в будівництві – це комплекс робіт по вимірюванню земної поверхні з геодезичними приладами, обчисленню даних, а потім занесенню цих даних на папір з метою викреслювання топографічного плану. Геодезичні роботи в будівництві необхідні як для спорудження великих об’єктів, так і малих. В кожен момент ви можете заказати геодезичні роботи для будівництва або інших цілей в фірмі ТОВ «Геотоп Інжініринг», і наші спеціалісти виконають ці роботи швидко і кваліфіковано.

Геодезичні роботи в будівництві

Що таке геодезичні роботи в будівництві?

Геодезичні роботи в будівництві – це такі роботи:

 • топографічна зйомка;
 • інженерно-геологічні дослідження;
 • встановлення меж ділянки;
 • створення додаткової геодезичної сітки;
 • розбивка котловану;
 • геодезичні вимірювання і обчислення при ритті котловану і його укріпленні;
 • підрахунок об’єму робіт по переміщенню ґрунту;
 • геодезичні обчислення при закладці фундаменту;
 • розбивка осей будівлі;
 • геодезичні підрахунки при зведенні стін і даху;
 • виконавча зйомка котловану, фундаменту і окремих частин будівлі;
 • геодезичні спостереження за осіданням будівлі.

Як проводяться геодезичні роботи в будівництві?

Геодезичні роботи в будівництві проводяться поетапно. Спочатку треба вибрати площадку, де буде проходити будівництво, а потім зібрати матеріали, які стосуються ділянки робіт. Найкращою буде така ситуація, коли геодезичні роботи починаються перед проведенням будівельних робіт, проводяться на протязі всього будівництва, а також після завершення будівельних робіт.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по супроводу будівництва для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Геодезичні роботи на будівництві починаються з топографічної зйомки і інженерно-геологічних досліджень. При топографічній зйомці вивчається та місцевість, де буде проводитись будівництво. Під час інженерно-геологічних робіт буриться декілька свердловин, з яких беруться проби ґрунтів, вивчаються геологічні умови ділянки, визначається рівень ґрунтових вод.

Якщо на ділянці робіт немає близько тріангуляційного пункту, тоді, щоб провести прив’язку, треба за допомогою геодезичних вимірювань згустити геодезичну сітку.

Які ще геодезичні роботи в будівництві проводяться?

Розбивка осей будівлі – немаловажні геодезичні роботи в будівництві. Ця робота являє собою перенесення всіх даних з плану на місцевість, з максимальною точністю. Особливо це стосується тих ділянок робіт, які знаходяться в містах, де точність дуже важлива, тому що невелика неточність – і ви опинитесь на сусідній ділянці.

В першу чергу робота по розбивці осей будівлі починається з прив’язки ділянки робіт до геодезичного пункту, який знаходиться найближче до ділянки робіт. Це потрібно для того, щоб дізнатися координати точок, розташованих по периметру ділянки робіт. Якщо тріангуляційний пункт знаходиться далеко від місця робіт, тоді прив’язатися можна до найближчої будівлі з відомими координатами.

Потім виносяться на місцевість головні осі будівлі. За допомогою їх можна представити габарити майбутньої будівлі, і її конфігурацію. Після головних осей будинку виносяться осі окремих елементів будівлі, і по цим даним розбивається поле, що складається із паль, які будуть держати всю будівлю. Велике значення на будівництві мають такі геодезичні роботи як виконавчі зйомки, які проводяться на протязі всього будівництва декілька раз, щоб проконтролювати чи немає відхилень від проекту.

Після проведення виконавчої зйомки остаточно складається виконавче креслення. Це дуже відповідальна робота. Виконавче креслення складається з наступних документів:

 • ситуаційний план масштабу 1:2000;
 • топографічний план масштабу 1:500;
 • поздовжній профіль;
 • каталог координат точок підземних комунікацій, і малюнки з розрізами підземних камер, колодязів і колекторів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення