Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Геологія та геодезія Костянтинівка

Смт Костянтинівка знаходиться на півдні України, в південно-західній частині Миколаївської області в Арбузинському районі. Це лівий берег Південного Бугу, в 6 кілометрах на схід знаходиться Ташлицьке водосховище. Рельєф ділянки хвилястий, з дрібними горбами (техногенного походження), з невеликими укосами. Позначки земної поверхні змінюються в межах 31.2–33.3 м. Найближчі населені пункти: Южноукраїнськ, Воля, Львів, Агрономія, Трикрати, Прибужжя, Пташине, Зелений Яр, Петропавлівка.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 14 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Костянтинівка

Геологія ділянки Костянтинівка представлена опадами Південно-Пабужскої розчленованої лесової рівнини в складі Придніпровської височини з докембрійскою і неогеновою підставою. Докембрійські породи представлені гранітами та мікроклиновими, амплит-пегматітними мігматитами. Балтська свита неогену складена пісками, піщано-глинистими відкладами. В тектонічному відкладенні ділянка знаходиться на півдні Українського кристалічного щита. Геодезія Костянтинівка може бути замовлена як частина інженерно-геологічних досліджень, або як окремий вид робіт з метою отримання топографічного плану місцевості і розташованих будівель.

В межах частини алювіальної рівнини поширені опади першої і другої надзаплавних нерозчленованих терас. На переважній території селища розташовані лесоподібні породи (легкі, середні і важкі суглинки) еолово-делювіальні відкладення сильно розчленованої лесової рівнини. На ділянці буріння це легкі пилуваті суглинки з домішками органіки, гравію, гальки. Потужність лесоподібних порід 15-20м, просадочність - 15-30см. Для уточнення місця розташування свердловин необхідне проведення винесення меж Костянтинівка.

За результатами буріння уточнено геологічний розріз. Зверху йде ґрунтовий шар (темно-сірий, чорний гумусированний суглинок з органікою) потужністю 0.6-1.0 м. Потім йде темно-сірий, чорний суглинок, з піском і включенням органіки, гальки, гравію, каміння, потужністю 1.4-2.8 м. Сірий, бурий, бурувато-коричневий суглинок, з піском з галькою і гравієм, потужністю 2.2-3.9 м. Топозйомка Костянтинівка допомагає отримати топографічний план в електронному вигляді, який можна використовувати для планування досліджень, для проектування, для аналізу отриманих даних.

Напірні підземні води відносяться до басейну вод в тріщинуватих кристалічних породах докембрію. На ділянці буріння безнапірні підземні води підсічені всіма свердловинами на глибині 2.9-5.0 м. Майданчик дослідження відноситься до потенційно подтопляючих.

Геологія ділянки Костянтинівка може бути віднесена до третьої категорії за інженерно-геологічними властивостями. Неглибоке залягання ґрунтових вод і як наслідок – велика вірогідність підтоплень. Вздовж русел річок Південний Буг і Синюха, в межах першої-другої надзаплавних терас широко поширені зсуви. В межах цих терас основними опадами є ослаблені просадні лесоподібні породи.

Під час рясних дощів, сильного сніготанення рівень грунтових вод на ділянці робіт може піднятися на 0.5-1.0 м. Можуть утворюватися локальні обводнені ділянки з рівнем води на рівні водонесучих комунікацій. За сейсмонебезпечністю грунти віднесені до 2 категорії. Топозйомка Костянтинівка ведеться для отримання топооснови ділянки робіт, може вестися паралельно з рекогносцировочним обстеженням. При високому заляганні грунтових вод не рекомендується будівництво підвальних приміщень, рекомендується застосування водозахисних матеріалів. Необхідно передбачити способи захисту від замочування. Способи захисту від нерівномірної деформації ґрунту під фундаментами включають: вертикальне планування (допомагає забезпечити швидкий відвід талих, техногенних, атмосферних вод в ливневу мережу), вимощення близько проектованого об'єкта, використання гідроізоляції підземної частини будівлі. Води залізисті, гідрокарбонатні з мінералізацією 1-3г/л. Вони сильно і середньо агресивні до деяких марок бетону. Насипні грунти першого інженерно-геологічного елементу підлягають екскавації. Низ фундаменту слід поглиблювати нижче глибини промерзання грунтів. Глибина промерзання для суглинків, глин – 0.75 м. Після завершення проектних робіт проводиться винесення меж Костянтинівка.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" може допомогти вам провести геодезичну, топографічну зйомку і виконати інженерно-геологічні вишукування перед будівництвом будинку, котеджу.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення