Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологічна будова Дніпровсько-Донецької западини

Дніпровсько-Донецька западина приурочена до С-В частини України. Рельєф знижений. Пагорби складаються з пісковика, крейди, вапняків. Багато річок: Сіверський Донець, Оскіл, т. д. Сучасний рельєф залишився після льодовика. Після нього залишилися флювіогляціальні опади. Геологічна будова території Дніпровсько-Донецької западини з точки зору геоморфології визначається знаходженням: З-З – Поліська низина. З-У – Російська платформа. Південно-східна частина – Донецька височина. Але основну площу охоплює Придніпровська низовина.

Геологическое строение Днепровско-Донецкой впадины

Геологічна будова Дніпровсько-Донецької западини відзначається глибоким заляганням фундаменту. Осадові породи (h= 4-6км, в центрі западини - 20км). Під четвертичкой знаходяться утворення палеозою, мезозою, кайнозою - піщаник, доломіт, вапняк, крейда, сланець. Потужність девонських опадів – більше 4км, карбонових – 3.7 км, мезозою – трохи менше 2 км, палеогеновий – 250м, неогену – 30м. Поширені пісок, глина, пісковик, мергель палеогену. Зверху палеогенових, неогенових порід лежать піщані осади (алювій), флювіогляціальні утворення, морена, лесовидні суглинки. Геологічна будова і рельєф Дніпровсько-Донецької западини мають зв'язок між собою. Є закономірність розвитку кайназойских опадів різного генезису. Кожен вид приурочений до відповідного рельєфу. Ліс в основному приурочений до вододілів, давніх річкових долин. Алювіальні опади складають річкові тераси. Потужність кайнозойських опадів може досягати від метра до 50м.

Вартість геологічних вишукувань від 8 400 грн за об'єкт

Геологічна будова Дніпровсько-Донецької западини представлена переваженням палеогену і неогену. У Харківській і Донецькій областях дуже розвинені карбонатні утворення. У них легко може розвиватися карстовий процес. Тим більше, що опади оголюються поряд з руслом річок. Геологічна будова території Дніпровсько-Донецької западини у північних і західних районах пов'язана з террасовими, лесовими, моренними рівнинами. Більше половини території (центр, Ю-З, Ю) – це алювіальні пониження, морена тераса Дніпра, лесові рівнини. На півдні і сході – ерозійно-денудаційні або терасові рівнини.

Геологічна будова і рельєф Дніпровсько-Донецької западини обумовлюють наступні інженерні геологічні процеси. Просадочность лесових порід в основному 7-30см. В центр. частині – легкі, середн. і важкі суглинки. В іншій частині, на південь – середн., важкі суглинок. В пн. частини вздовж річкової долини, болот широко розвинені торфяні породи. Це слабкі грунти для будівництва. Також в цій частині широко поширені яри та зсуви. В іншій частині, на південь вздовж річкових терас також широко поширені зсуви, овражна ерозія. Широко розвинена і річкова ерозія. Тут трапляються зсуви, обвали. Взагалі зсуви характерні для вододільної поверхні. Варто приділити увагу будівництву в річкових долинах. Тут навесні після танення снігу і рясних опадів часто відбуваються підтоплення. У місцях неглибокого залягання карбонатних порід розвинуті карстові процеси.

Геологическое строение Днепровско-Донецкой впадины

Крейдяні освіти мають велике поширення в Харківському, Донецькому регіонах. Мало хто займався вивченням розвитку карсту в цих регіонах. На спелеологічній карті(карта поширення карсту) видно, що порожнечі, печер карстового походження мають широке поширення. Їх вивчають спелеологи. У багатьох містах, особливо невеликих на таких породах розташовані будинки, будівлі, монастирі, історичні пам'ятки. Згодом починають розвиватися небезпечні природні процеси, які можуть завдати значної шкоди. Тому варто приділити увагу вивченню перебігу карстових процесів у цих регіонах.

Будівництво без урахування складу грунтів і дослідження протікання природних процесів - ризикована справа. Геологічні дослідження можна замовити, зв'язавшись з фахівцем фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення