Геодезія

Геодезія – це ціла наука, яка досліджує параметри Землі в комплексі і окремо. Для цього в геодезії виділяються різні напрямки, безліч методів і засобів. Цими засобами і способами можна вирішити численні завдання, які ставить перед собою геодезія. Щоб розділити різнобічну геодезичну сферу на більш зрозумілі і прості категорії, було виділено кілька основних напрямків. Одним із цих напрямів є інженерна геодезія.

Геодезія

Друга назва інженерної геодезії – прикладна. І таке найменування не випадково. Саме цей напрямок вирішує практичні завдання. У питаннях, пов'язаних із земельними ділянками та об'єктами нерухомості необхідна інженерна геодезія. Природно, що цей напрям не працює автономно. У ньому активно використовується методика з інших сфер – елементи топографії та картографії.

Геодезія в прикладному призначенні досліджує не тільки земельні ділянки, але також і різні інженерні споруди. Якщо мова йде про інженерний напрямок, то дослідження проводяться в ході будівництва, реконструкції, експлуатації об'єктів, при землеустрої, благоустрої, а також прокладанні інженерних комунікацій.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

З усіх перерахованих вище областей застосування, найбільш активно геодезичні роботи використовуються в будівництві. На всіх етапах будівельного процесу, починаючи з проектування, допомога геодезії є обов'язковою. Адже мова йде про точність, яка виступає головним критерієм всіх етапів зведення конструкції.

Геодезія супроводжує будівництво на всіх етапах. Перший етап – це інженерно-геодезичні вишукування. Саме з цього і починається робота на будівельному майданчику. Дослідження включають в себе такі процедури – створення геодезичної основи, топографічну зйомку і складання топографічної документації. Всі ці роботи проводяться на передпроектній стадії.

Після того як проект розроблено, затверджено, геодезичні процедури зводяться до наступного – підготовці до розбивки і виконання самої розбивки основних і допоміжних осей будівлі, перенесення проекту на будівельний майданчик, розрахунку земляних робіт і розбивці підстави.

Коли фундамент закладений, це не означає, що геодезичні роботи на цьому закінчилися. В процесі будівництва всього будинку від заснування і до покрівлі необхідний постійний геодезичний контроль за ходом зведення ключових елементів фасаду, перекриттів, кожного з поверхів, а також покрівлі. Такий контроль здійснюється за допомогою проміжних виконавчих зйомок. По закінченні всіх робіт робиться підсумкова зйомка, яка потрібна і для введення конструкції в експлуатацію. Виконавчі зйомки дають можливість стежити за ходом будівництва та вчасно виявляти можливі відхилення і помилки.

Не менш затребувана й актуальна геодезія у сфері землеустрою. геодезія ділянки заснована на дослідженні земельної ділянки з кількісної сторони. Тобто в ході землевпорядних геодезичних процедур вивчаються такі параметри як розмір території та її межі. Також встановлюються і координати.

Центральними роботами у сфері землеустрою виступають кадастрові. Вони необхідні для того, щоб отримати потрібні для оформлення документів відомості. На ділянці проводиться кадастрова зйомка, яка визначає положення цієї ділянки серед інших на місцевості, встановлює його форму, межі і координати. На підставі зйомки розробляється кадастровий план або карта.

Інша важлива процедура землевпорядного напрямку – встановлення та винесення меж ділянки на місцевість. З її допомогою точно визначаються границі і закріплюються межовими знаками. Всі дані узгоджуються в обов'язковому порядку з власниками суміжних ділянок. Наявність Акта про перенесення меж ділянки дає землевласнику право здійснювати будь-які дії на своїй території. Також цей документ зможе стати головним доказом правоти в ході конфліктів і суперечок з сусідами.

Геодезія повсюдно використовується і на промислових, гідротехнічних об'єктах, а також при будівництві залізних і автомобільних доріг. У цих напрямках виділяється ряд робіт, що мають специфічну природу і властивих виключно подібних об'єктів. Серед так званих вузьких робіт можна виділити перевірку вертикальності висотних споруд, контроль залишків сировини на складах, елеваторах. Активно застосовується і нівелювання, яке може досліджувати будь-які поверхні. В ході монтажу нового обладнання також без геодезії не обійтися.

Геодезія – різнопланова і багатопрофільна наука, що відповідає різним потребам. У компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” це враховують і готові запропонувати вам повний комплекс послуг геодезичного характеру.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення