Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія в Камплиці

Ділянка, на якій були здійснені дослідження нашими фахівцями, знаходиться в селі Камплиця в Харківській області. Рельєф нерівний. Відмітки поверхні землі коливаються в межах 80.0-86.0 м. Село розташоване на березі Сіверського Дінця і великого мальовничого озера. Найближчі населені пункти: Черемушне, Занки, Зміїв, Дачне, Геніївка, Курортне, Задонецьке, Гайдари, Лиман, Коропово.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Камплиця

Геологія ділянки Камплиця представлена осадовими породами Северскодонської терасової розчленованої рівнини в межах південно-західних відрогів Середньоруської височини. В тектонічному плані це Дніпровсько-Донецька западина. Дочетвертична система складена верхньопалеогеновими опадами харківської свити і нижньонеогеновими опадами міоценової свити. Четвертинна система в межах населеного пункту, починаючи з заплави річки представлена: піщаними алювіальними опадами заплавної, першої та другої надпойменними терасами. Потім вони переходять в нерозчленовані пліоценово-нижньоантропогенові тераси, складені елювіально-делювіальними опадами – середніми і важкими суглинками.

Геодезія Камплиця проводиться як на різних стадіях проектування об'єкта, так і на різних етапах його будівництва. Коли видається технічне завдання на геологічні дослідження для уточнення розташування майбутньої споруди може знадобитися винесення меж Камплиця.

Геологічна будова ділянки уточнена за результатами буріння. Зверху зазвичай залягає ґрунтовий шар. На об'єкті досліджень він замінений насипним шаром (різнозернисті кварцові піски, включення будівельного сміття, частково гумусированного) потужністю 0.5-0.7 м. Під ним залягає світло-жовтий, коричнево-жовтий кварцовий пісок із домішками чорного, потужністю до 6 метрів. Світло-чорний суглинок мулистий, з прошарками різнозернистих кварцових пісків, плинний, розвідана потужність 2.2 м. Топозйомка Камплиця ведеться з метою топографічної прив'язки житлових і нежитлових будівель, господарських та інженерних об'єктів, конструкцій, шляхів та трубопроводів.

Під час буріння вода зустрінута в одній зі свердловин на глибині 1.8 м. Також у розрізі є мулисті грунти, які говорять про те, що територія періодично підтоплюється. До всього цього додається близькість великого озера і великої ріки Сіверський Донець. Територія робіт відноситься до потенційно подтоплюючих. Рівень поверхневих вод може коливатися від 0 до 5,0 м і водоносний горизонт приурочений до каневсько-бучакських еоценових глинистих пісків, глин, мергелів, піщаників. Іли накопичувалися, коли територія підтоплювалась під час повені річки Сіверський Донець.

Геологія ділянки Камплица за різних факторів може ставитися до складних по інженерно-геологічним умовам. У зимових умовах дрібні піски, супіски промерзають до 1.07 м. Суглинки і глини – до 0.88 м. Середньозернисті піски – до 1.15 м. За сейсмічними властивостями ґрунти віднесені до другої категорії.

Після того, як здійснена топозйомка Камплиця, з'являється можливість вивчати особливості рельєфу в реальних координатах, спрогнозувати можливий розвиток небезпечних інженерно-геологічних процесів, запланувати для буріння свердловини. На отриманій топооснові можна проектувати будівлю.

Властивості ґрунтового шару ослаблені включеннями органіки через сезонне промерзання. Тому він не може служити підставою і виймається під час будівництва. На робочій площадці є ухил, який під час будівництва потрібно знівелювати, щоб уникнути процесу розвитку зсувів. Особливо зсуви, яри розвиваються на крутих схилах, звивистих берегах Сіверського Дінця.

Підставу фундаменту рекомендується поглиблювати нижче промерзання грунту. Підставою фундаменту при неглибокому закладенні можуть бути ґрунти другого інженерно-геологічного елемента. Для зменшення ймовірності розвитку зсувів необхідно вжити заходи інженерного захисту – зелені насадження, регулювання стоку поверхневих вод за допомогою різних водоводів. Точне розташування запроектованого об'єкта встановлюється, коли проводиться винесення меж Камплиця.

Вибір ділянки місця, вибір параметрів будівництва дуже важливі для безпечної експлуатації вашого житла. Провести необхідні для цього дослідження на ділянці може фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення