Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Ізюм

Місто Ізюм знаходиться в Харківській області, на лівому березі Сіверського Дінця. Пологий Берег річки, заплава має численні стариці, озера, болота. Русло звивисте, з множинами перекатів, бистринами, порогами, завалами в середній течії. Під час весняного водопілля (лютий-квітень) вода піднімається на три-вісім метрів. Абсолютні відмітки поверхні на ділянці вишукувань змінюються в межах 72.0 - 76.0 м. Поверхня нерозчленована, зі слабким нахилом. Найближчі населені пункти: Діброва, Капитолівка, Червоний Оскіл, Донецьке, Шпаківка, Малий, Комишуваха, Глинське, Миколаївка, Бригадирівка, Забавне.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Родзинки

Геологія ділянки Родзинки складена опадами в межах прикордонної частини Северськодонецкої терасової розчленованої рівнини, що є частиною більш великої структури – південно-західних відріг Середньоруської височини. Трохи південніше починається Донецька ерозійно-денадуційна височина на герцинських складчастих спорудах. В тектонічному плані це південно-східна окраїна Дніпровсько-Донецької западини. В районі розвинений складний комплекс дочетвертичних опадів, представлених острівцями середньопермских пісковиків, глин, аргілітів, солі. Безпосередньо в р. Родзинки корінні породи представлені среднеюрськими глинами, вапняками, пісковиками. Геодезія Родзинки замовляється для отримання топографічного плану місцевості з усіма спорудами і комунікаціями.

Родзинки розташовується в межах заплавної частини алювіальної тераси річки, першої і другої надзаплавних терас, складених піщаними відкладами. Для іншої частини характерні лесоподібні середні і важкі суглинки потужністю 10-15м, просадочністью до 15см. Шари майже горизонтальні, слабо похилі, витримані по потужності по простяганню. Винесення меж Родзинки допомагає визначити розташування ділянки у випадках, коли немає очевидних орієнтирів (вулиця, будинок, перетину вулиць, заводські труби і т. д.).

На ділянці бурових робіт виділені наступні шари: Зверху йдуть насипні грунти (бурий суглинок, пухкий, змішаний з будівельним сміттям) потужністю 1.0-1.8 м. Сірувато-жовті кварцові піски дрібнозернисті, пухкі, потужністю 2.2-2.7 м. Сірувато-жовті кварцові піски, слабо насичені водою, потужністю 1.4-2.1 м. Темно-сірі з блакитно-зеленуватим відтінком кварц-глауконітові піски дрібнозернисті, слабо водонасичені, розвідана потужність 1.9 м. Світло-сірі глини, тугопластичні, розвідана потужність 1.7-1.8 м. Топозйомка Родзинки включає зйомку місцевості і створення топоплану для проведення досліджень.

При бурінні підземні води виявлені на глибині 3.7-4.0 м в пісках. Водоносний горизонт відкритий, безнапірний. Розвантаження води в річку Сіверський Донець. Майданчик дослідження віднесений до потенційно подтоплюючих. Підземні води не мають агресивних властивостей. Води строкаті (гідрокарбонатні, кальцієві, залізисті) зі слабкою мінералізацією до 1г/л

Геологія ділянки Родзинки вкрай складна – по всьому узбережжю Сіверського Дінця та його приток широко поширені яри та зсуви, особливо на закрутах, крутих схилах. Також серед корінних порід містяться шари вапняків, з якими можуть бути пов'язані карстові процеси. Заплави річок дуже ненадійні для будівництва. Топозйомка Родзинки може бути включена як частина розвідок, якщо не проводилася до цього. За нормативами глибина промерзання грунтів в зимових умовах складає: дрібнозернисті піски, супіски – 0.97 м. Глини, суглинки – 0.79 м.

Насипний грунт першого ІГЕ не має витриманих властивостей, містить послаблювальні властивості органічні домішки і не може використовуватися як підстава для проектованої споруди. Із-за близькості розташування водопроводів, різних комунікацій не можна виключати можливість технічних аварій та витоків води. Це необхідно врахувати під час проектування. Піски дрібні другого шару схильні до морозного пучення, потрібно закладати фундамент нижче глибини промерзання грунту. Необхідно передбачити гідроізоляцію. Винесення меж Родзинки необхідне для точного визначення розташування споруди на місцевості та початку будівництва.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" може провести всі види зйомок і геологічного вивчення грунтів для ділянки.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення