Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Олександрії

Геологія ділянки Олександрія зумовлена входженням ділянки в Придніпровську височину на неогеновій і докембрійській основі. Площа знаходиться на кордоні дрібніших її структур – Інгуло-Інгулецької акумулятивної лесової розчленованої рівнини і Середньодніпровської правобережної розчленованої лесової височини. В тектонічному плані ділянка розташована в межах Українського щита. Поруч з ділянкою справа в 1.5 км знаходиться річка Інгулець. За півкілометра на північний захід – велике водосховище. Рельєф піднесений, абсолютні відмітки поверхні в районі 200м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Олександрія

Геодезія Олександрія включає в себе геодезичну і топографічну зйомку ділянки робіт. Обробку зйомки, створення топографічної цифрової карти. Перед бурінням ведеться зйомка ділянки, всіх житлових і нежитлових будівель, споруд та різноманітних комунікацій. Для більш точного закладення гирл свердловин для буріння може знадобитися винесення меж Олександрія. На основі цих меж і топоплану геолог намічає місця для буріння. Також на початковому етапі проводиться рекогносцирувальне обстеження місцевості, документація відслонень порід, видимих інженерно-геологічних процесів (обвали, осипи, карстові провали, воронки, яри, круті схили), водойм. Топозйомка Олександрія проводиться для створення топографічної основи для інженерно-геологічних та проектних робіт. Також перед початком буріння геологи вивчають архівні матеріали з попередніх звітів.

Геологія ділянки Олександрія пов'язана з перебуванням в межах Українського кристалічного щита. Тому осадовий шар відносно невеликий. Під четвертинними опадами залягають діорити і гранодіорити, мігматити диоритового і гранодіоритового складу, міоценові опади нижнього неогену. Приблизно в 10 км північніше Олександрії знаходиться межа поширення максимального дніпровського зледеніння. В результаті танення льодовика в межах ділянки утворилася лесова, сильно розчленована рівнина прильодовикової області. На території поширені такі форми рельєфу, як льодовикові долини. Рельєф сильно эродований – широко розвинена овражна мережа. Четвертинна система представлена елювіально-делювіальними опадами – лессами, лесовидними породами, супісями, легкими і середніми суглинками загальною потужністю 20-30м. Просадочність лесовидних порід – 15-30см.

За результатами буріння можна зробити висновки про геологічний розріз. На грунтово-рослинному шарі залягають насипні грунти потужністю 0.7 м. Нижче йдуть суглинки бурувато-чорні, з корінням рослин, від напівтвердої до твердої консистенції потужністю 1.3 м. Переходять вони в суглинок лесовидний, бурий, жовтувато-бурий, твердої консистенції, непросадочний, потужністю 5м.

На глибині до 7м підземні води не підсічені. Але через близьке розташування річки, великих водойм можна зробити висновок про неглибоке заляганні підземної води. Тому майданчик можна віднести до потенційно подтоплюючих. Нормативна глибина сезонного промерзання поширених ґрунтів – 0.9 м. Після проведення бурових робіт топозйомка Олександрія дозволяє зняти гирла пробурених свердловин.

За сейсмонебезпечністю ділянку можна віднести до другої категорії. Інженерно-геологічні умови по складності відносяться до другої категорії. Це пов'язано з близькістю водойм, наявністю слабких техногенних і лесовидних грунтів. Ці ґрунти можуть давати осідання. Перед будівництвом їх по можливості знімають, або ущільнюють до стану щільного сухого грунту. Також необхідно приділити увагу можливому розвитку процесів осипання крутих схилів, можливого розвитку ярів. Варто уникати будівництва поруч з такими схилами. За результатами геологічних досліджень складається звіт з рекомендацією фундаменту для будинку. Потім роблять проект будинку. На підставі цих відомостей проводиться винесення меж Олександрія.

Заявку на геологію можна оформити через нашого фахівця по телефону 097-57-246-57. Це допоможе вам підібрати найбільш підходяще місце для будівництва, вибрати необхідні матеріали, відгородити себе від небезпечних природних процесів і в цілому зекономити на будівництві.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення