Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологічне вивчення ділянки перед будівництвом і для проекту

Коли ділянка куплена, оформлена, позначені межі, можна втілювати свої плани в реальність. Будівництво багатоповерхового будинку в густонаселеному мікрорайоні, його зведення продумує штат співробітників в проектному бюро, складається проект. Він узгоджується в багатьох дозвільних інстанціях. Враховуються не тільки ті параметри, які забезпечують його стійкість, але і вплив нового об'єкта на сусідні будівлі, природу, навколишнє середовище. Для зведення приватного котеджу теж потрібен проект. Можна купити готовий або замовити індивідуальний. У будь-якому випадку, для проекту потрібно провести геологічне вивчення ділянки. Мета його – дослідити грунти, підземні води, для виявлення їх міцності і можливості утримувати будівлю протягом тривалого періоду часу. Фахівці ТОВ «Гільдія Інжиніринг» готові надати для цього свої послуги. Ми маємо необхідний досвід, якісні інструменти, використовуємо найсучасніші методи досліджень. Із замовником укладається договір, перераховуються види робіт, умови їх виконання, вартість, надаються гарантії якості, обумовлюються терміни.

Геологічне вивчення ділянки перед будівництвом і для проекту

Вишукування проводяться в кілька етапів:

  1. Підготовчий.
  2. Польовий.
  3. Камеральний.

Підготовчий етап

Геологи починають готуватися в архіві. Вивчаються карти, топографічні плани, відпрацьовані геологічні розрізи, технічні звіти. До уваги береться клімат місцевості, роза вітрів, тривалість сезонних явищ, рельєф. Якщо ділянка нова і необхідно провести топо-геодезичні роботи – скласти геопідоснову, винести межі, вирівняти майданчик - замовляють ці послуги додатково.

Вартість геологічних вишукувань від 8 400 грн за об'єкт

Якщо раніше вже проводилися дослідження на даній місцевості, але пройшло більше трьох років, їх необхідно повторити. Це пов'язано з тим, що шари грунту переміщуються, проникають один в одного під впливом тектонічних рухів, сезонних змін температур.

Польовий етап

На території ділянки встановлюють свердловини. У погано прохідних місцях, на берегах річок, серед лісів використовують міні установки для буріння. Зразки порід, ґрунту відбирають з кожного метра, кожного шару. Намагаються дбайливо, не порушуючи структури, транспортувати їх в лабораторію. При зведенні невеликих котеджів, для геологічного вивчення ділянки перед будівництвом можна замість буріння свердловин провести динамічне або статичне буріння. Це більш дешевий метод, але не такий точний. Замість бурової установки використовують бур з набірною ручкою і конусом. При вдавлюванні конус вбирає в себе грунт, можна розглянути його складу. У деяких випадках ефективно застосувати штамповое буріння. Найчастіше воно потрібне не для проекту, а під час будівництва.

Геологічне вивчення ділянки перед будівництвом і для проекту на камеральному етапі

В лабораторії вивчають склад і властивості зразкув, піддають іх різним випробуванням. Геологам потрібно знати, як поведуть себе породи при різкій зміні температур, насиченні водою. Швидко замерзаючи і повільно розморажуючись, грунти збільшуються в обсязі, спучуються, втрачають свої властивості, розпливаються. Це небезпечно для будівель. Визначається щільність і можливість утримувати навантаження, інші потрібні для будівництва показники.

Результати досліджень обробляються в спеціальних програмах. Будується геологічний розріз, графіки, схеми. Робиться розрахунок потужності фундаменту, важливих елементів будови, вибирається гідроізоляція, дренаж. Геологічне вивчення ділянки перед будівництвом і для проекту завершується видачею висновків, рекомендацій, оформленням в технічний звіт.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення