Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезія та геологія для очисних споруд

Навіщо потрібна геодезія та геологія для очисних споруд

Безперебійна планомірна робота міських очисних споруд є важливим фактором нормального життя міста. Якщо це очисні споруди підприємства, то порушення їх роботи загрожує великими штрафами. Тому велика увага приділяється вишукуванням для будівництва і реконструкції очисних споруд.

Геодезія та геологія для очисних споруд

Очисні споруди повної біологічної очистки являють собою комплекс споруд. Це приймальна камера, цех насосного обладнання, будівля решіток, пісколовки, первинні відстійники, аеротенки, вторинні відстійники, блок знезараження. Для їх розміщення має бути майданчик відповідної площі з відповідними рельєфом, геологічною будовою та гідрогеологічними умовами.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка за ціною 10 900 грн

Вишукування для будівництва очисних споруд: обґрунтування необхідності та порядок проведення робіт

Для будівництва очисних споруд виконують комплекс геодезичних та геологічних вишукувань. Геодезичні вишукування складаються з винесення меж ділянки, проведення топозйомки та складання топографічного плану, винесення точок геологічних робіт.

Майданчик очисних споруд повинен мати ухил до річки, куди стікають очищені води, так як рух води йде самопливом. При проектуванні очисних споруд враховується розміщення їх в плані і по висоті. Для складання топографічного плану ділянки розміщення відстійників виконується топографічна зйомка території у великому масштабі. Окремі частини очисних споруд розташовують у певному порядку по відношенню один до одного з урахуванням рельєфу місцевості.

Для виконання геологічних вишукувань підходить план масштабу 1:500. Буріння свердловин необхідно виконувати з метою вивчення геологічного розрізу і гідрогеології. Для проектування необхідно знання положення рівня підземних вод. Рівень грунтових вод може вплинути на вибір типу відстійника (наприклад, вертикальні відстійники можуть бути застосовані лише при низькому рівні ґрунтових вод).

Геологічні вишукування повинні дати відповідь на питання, чи можна проектувати споруди на природній основі, або необхідне влаштування штучної основи. Рішення залежить від того, які дані будуть отримані в результаті геологічних досліджень. Якщо геологічні роботи покажуть, що розріз представлений піщаними ґрунтами з високими коефіцієнтами фільтрації, а підземні води залягають на великій глибині, то споруди будуть зводитися на природній основі. Залягання рівня підземних вод на глибинах менше півтора метрів і присутність в розрізі щільних грунтів з низькими коефіцієнтами фільтрації послужать факторами, при яких влаштовують штучну основу.

Необхідними даними для проектування є відомості про водойми, куди буде випускатися очищена вода. Максимальний рівень води у водоймі необхідний для вибору ділянки такий, щоб вона не затоплювалася. Конструювання випуску очищених стічних вод вимагає знання мінімального горизонту води в річці.

Хто виконує вишукування для реконструкції очисних споруд та для будівництва нових

Кваліфіковані фахівці фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводять геодезичні та геологічні вишукування для будівництва нових очисних споруд та реконструкції діючих. Ще на момент проектування передбачають можливість розширення. Для складання проекту реконструкції повинні бути актуальні топографічні матеріали та дані з геології.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення