Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія у Кропивницького

Кропивницький розташований в межах Українського кристалічного щита, в місці впадання р. Сухоглеи в річку Інгул. Є також ряд струмків, побудовані два водосховища. Позначки земної поверхні на ділянці робіт коливаються в межах 121.0-122.0 м. Рельєф у місті частково рівнинний, частково хвилястий, розчленований річковими долинами, ярами, балками. Амплітуда розчленування близько вісімдесяти метрів. Долини річок змінюються з широких до вузьких, каньйоноподібних з крутими, скелястими берегами.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Кропивницький

Геологія ділянки Кіровоград обумовлена перебуванням ділянки на Інгуло-Інгулецькій акумулятивній лесовій розчленованій рівнині, що знаходиться в межах ширшої структури – Придніпровської височини на докембрійській і неогеновій підставі. У межах Кіровограда четвертинні опади лежать безпосередньо на гранітах і мигматитах мікроклін-плагіоклазових порфиробластичних. Північніше і східніше міста з'являються середньо- і верхньопалеогенові опади. На півдні і заході – нижньонеогенові опади.

Геодезія Кіровоград є частиною інженерних вишукувань. Геодезична зйомка проводиться для складання топооснови рельєфу місцевості, розташування будівель та споруд, різних комунікацій. Перед виїздом на ділянку місцевість вивчається, ведеться рекогносцирувальне обстеження, документація гірських порід і природних процесів. Місця для буріння плануються після того, як здійснено винесення меж Кіровоград.

В руслах річок поширені алювіальні опади заплавної тераси голоценового віку. Потім йдуть алювіальні відкладення першої та другої нерозчленованих надзаплавних терас верхньоантропогенового віку. В решті частини розвинені еолово-делювіальні опади, представлені такими лессоподібними породами, як легкими, середніми і важкими суглинками загальною потужністю 20-30м. В північній і східній частині міста просадковість суглинків 30-50см, на півдні і заході просадковість 15-30см.

Топозйомка Кіровоград дозволяє винести свердловини на ділянці робіт, а після завершення польових робіт – зняти координати пробурених свердловин. Результати зйомки місцевості, гірських виробок заносяться у цифровий варіант і дозволяють створити геологічну 3Д модель з шарами порід і об'ємною зміною властивостей ґрунтів. Також можна змоделювати перебіг геологічних процесів на майбутнє.

Геологія ділянки Кропивницький на ділянці робіт представлена: зверху насипними ґрунтами потужністю від 0 до 1.8 м. Потім йдуть суглинки потужністю 0.7 м, піски дрібнозернисті потужністю 2.9 м, піски з суглинком потужністю 0.1 м, піски жовтувато-сірі, дрібнозернисті потужністю 4.3 м. Глибина знаходження першого водоносного горизонту коливається на півдні міста від 0 до 5м, на півночі – від 0 до 10м. Сульфатні води і сульфатно-гідрокарбонатні, мінералізація до 3 г на літр. Агресивність від неагресивних до сульфатних. Топозйомка Кропивницький проводиться в тому випадку, якщо не проводилася перед геологічними дослідженнями.

Згідно геологічних вишукувань майданчик є потенційно подтоплюючим. Глибина промерзання грунтів в зимовий час: супіски, піски дрібні та пилуваті – 0.99 м; піски гравелисті, крупні і середні – 1.06 м; глини і суглинки – 0.81 м. По сейсмологічним властивостям район відноситься до 2 або 3 категорії. Через обводнення і складні насипні грунти категорію складності можна віднести до другої групи. Насипні грунти, гумусировані суглинки не можуть служити підставою фундаментів, рекомендуються до виїмки. З-за небезпеки обводнення рекомендується використовувати гідроізоляцію. Глибина заглиблення підошва фундаменту повинна бути більше 1.5 м. Необхідно запланувати водозахисні заходи, застосування водонепроникних відмосток, запланувати шляхи відводу атмосферної води в дощову каналізацію. Для даних умов природними підставами фундаменту можуть бути піски дрібні після попереднього ущільнення.

Після завершення досліджень та складання проекту перед будівельними роботами здійснюється винесення меж Кіровоград.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг” спеціалізується на проведенні топографо-геодезичної і топографічної зйомки, інженерно-геологічних вишукувань.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення