Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Інгулець

Село Інгулець знаходиться в Широківському районі, в південно-західній частині Дніпропетровської області на узбережжі річки Інгулець. На околицях села знаходяться численні яри і балки. Рельєф рівний зі слабким нахилом. Коливання відміток поверхні на ділянці вишукувань 73-80м. Найближчі населені пункти: Широке, Широка Дача, Степова, Надія, Олександрія, Розівка, Новомалиновка, Червоне, Широка Долина, Полтавка. Схили річкових долин круті в місцях відслонення корінних порід. Під час сніготанення і інтенсивних дощів балки і яри активно розмиваються атмосферними водами.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 10 900 грн

Геологія та геодезія Інгулець

Геологія ділянки Інгулець характеризується комплексом опадів південної околиці Придніпровської височини з докембрійскою і неогеновою підставою. Також тут починається і тягнеться на південь Причорноморська лесова акумулятивна рівнина з неогеновою підставою. Схоже, що річкова мережа має прямий зв'язок з давніми тектонічними розломами. Під алювіальними опадами, трохи на північ від села, залягають граніти та мігматити плагіоклазові, криворізька осадово-эффузійна серія. Геодезія Інгулець є важливою складовою частиною вишукувальних робіт і проводиться на різних стадіях.

На ділянці в межах річкової тераси залягають нижньонеогенові піски, пісковики, мергелі, глини, вапняк. На решті площі поширені середньопалеогенові опади понтічного ярусу – піски з прошарками галечнику і глин. Висота схилів долини Інгулець 25-35м, схили круті, іноді пологі. Долину часто розсікають балки і яри. Винесення меж Інгулець в основному пов'язане з будівельними роботами, але може використовуватися на стадії проектування для планування точок буріння.

На ділянці вишукувань зверху залягають насипні грунти - перешаровуються сірувато-коричневі, коричневі супіски з прошарками різнозернистих пісків потужністю до 1.0 м. Жовтувато-коричневі супіски з гравієм, черепашками, опісочені, маловологі, розкритою потужністю 2.75 м. Далі йдуть такі ж супіски, але водонасичені, з розкритої потужністю 1,25 м. Чорний суглинок, мулистий, м'якопластичний, з включеннями гравію, черепашок, з розкритої потужністю 3.0 м. Світло-коричневий суглинок, твердий, з карбонатним піском, розкрита потужність 1.5 м. Топозйомка Інгулець проводиться для отримання топографічної основи для вишукувальних робіт.

В межах населеного пункту розвинені алювіальні відкладення заплавної тераси і відкладення першої та другої нерозчленованих надзаплавних терас. В решті це леси слаборозчленованої лесової рівнини з потужністю 20-30м і просадочністью 15-30см. У літологічному відношенні це легкі, середні та важкі суглинки.

Геологія ділянки Інгулець в цілому характеризується складними інженерно-геологічними умовами. Розвинені яри, балки, просідаючі грунти, слабкі грунти заплавної тераси. Територія потенційно подтоплююча. Перший безнапірний водоносний горизонт зафіксований на глибині 3.75 м еолово-делювіальних відкладень. При найгірших умовах рівень може піднятися на 1.0 м. Топозйомка Інгулець може бути проведена до вишукування і може бути видана разом з технічним завданням. Грунти за сейсмічними властивостями відносяться до третьої категорії. Взимку дрібні і пилуваті піски, супіски промерзають до 0.93 м. Суглинки і глини – до 0.76 м.

Послаблюють будівельні властивості ґрунтів мягкопластичные суглинки з рослинними залишками. Перед закладенням фундаменту ці грунти треба попередньо підготувати щоб уникнути нерівномірних деформацій основи. Будівельні властивості ґрунтів поліпшуються шляхом трамбування та інших способів. Також необхідно передбачити заходи захисту від замочування грунтів, передбачити надійну гідроізоляцію.

Для даних умов можна використовувати фундамент мілкого закладання: стрічковий, стовпчастий, плитковий. Стрічковий фундамент використовується при малих навантаженнях, може бути закладений в щільних супісках другого інженерно-геологічного елемента. Підошву фундаменту поглиблюють нижче глибини промерзання грунту. Насипні грунти попередньо прибирають. Перед початком будівельних робіт проводиться винесення меж Інгулець.

Щоб замовити геодезичну, топографічну зйомку або геологічне вивчення грунтів ви можете звернутися у фірму ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення