Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологічні дослідження

Перш ніж почати будувати новий будинок, потрібно провести дослідження грунтів або геологію ділянки. Геологія ділянки дає можливість визначити, яка порода у вас на ділянці, а отже, і вирішити, який фундамент закладати, щоб майбутній будинок прослужив довго, і не тріскались стіни, віконні рами та підлоги. Якщо на вашій ділянці скельні породи або грубозернистий пісок, то з фундаментом не буде проблем, але якщо глинистий грунт або тонкозернистий пісок, тоді доведеться ретельно підбирати фундамент. Геологію ділянки ви завжди можете замовити у нас в фірмі ТОВ «Гільдія Інжиніринг», і ми зробимо роботу якісно і швидко.

Геологічні дослідження

Незалежно, який грунт на вашій ділянці, геологічними послугами все одно потрібно буде скористатися. Геологічні дослідження – це разом узяті польові, камеральні та лабораторні обстеження на ділянці. До геологічних досліджень відносяться:

 • збір матеріалу по ділянці в архівах найближчих організацій, які займаються геологічними роботами;
 • буріння свердловин;
 • проходка шурфів або канав;
 • випробування порід безпосередньо на ділянці;
 • гідрогеологічні дослідження;
 • дослідження грунтів і води в лабораторії;
 • дослідження стійкості порід (зсуви);
 • прогноз на стійкість грунту на ділянці після будівлі будинку;
 • складання звіту.

Під час польових досліджень проводяться обстеження всіх прилеглих водойм: озеро, річка. Вивчається кількість випадаючих дощів в цьому районі влітку, а взимку – снігу, повені останні 50 років. На ділянці планується буріння як мінімум 3 свердловин, описується порода доставляється бурильними трубами з глибини, візуально визначаються її властивості. За матеріалами раніше проведених обстежень у цій місцевості, та власними спостереженнями, визначається глибина залягання водоносних горизонтів і грунтових вод на ділянці.

Вартість геологічних вишукувань від 5 900 грн за виїзд

Всі свердловини, пробурені на ділянці досліджень, пройдені канави і шурфи, нашою фірмою подаються в системі координат X, Y, Z. А якщо довжина канави більше 4м, тоді координати виставляються з двох сторін. При проходженні маршрутів, на поверхні землі відбираються проби порід, на хімічний аналіз, щоб визначити забрудненість навколо ділянки. В камеральний період зразки порід із свердловини здаються в лабораторію, і там з них роблять дослідження. Фахівці нашої фірми забирають дані за дослідженнями з лабораторії, і на основі цих досліджень та візуальних описів складають звіт, і видають замовнику у 4 примірниках: 3в паперовому варіанті та 1 – електронний варіант. Щоб почати геологічні вишукування потрібно мати план ділянки з нанесеними контурами проектного будинку, а також його розмірами.

Кількість свердловин, які потрібно пробурити при вишукуваннях розраховується так:

 • якщо планується побудувати будиночок розміром не більше 10*12м2, тоді рекомендується пробурити 4 свердловини на ділянці;
 • розмір будинку до 18*18м2 – 5 свердловин;
 • розмір будинку більше 18*18м2 – 6 і більше свердловин;
 • якщо на ділянці вишукувань часто відбуваються зсуви або в землі є порожнечі (карсти), тоді рекомендується пробурити в різних місцях ділянки 6 свердловин і ще додаткові.

Глибина свердловини, при вишукуваннях для будівництва, залежить від глибини фундаменту і береться за такою схемою:

 1. Для стрічкового фундаменту бажано створювати на ділянці свердловини глибше на 6-8 м від глибини фундаменту за проектом.
 2. Фундамент на палях – глибина свердловини перевищує глибину паль на 5 м.
 3. Якщо нерівна місцевість (схил), і ви на ній збираєтеся побудувати будинок, тоді потрібно визначити абсолютну позначку на самому низу схилу та додати ще 5 метрів плюс висоту схилу.
 4. Якщо збираєтеся будувати будинок на ділянці, де є карстові порожнечі, тоді свердловина буриться до такої глибини, щоб верстат увійшов в тверду породу.

На фундамент майбутнього будинку на ділянці вишукувань впливає грунт і грунтові води:

 1. Фундамент на глинистих, суглинних пучинистих грунтах. Такі грунти в будівництві, створюють найбільше проблем, так як вони вбирають воду і розбухають, цим самим деформуючи фундамент. Перш, ніж будувати на такій ділянці будинок, потрібно випробувати грунт на навантаження, які буде давати споруда, і правильно підібрати глибину фундаменту. Для таких грунтів підходить декілька типів фундаментів:
  • стрічковий на жорсткому каркасі із залізних прутів;
  • з монолітної плити;
  • на гвинтових палях.
  • фундамент на палях також ідеально підходить і для зведення будинку на ділянці, який розташовується на схилі.
 2. Фундамент на грубозернистих пісках. Такі грунти дозволяють застосувати будь-які фундаменти: стрічкові, монолітний з плит, стовпчастий, пальовий.
 3. Фундамент на заболочених грунтах. Грунти дуже нестійкі. Спочатку рекомендується відвести воду з ділянки вишукувань, де планується побудувати будинок, а потім зводити будинок на пальовому фундаменті з металевою оболонкою або плитковий, посилений армованими прутами.

Крім того, якщо грунт на ділянці вишукувань нестійкий, його можна закріпити штучно:

 • для ущільнення піщаних ґрунтів на ділянці їх заливають цементом;
 • проводять силикатизацію ділянки хімічними розчинами;
 • випал грунтів на ділянці газами при високій температурі;
 • глинистий грунт на ділянці осушують за допомогою електричного струму;
 • електрохімічний спосіб – застосування на нестійких грунтах ділянки електричного струму разом з закачуванням хімікатів;
 • утрамбування грунту на ділянці.

Досвідчені фахівці з фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг» проведуть для вас різного роду геологічні вишукування.

Коментарі та запитання:


Олександр
Займаюсь геологічними дослідженнями 7 років, підкажіть, у вас ще відкрита вакансія на майстра буровой установки?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Олександр! Так, вакансія геолога, майстра бурової установки відкрита. Дзвоніть +380 50 150 71 94. Чекаємо Ваше резюме на пошту gcgeotop@gmail.com

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення