Геодезія

Геодезія – це ціла наука, яка досліджує параметри Землі в комплексі і окремо. Для цього в геодезії виділяються різні напрямки, безліч методів і засобів. Цими засобами і способами можна вирішити численні завдання, які ставить перед собою геодезія. Щоб розділити різнобічну геодезичну сферу на більш зрозумілі і прості категорії, було виділено кілька основних напрямків. Одним із цих напрямів є інженерна геодезія.

Геодезія

Друга назва інженерної геодезії – прикладна. І таке найменування не випадково. Саме цей напрямок вирішує практичні завдання. У питаннях, пов'язаних із земельними ділянками та об'єктами нерухомості необхідна інженерна геодезія. Природно, що цей напрям не працює автономно. У ньому активно використовується методика з інших сфер – елементи топографії та картографії.

Кому потрібні геодезичні дослідження?

Дані, отримані в результаті геодезичних вишукувань - це основа, на яку спирається кожен етап будівництва.

Проектувальники визначають доцільність реалізації того чи іншого плану, забудовники корегують якість роботи будівельної бригади, а ще, тільки за допомогою геодезичних обмірів в процесі зведення будівлі можна вчасно визначити допущені в кілька міліметрів похибки, які згодом можуть привести, якщо вчасно їх не виправити, до деформації всієї будівлі. А ось для власників майбутніх комплексів, виробництв або просто житлових будинків геодезія - це можливість проконтролювати весь процес дистанційно.

Без підготовчих робіт геодезичного відділу навряд чи вийде побудувати лінійний об'єкт, який прослужить дійсно довго, закласти площадний об'єкт або навіть побудувати приватний будинок. Що вже говорити про складні дизайнерських конструкції, унікальні будівлі. А ще, без фахівця з геодезичного ремесла не обходиться сучасна гірничо-видобувна промисловість і агропромисловий комплекс.

Геодезія досліджує не тільки земельні ділянки, але також і різні інженерні споруди. Якщо мова йде про інженерний напрямок, то дослідження проводяться в ході будівництва, реконструкції, експлуатації об'єктів, при землеустрої, благоустрої, а також прокладанні інженерних комунікацій.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

В яких випадках потрібні геодезичні дослідження?

Будівельна геодезія - це обов'язкова частина підготовки до будь-яких будівельних або реставраційних робіт. Вишукування потрібні для кожного етапу, починаючи від початкового проектування, закінчуючи прийомом готового будинку.

Будівництво багатоповерхових будівель, виробничих комплексів, закладка комунікацій і дорожніх розвилок, сонячні електростанції і навіть будівництво приватних будинків-котеджів. Правильно проведені геодезичні роботи - це запорука якості проекту.

Ми виконуємо будівельну геодезію будь-якої складності.

 • Винесення меж ділянки: визначаємо і відзначаємо поворотні точки і кути пронумерованими межовими знаками, а також проводимо збір і аналіз всіх потрібних даних для проведення цієї процедури. Документи по закінченню роботи видаються з узгодженням.
 • Топографічна зйомка: топозйомка проводиться в будь-якому потрібному масштабі, вишукування - з точністю до 1 мм. Складання топографічного плану території будь-якої площі. Документи завіряються мокрою печаткою, термін придатності топографічного плану - один рік.
 • Ситуаційний план і план-викопіювання: документи складають як на основі плану, що вже існує, так і в ситуації, коли немає ніяких початкових документів. Будівництво нового об'єкту, електрифікація, підведення будь-яких інших комунікацій - ми виконаємо роботу швидко, якісно і вчасно.
 • Вишукування перед будівництвом об'єкта, розбивка осей будівлі: перенесення проектних рішень в натуру з ювелірною точністю, гарантія якості та індивідуальний підхід.
 • Контроль роботи будівельної бригади, виконавча зйомка: виїзд на об'єкт нашого фахівця - це Ваша впевненість в якості роботи будівельників. Ви, за допомогою наших інженерів, зможете контролювати процес будівництва дистанційно. Виконавча зйомка від ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводиться після завершення кожного етапу будівництво для того, щоб вчасно упередити усі можливі помилки.
 • Виконавча зйомка під час закладки (ремонту або реконструкції) підземних комунікацій: під час закладання нової комунікації (газопроводу, водопроводу або каналізації) необхідно складати точну карту з прив'язкою до координат. Виконавча зйомка фасаду будівлі, комплексу або ангару. Ми виконуємо цю роботу швидко, чітко і дуже точно, а найголовніше, Ви витратите мінімум свого часу та коштів.

Увага! ТОВ "Гільдія Інжиніринг" працює по всій території України!

 • Схема земельної ділянки масштабом від 1: 100 до 1: 5000: нанесення всіх об'єктів з точністю до декількох міліметрів, швидка робота і дуже приємна ціна.
 • Червоні лінії: межі забудови, магістральні комунікації, пожежні під'їзди і високовольтні лінії передач. Робота з єдиним планом червоних ліній населеного пункту. Узгодження - всі документи завіряються печаткою виконавця і головного архітектора населеного пункту або району.
 • Нівелювання: моніторинг залізничних колій, нівелювання підлог, робота з будівельними майданчиками. Опрацювання об'єкта будь-якої складності.
 • Сільське господарство: обмір полів, розрахунок площ, придатних для аграрних робіт, комплексне дослідження земельних наділів, починаючи від аерофотозйомки, закінчуючи дослідженням ґрунтових зразків і електропровідності і ґрунту. Моніторинг наділів і складання карт для внесення добрив. З нами Ви зможете отримати максимальний прибуток
 • Сонячні електростанції: комплекс досліджень «під ключ»

З усіх перерахованих вище областей застосування, найбільш активно геодезичні роботи використовуються в будівництві. На всіх етапах будівельного процесу, починаючи з проектування, допомога геодезії є обов'язковою. Адже мова йде про точність, яка виступає головним критерієм всіх етапів зведення конструкції.

Геодезія супроводжує будівництво на всіх етапах. Перший етап – це інженерно-геодезичні вишукування. Саме з цього і починається робота на будівельному майданчику. Дослідження включають в себе такі процедури – створення геодезичної основи, топографічну зйомку і складання топографічної документації. Всі ці роботи проводяться на передпроектній стадії.

Після того як проект розроблено, затверджено, геодезичні процедури зводяться до наступного – підготовці до розбивки і виконання самої розбивки основних і допоміжних осей будівлі, перенесення проекту на будівельний майданчик, розрахунку земляних робіт і розбивці підстави.

Коли фундамент закладений, це не означає, що геодезичні роботи на цьому закінчилися. В процесі будівництва всього будинку від заснування і до покрівлі необхідний постійний геодезичний контроль за ходом зведення ключових елементів фасаду, перекриттів, кожного з поверхів, а також покрівлі. Такий контроль здійснюється за допомогою проміжних виконавчих зйомок. По закінченні всіх робіт робиться підсумкова зйомка, яка потрібна і для введення конструкції в експлуатацію. Виконавчі зйомки дають можливість стежити за ходом будівництва та вчасно виявляти можливі відхилення і помилки.

Не менш затребувана й актуальна геодезія у сфері землеустрою. геодезія ділянки заснована на дослідженні земельної ділянки з кількісної сторони. Тобто в ході землевпорядних геодезичних процедур вивчаються такі параметри як розмір території та її межі. Також встановлюються і координати.

Центральними роботами у сфері землеустрою виступають кадастрові. Вони необхідні для того, щоб отримати потрібні для оформлення документів відомості. На ділянці проводиться кадастрова зйомка, яка визначає положення цієї ділянки серед інших на місцевості, встановлює його форму, межі і координати. На підставі зйомки розробляється кадастровий план або карта.

Інша важлива процедура землевпорядного напрямку – встановлення та винесення меж ділянки на місцевість. З її допомогою точно визначаються границі і закріплюються межовими знаками. Всі дані узгоджуються в обов'язковому порядку з власниками суміжних ділянок. Наявність Акта про перенесення меж ділянки дає землевласнику право здійснювати будь-які дії на своїй території. Також цей документ зможе стати головним доказом правоти в ході конфліктів і суперечок з сусідами.

Геодезія повсюдно використовується і на промислових, гідротехнічних об'єктах, а також при будівництві залізних і автомобільних доріг. У цих напрямках виділяється ряд робіт, що мають специфічну природу і властивих виключно подібних об'єктів. Серед так званих вузьких робіт можна виділити перевірку вертикальності висотних споруд, контроль залишків сировини на складах, елеваторах. Активно застосовується і нівелювання, яке може досліджувати будь-які поверхні. В ході монтажу нового обладнання також без геодезії не обійтися.

Геодезія – різнопланова і багатопрофільна наука, що відповідає різним потребам. У компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” це враховують і готові запропонувати вам повний комплекс послуг геодезичного характеру.

Геодезія для будівництва - ціна проекту. Що впливає на вартість інженерної геодезії?

Ціна комплексних геодезичних вишукувань залежить в першу чергу від масштабності проекту та місця розташування об'єкта. Під час роботи з комплексними проектами «під ключ» ціна окремих етапів може бути скоригована. Ми співпрацюємо з великими підприємствами і приватними фірмами, у нас є досвід співпрацювання з партнерами після виграних тендерів системи державних закупівель. Для постійних партнерів можливі гнучкі системи знижок.

Коментарі та запитання:


Вік
Топографо-геодезичні вишукування М 1:500 київ Вартість,
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня! Орієнтовна вартість складає від 3500 грн. Для розрахунку точної вартості необхідна площа ділянки, її місцезнаходження та контур зйомки. Ви можете замовити послугу зворотнього дзвінка і наш спеціаліст звяжеться з Вами для уточнення деталей. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення