Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологічні вишукування

Геологічні вишукування, геологічні дослідження

Перед зведенням будівлі особливу увагу варто звернути фундаменту. На 99% форма, тип і глибина його заставляння залежить від результатів геологічних вишукувань.

Зараз на ринку геолого-геодезичних вишукувань досить багато фірм і організацій. Від самих маленьких організацій по геологічних вишукувань у будівництві зі штатом в 1 людина в особі буровик – директор – геолог - дослідник, до великих державних інститутів геології з відділеннями по містам та власними парками автомобілів. Так само різниться цінова політика: від 3-х до 100 тисяч гривень.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Отже, на що ж насправді варто звернути увагу при виборі вишукувальної компанії і що повинно включати в себе завдання на геологічні вишукування?

 1. На нашу думку необхідно пробурити мінімум 3 свердловини глибиною 8-10 метрів, а у разі виявлення насипних грунтів (зворотної засипки котловану) - пробурити додаткові свердловини для оконтурювання площі котловану. Кількість і глибина додаткових свердловин буде залежати від даних отриманих при бурінні основних свердловин (глибина поширення насипів; кількість свердловин, що розкрила насипу; ступінь ущільненості ґрунтів). В процесі буріння при інженерно-геологічних дослідженнях на кожному наступному горизонті в двох місцях беруться проби грунтів непорушеної структури.
 1. Геологічні вишукування

  Терміни здачі робіт - 2 тижні з моменту проведення бурових робіт (пояснюється необхідністю провести комплекс лабораторних досліджень, який включає підготовку проб для проведення аналізів і самі аналізи, що займає до 10 днів; а також складання технічного звіту, який формується за результатами лабораторних даних - 2-4 дні). У разі необхідності пробурити додаткові свердловини - строк може збільшиться (в залежності від необхідності провести лабораторні дослідження).
 2. Геологічні дослідження передбачають наступні види аналізів для глинистих порід (суглинки, супіски, глини) - щільність часток ґрунту, щільність ґрунту, щільність сухого грунту, питома вага, пористість, коефіцієнт пористості, вологість природна, вологість на межі текучості, вологість на межі розкочування, число пластичності, показник плинності, питоме зчеплення, кут внутрішнього тертя, модуль деформації. Документом буде тех. звіт, тех. завдання, ліцензія.
 3. Інженерно-геологічні процеси і вишукування проводяться наступним чином:
  1. Збір і аналіз матеріалів по геологічній будові району досліджень.
  2. Буріння свердловин в процесі якого здійснюється відбір зразків для лабораторних досліджень.
  3. Лабораторні дослідження.
  4. Складання технічного звіту.

Виходячи з технологічної обстановки на самому ділянці підбираються способи і методи буріння, відбувається вибір бурової машини: на базі КрАЗа, камаза, малогабаритна установка, ручний переносний бензобур, ручний бур). Також від передбачуваних грунтів на всій товщі майбутнього буріння підбирається тип робітника: коронка, шнек, ложка, обсадна труба. Сам інструмент і спосіб буріння (колонкове, ударне, обертальний).

Геологічні вишукування, геологічні дослідження

Ключовим моментом у геологічних вишукуваннях є відбір проб непорушеної структури зразків потрібного діаметру і розміру для повноцінних лабораторних досліджень і випробувань. Також в обов'язковому порядку вода, яка зустрілася на глибині, підлягає відбору та хімічному аналізу.

Геологічні вишукування для нового водопроводу, або будь-якого трубопроводу визначають грунти на просадочность. Іноді при виборі ділянки забудовник оцінює якість грунтів та їх несучу здатність по сусідніх ділянок і будинків, причому іноді поняття не має про їх фундаментах (про глибині їх закладення, тип, товщині, матеріалах).

Для паль потрібно виконати геологічні вишукування під назвою статичне і динамічне зондування – це задавливание датчика з манометром для визначення тертя і яке навантаження здатна витримати одна паля. Виходячи з цих результатів, проектується кількість паль, їх глибина, діаметр, розташування.

Зазвичай для повного комплексу досліджень потрібні:

 • інженерно-геодезичні вишукування для визначення ухилів, відміток, рельєфу, будівель;
 • винесення меж ділянки для визначення плями забудови та розташування розвідувальних свердловин.

Якщо ділянка знаходиться біля водойми з перспективою чищення дна та подальшого благоустрою пляжу, ми рекомендуємо пробурити одну свердловину безпосередньо на воді, щоб розуміти товщину мулу, придатність піску з мулом і на якій глибині водотривкі глини на озері або річці.

У будь-якому випадку, компетентний проектувальник починає свою роботу з розробки проекту і розрахунку фундаменту тільки на актуальних геологічних вишукуваннях.

Коментарі та запитання:


Андрій
Працювали з Вами в минулому році, робили геологію ділянки у Дніпропетровській області, результатами залишився задоволений, хлопці виконали свою роботу якісно, швидко і недорого. Ближче до літа планую будувати ще одну ділянку, без всяких сумнівів знову звернуся до Вас!
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Андрій. Щиро вдячні Вам за відгук!

Вікторія
добрий день. в нас є земельна ділянка, на якій ми плануємо звести приватний будинок, але поки що ми не визначилися з плямою забудови. де необхідно пробурити свердловини?
Гильдия Инжиниринг
Добрий день, Вікторія! Краще за все в такому випадку пробурити 5 свердловин по всій ділянці. Це дозволить Вам вибрати найкраще місце під забудову, та ще й у майбутньому стане у нагоді. Наприклад, коли ви захочете побудувати ще щось на своїй ділянці.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення