Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями будівель, фундаментів і споруд

Поняття деформаційний геодезичний моніторинг

Одним із напрямів сучасної прикладної геодезії є деформаційний моніторинг. У це поняття входить геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями фундаментів, а також інших важливих конструктивних елементів будівель і споруд. Крім них, об'єктами моніторингу деформаційного може бути різноманітне промислове обладнання (насоси, компресори, резервуари, вишки, щогли, труби та ін).

Геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями будівель, фундаментів і споруд

Деформаційний геодезичний моніторинг полягає в регулярному відстеженні деформацій споруд та інших важливих конструкцій геодезичними методами, проводиться з метою своєчасного виявлення і попередження розвитку аварійних ситуацій. Даний вид інженерного моніторингу є важливою ланкою в будівництві, а також в системі державного і відомчого технічного нагляду.

Деформаційний геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями споруд при будівництві

Геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями будівель і споруд необхідний не тільки для контролю об'єктів, уже введених в експлуатацію. Незавершені будівельні проекти також часто потребують пильної уваги і ретельного контролю. В ході геодезичного моніторингу будівлі, що будується проводять спостереження за деформаціями, так і за тими будівлями, які розташовані в радіусі можливого впливу будівельного майданчика. Особливо важлива організація подібних спостережень при будівництві висотних будівель в міських умовах, коли осідання і деформації нової будівлі можуть викликати «ланцюгову реакцію» подібних проблем серед сусідніх.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями споруд переслідує мету – виявити критичні відхилення від норми як можна раніше, щоб можна було виявити причини їх виникнення, прорахувати прогноз розвитку деформацій, встигнути розробити і реалізувати заходи для ліквідації небажаних процесів.

Спостереження в процесі моніторингу складаються з контролю вертикальних і горизонтальних зміщень характерних точок і ліній:

  1. Для спостережень вертикальних відхилень (моніторинг за опадами) у фундамент закладають так звані осадові марки, і за цими марками проводиться періодичне нівелювання. Різниця висоти відміток марок після порівняння даних різних циклів вимірів, що характеризує розмір деформацій, а також їх швидкість. У разі якщо нерівномірне осідання призводить до розвитку тріщинних деформацій, то вони також стають об'єктами моніторингу.
  2. Другий аспект геодезичного моніторингу – контроль горизонтального зміщення вертикальних конструкцій: колон, стін та ін. Такий моніторинг особливо важливий для об'єктів типу веж.

Перелік контрольованих об'єктів, точність вимірювань, допустимі межі відхилень, періодичність спостережень встановлюються в технічному завданні, на підставі якого укладається договір на надання моніторингових послуг. За підсумками спостережень за осіданнями та деформаціями складається технічний висновок. При необхідності, робиться прогноз, і надаються рекомендації щодо заходів, запобігання несприятливих наслідків наднормативних деформацій.

Геодезичний моніторинг за осіданнями та деформаціями фундаментів, готових споруд, промислового обладнання є одним з видів інженерної діяльності фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг». Співпраця з ТОВ «Гільдія Інжиніринг» в цій області суттєво полегшує роботу служб технічного нагляду за станом будівель та споруд будівельних, виробничих та інших підприємств.

Коментарі та запитання:


Олексій
Який нормативний документ регламентує проведення спостережень за осіданнями фундаментів. Дякую.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Олексій! ДБН В.2.1-10:2018 Основи і фундаменти будівель та споруд

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення