Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія для фундаменту

Якщо передбачається будівництво, без геологічних робіт не обійтися. Будь-то невеликий приватний будинок або висотка, скрізь потрібні фундаменти. Навіть при встановленні великих верстатів на заводах влаштовують фундаменти. Якою буде обраний фундамент геологія ділянки визначає. Різні типи грунтів мають неоднакову здатність нести навантаження. Навантаження повинне знаходитися в межах допустимих значень, інакше структура грунту буде зруйнована і, відповідно, може зруйнуватися будова.

Геологія

Проектують фундамент з геології. Вивчення геологічної будови виконується спеціалізованими фірмами, такими як ТОВ "Гільдія Інжиніринг". Компанія, яка виконує геологію, повинна мати хорошу матеріальну базу. Геологія під фундамент неможлива без техніки, оснащеної лабораторії та фахівців. Польові роботи проводяться тільки із залученням бурових установок та машин, призначених для перевезення обладнання. В лабораторії повинен бути набір приладів для виробництва дослідів. Офіси фірми оснащуються комп'ютерами з сучасним програмним забезпеченням. Тільки тоді геологія під фундамент буде відповідати прийнятим стандартам.

На вартість фундаменту впливає:

  • глибина промерзання грунту;
  • глибина до несучого шару;
  • якість несучого шару (якщо грунти просідають 1 і 2 група);
  • рельєф ділянки, перепад висот;
  • висота цоколя з дизайнерської точки зору;
  • наявність підвалу;
  • рівень ґрунтових вод їх агресивність;
  • вибір технології фундаменту;
  • заходи з переміщення і ущільнення грунту;
  • плановані навантаження на майбутній фундамент.

На основі геології та геодезії проектувальник зможе провести ці розрахунки.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Щоб порахувати параметри потрібного фундаменту, необхідно знати особливості геології району робіт. Геологія для фундаменту служить джерелом повної інформації по ділянці. Для розрахунку фундаменту проектувальникам потрібно мати геологічні розрізи по різних напрямах. Фундамент геологія допоможе розрахувати. Сучасне програмне забезпечення дозволяє побудувати тривимірну модель геологічної будови ділянки. Прямо на ній проектувальник може виконати свою частину роботи. Результати лабораторних робіт, внесені в таблиці Excel, миттєво обробляються.

Відсутність необхідних знань з геології ділянки може призвести до помилок проектування. Прикладів тому достатньо. Виконали розвідувальну проходку виробок в недостатній кількості, пропустили лінзу грунтів з домішкою органічних речовин, застосували невідповідні в даних умовах фундаменти, і ось результат - тріщини в віконних отворах, будівля в аварійному стані, виселення мешканців. Щоб розрахувати фундамент з геології, потрібно знати потужність інженерно-геологічних елементів і мати числові параметри властивостей ґрунтів. Для вивчення будови проводиться буріння свердловин, під час якого геолог з'ясовує становище шарів і ретельно документує. Якщо грунти дозволяють, то відбираються моноліти зі свердловин з метою проведення випробувань в лабораторії. Якщо пухкі породи або текучі, призначають статичні випробування ґрунтів зондуванням або радіоактивний каротаж.

Геологія для фундаменту обов'язкова. На деяких територіях розвинені ґрунти проявляють просідання при замочуванні. В таких умовах будувати важко. Є лесовидні суглинки і супіски. Геологію таких місць, де присутні лесовидні ґрунти і просадні леси, ретельно вивчають, так як витрати на влаштування фундаментів відчутно змінюються в залежності від наявності просадних властивостей грунтів і ступеня їх прояву.

Геологія під фундамент вивчає сейсмічні параметри досліджуваного району. Ці відомості беруться до уваги при проектних роботах. На яку глибину потрібно закласти фундамент геологія показує, встановлюючи величину сезонного промерзання. Глибина сезонного промерзання визначається як розрахунковим шляхом, так і багаторічними спостереженнями. Спроектований фундамент по геології буде мати саме ті параметри, які забезпечать стійкість будівлі або споруди, його довгу службу і відсутність деформацій.

Коментарі та запитання:


Костянтин
Добрий день. Хочу замовити геологію для фундаменту огорожі. Для проектування обов'язково потрібна інформація про модуль деформації, зчеплення, кут внутрішнього тертя, пучиністість грунтів, рівень грунтових вод. Чи потрібна топозйомка? Скільки буде коштувати і термін виконання робіт?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Констянтин. Відсутність топозйомки та меж Вашої ділянки, при проведенні геології грунту може призвести до конфліктних ситуацій з власниками суміжної території. Для того, щоб цього уникнути, рекомендуємо насамперед провести топографічне знімання ділянки на якій плануються роботи, щоб чітко спланувати місцерозташування огорожі згідно кадастрового номеру. 
Орієнтовна вартість комплексу робіт складає 6000 грн. 
Нашими спеціалістами буде виконана топографічна зйомка м1:500 та геологія для фундаменту, що включає в себе буріння 2 сверловин по 5 метрів, відбір зразків грунту, його аналіз у лабораторії та повний геологічний звіт з урахуванням особливостей грунту (перевірка модулів деформації, зчеплення, кут внутрішнього тертя, пучиністість, рівень грунтових вод з їх якістю, показники плинності, пластичності, пружності, пороги руйнування) та рекомендації щодо укріплення фундаменту огорожі на ділянці. Термін виконання таких робіт — 3 тижні.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення