Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезія та геологія для садівництва

Аналіз грунту, геодезичне і геологічне обгрунтування заходів, необхідних при організації садівничого господарства

Вкласти кошти в організацію великого фруктового саду - відповідальний крок, що вимагає серйозної попередньої проробки. При професійному підході до закладки саду слід заздалегідь провести межування земель, а також врахувати всі чинники, які можуть в перший же рік або з часом позначитися на врожайності плодових дерев, їх здоров'я і життєстійкості. Саме для цього на території, попередньо обраної для садівництва, проводиться комплекс досліджень, в який входить геологія земельної ділянки, геодезія для виносу в натуру меж, топозйомка М 1: 500 і аналіз грунту для промислового саду. Отримані в процесі вишукувальних робіт дані будуть необхідні згодом для проектування поливу саду, планування агротехнічних заходів.

Геодезия и геология для садоводства

Вишукування по геодезії з метою визначення меж земельного відводу для садівництва

Кордон фруктового саду має, як мінімум, чотири поворотні точки, координати яких повинні бути зафіксовані на місцевості межовими знаками. Якщо поблизу від ділянки є пункти державної геодезичної мережі або будь-якої з мереж згущення, то роботи по геодезії можуть бути проведені за допомогою теодоліта або електронним тахеометром. При відсутності підходящої опорної мережі існує також можливість геодезичної прив'язки межових точок з використанням супутникового навігаційного обладнання, що має достатню точність. Після проведення польових вимірювальних робіт складається і узгоджується з власниками (або їх законними представниками) сусідніх земельних ділянок схема меж. Наявність такого документа дозволить не турбуватися, що в майбутньому можуть виникнути будь-які територіальні претензії з боку сусідів або їх правонаступників

Топографічна зйомка і складання плану поверхні земельної ділянки

Топозйомка М 1: 500 ділянки для садівництва потрібно, в першу чергу, заради чіткого розуміння особливостей рельєфу. Придатність місцевості для культивування тих чи інших плодово-ягідних культур в чималому ступені залежить від освітленості сонцем, залежно від доступності та крутизна схилів, а також розташування їх відносно сторін горизонту. У разі, коли рельєф ділянки відрізняється надмірною пересеченностью, складений за даними топографічної зйомки план буде основою для видачі технічного завдання на планувальні роботи і формування оптимального ландшафту.

Геологія ділянки і її значення для садових дерев

На якість дерев впливає не тільки родючість грунтово-рослинного шару, але і геологія ділянки. Зокрема, підстильний грунт грунт і гідрогеологічна обстановка (наявність, динаміка положення рівня і хімічний склад підземних вод). Турбот у садівників виникає набагато менше, якщо геологічні умови сприяють розвитку кореневої системи. Тобто коли аналіз грунту для промислового саду показує, що грунт представлений водопроникними, досить пухкими, що не викликають пересушування або надмірного зволоження грунту гірськими породами, а грунтові води не піднімаються до рівня розташування коренів дерев. Геологічні вишукування під сад дозволять виявити проблемні місця і намітити заходи щодо поліпшення ситуації:

  • обладнання дренажних споруд;
  • підсипка або часткова заміна грунту на ділянці;
  • внесення змін до переліку садових культур,
  • віддаючи перевагу тим, які найбільше відповідають місцевим умовам.

Пошук підземного джерела зрошення

Якщо прийнято рішення використовувати для проектування поливу саду підземні води, то слід зробити гідрогеологічні вишукування:

  1. На підставі фондових матеріалів намічається перспективний горизонт.
  2. Буриться свердловина відповідної глибини.
  3. Обладнується обсадная колона з фільтруючими інтервалами.
  4. Проводиться досвідчена відкачування з різним дебітом (при цьому визначається зниження рівня в водоносному шарі, якість води), і підбирається оптимальний режим водовідбору.
  5. Складається паспорт водозабірної свердловини.

Оцінка якості ґрунту

Геологія з аналізом грунту для промислового саду, топозйомка М 1: 500, роботи по геодезії ділянки для проектування поливу саду - вельми важливі види досліджень при створенні фруктового саду. Однак, мабуть, першочергове значення має якість грунту - самого верхнього шару землі, що акумулює поживні для рослин речовини і відповідає за родючість території, обраної для садівництва. Дослідження, що входять до складу комплексного аналізу ґрунту, включають в себе визначення кислотності, вмісту органічних речовин, важливих хімічних елементів (калію, фосфору, азоту, сірки), електропровідності, гранулометричного складу. На підставі результатів аналізів проводиться оцінювання ґрунтових умов, і видаються рекомендації щодо необхідних процесів підготовки ґрунту, її добрива і методів сельхозобработкі. Комплекс проведених вишукувальних робіт дозволить спочатку забезпечити правильну закладку і розвиток саду, що в подальшому обов'язково відобразиться на його врожайності і прибутковості.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення