Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Башмачке

Досліджувана ділянку в адміністративному плані знаходиться на південному сході Дніпропетровської області, у трьох з половиною кілометрах від правобережжя Дніпра. Через село тече притока Дніпра, яка розгалужується. На території села є три невеликі водойми, пов'язаних з притоками. Це говорить про неглибоке залягання глинистих порід, суглинків, які утримують воду. Природний рельєф значно змінений діяльністю людини, в результаті чого утворилися дрібні бугри. В основному рельєф слабо хвилястий. Відмітки висот в межах 95-110м.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Башмачка

Геологія ділянки Башмачка визначається знаходженням в межах Дніпровської височини. В геоморфологічному відношенні це Гуляйпільська акумулятивна лесова розчленована рівнина у складі більш великої провінції – Запорізької рівнини з докембрійскою і неогеновою підставою. В тектонічному плані ділянка знаходиться на південному сході Українського щита. Річкова мережа приурочена до давніх гранітних опадів Дніпровського гранітного комплексу. На решті території розвинені нижньо- і средненеогенові сіро-зелені і строкаті глини. Четвертинні осадові утворення мають незначну потужність. Тому корінні глинисті опади водоупором служать, на якому утворюються водойми.

Геодезія Башмачка полягає в зйомці ділянки та прилеглої території перед виїздом бурової бригади. Для пошукових робіт потрібна топооснова для планування виробок, щоб мати можливість не зачепити підземні трубопроводи та кабелі. Якщо виникають проблеми з визначенням знаходження дільниці – проводиться винесення меж Черевичка.

Ділянка знаходиться в місці поширення алювіальних опадів заплави русла річки, які далі переходять у лесові опади розчленованої лесової рівнини. Нагорі залягає ґрунтовий шар, або насипний грунт потужністю 0.6-1.1 м. Вони підстилаються суглинками палево-жовтими, твердими потужністю – 5.1-7.0 м. Нижче лежить лес, який представляє собою блідо-жовтуватий супісок потужністю 2.0 м.

Топозйомка Башмачка є невід'ємною, важливою частиною геологічних робіт. І проводиться тоді, коли не здійснювалась на ділянці раніше. Перед виїздом на буріння на топоплані необхідно вивчити місцевість, намітити свердловини для буріння, намітити місця під'їзду бурової установки, робочий майданчик.

Гідрогеологічно ділянка належить до стику тріщинуватих вод Українського щита й Дніпровсько-Донецького артезіанського басейну. Безнапірний рівень води з'являється на глибині 7м в елювіально-делювіальних суглинках, гідродинамічно пов'язаний з водами припливу річки. Геологія ділянки Башмачка характеризується наступними негативними інженерно-геологічними умовами – наявністю просадних лесових порід, які проявляють просадні властивості при виникненні додаткового навантаження. Досліджувана ділянка з природних причин відноситься до подтоплюючих. Під час сильних злив, інтенсивного сніготанення, техногенних витоків рівень води може піднятися приблизно на метр.

Фундамент необхідно закладати після спеціальної інженерної підготовки. Інакше основа може нерівномірно деформуватися. Така підготовка полягає в пошаровому ущільненні грунтової подушки, в результаті поліпшуються будівельні властивості грунту. Також необхідний комплекс заходів, що забезпечує захист від додаткового зволоження. Інакше грунти можуть нерівномірно деформуватися. Ці заходи полягають в облаштуванні вимощення навколо будівлі, в інженерній підготовці грунтів, надійній гідроізоляції підземної частини будівлі.

У районі широко поширена овражна діяльність, тому небезпечно проводити будівництво близько до схилів. За сейсмонебезпечністю район відноситься до 2 категорії. По складності інженерно-геологічних умов теж відноситься до 2 категорії. Топозйомка Башмачка в кінці робіт необхідна, щоб закоординувати свердловини. Після проведення геологічних робіт, розробки проекту об'єкта здійснюється винесення меж Башмачка.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводить геологічне вивчення на всіх стадіях проектних і будівельних робіт.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення