Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія для проектування лінійних споруд

Геологія для проектування лінійних споруд відрізняється тим, що маємо справу з протяжними ділянками. Робиться геологічний прогноз протягом всієї траси. Роботи починаються з видачі технічного завдання. На топографічному плані п'ятисотого масштабу повинна бути нанесена траса. Геологічним вишукуванням передує топографічна зйомка. Вартість робіт складається з протяжності траси, стадії проектування, складності геології траси. Геологія для проектування лінійних споруд починається з попереднього огляду ділянки, отримання дозволу на вишукування, і самих бурових робіт. Деякі випробування проводяться в польових умовах. Відібрані проби обробляються в лабораторії. Детально досліджується рельєф місцевості. Важливо також мати уявлення про сейсмічні і тектонічні умови місцевості. Важливо зробити прогноз зміни геологічних умов на майбутнє. Після написання звіту проводиться експертиза.

Геологія для проектування лінійних споруд

Геологія для проектування водопроводів полягає в знаходженні найбільш оптимального шляху для прокладання водопроводу. Для цього спочатку потрібно вивчити геологію планованого шляху за архівними матеріалами. Місцевість детально вивчається за даними дистанційного зондування – якщо протяжна лінійна споруда. Докладне вивчення рельєфу ведеться також з метою, щоб потім не виникли ускладнення через низьку прохідність або сильну забудованість місцевості. Потім прокладаються маршрути. Самим основним етапом є бурові роботи, випробування. Уважно вивчаються небезпечні процеси, будова ґрунту. Часто використовується геофізика, особливо методи сейсморозвідки. Кількість свердловин залежить від протяжності об'єкта, стадії проекту, складності геологічних умов, від того, як сильно і часто траса згинається. Геологія для проектування водопроводів обов'язково повинна включати прогноз розвитку небезпечних процесів в землі на майбутнє. Складається геологічний звіт, який проектувальники використовують для проектування.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія для проектування каналізації проводиться для оцінки траси. На стадії проекту може використовуватися геофізика, можуть проводитися випробування в польових умовах; вивчаються грунтові води, прогнозуються можливі зміни геологічних, гідрогеологічних умов; визначається міцність ґрунтів. В місцях появи природних перешкод проводиться ретельне вивчення. Детальність вивчення залежить від стадії проекту. Початку робіт передує рекогносцирувальне обстеження. За результатами обстеження пишеться пояснювальна записка. Геологія для проектування каналізації також спирається на вивчення архівних звітів перед тим, як починаються польові роботи. Ширину смуги траси зазвичай беруть від ста до двохсот метрів. Відстань між свердловинами береться сто-триста метрів. Глибина буріння повинна бути на один-два метри нижче можливої глибини закладення трубопроводу. І на один-два метри нижче глибини, до якої промерзає грунт. За даними геологічного звіту проектувальники розробляють технічний проект.

Геологія для проектування лінійних споруд

Геологія для проектування газопроводу має проводитися в незалежності від довжини траси. Спочатку траса наноситься на оглядовий план. Вивчається місцевість, можливість установки бурової установки на робочих майданчиках. Також топографічна основа дозволяє підрахувати обсяги робіт. На топоплані повинні бути нанесені місця прокладання підземних комунікацій. Свердловини буряться на глибину два-чотири метри в залежності від характеристик об'єкта, складності геології району. Відстань між виробками від двохсот до трьохсот метрів уздовж проектованої траси. Додаткове буріння проводиться в місцях ускладнень, в місцях перетину дороги, річки. Відстань між свердловинами залежить від типу траси і складності рельєфу. Чим складніше умови - тим менше відстань. В простих умовах відстань збільшується. Геологія для проектування газопроводу на останньому етапі закінчується написанням звіту і захистом його до експертної комісії.

Замовити геологічне вивчення лінійної споруди ви можете в фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Віктор
Чи потрібна геологія для прокладання кабелю 10 кВ на відстань 9 км?
Гильдия Инжиниринг
Так потрібна. Якщо лінія в грунті, то потрібно бурити кожен 1 км, завглибшки 2 метри. По Вашому об'єкту 9 свердловин.
Якщо лінія повітряна на опорах, то потрібно бурити кожні 500 метрів, глибина до 5 метрів. По Вашому об'єкту 19 свердловин.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення