Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Ковалівка

Село Ковалівка розташовується на узбережжі р. Стех (притока р. Псел). На сході села річка утворює загату. Також поруч з селом протікає інший приток Псла – р. Грунь-Ташань. На топографічній карті місцевість належить до Полтавської рівнини. Найближчі населені пункти: Семеренки, Савинці, Михайлики, Руда, Декабристів, Хомутець, Гоголеве, Устивиця, Шишаки, Яреськи.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Ковалівка

Геологія ділянки Ковалівка складена осадовими породами двох прикордонних геоморфологічних структур. На сході це Полтавсько-Карлівська слабо розчленована лесова рівнина. На заході це Роменсько-Миргородська розчленована рівнина. Ці дві структури належать до великої Полтавської акумулятивної лесової рівнини з неогеново-палеогеновою основою. В тектонічному плані місцевість знаходиться в межах Дніпровсько-Донецької западини. Четвертинні опади розташовуються на верхньопалеогенових кварцево-глауконітових пісках харківської свити.

Геодезія Ковалівка перед геологічними дослідженнями проводиться для отримання топоплану місцевості. На отриманому топоплані плануються інженерно-геологічні роботи, ведеться проектування планованої будівлі або споруди. Для планування розвідувальних свердловин проводиться винесення меж Ковалівка.

Четвертинні опади на території села складені алювіальними відкладами заплавної тераси, змінюючимися алювіальними відкладами першої надзаплавної тераси. В іншій частині широко розвинуті нерозчленовані флювіогляціальні та озерні опади розчленованої лесової рівнини. На ділянці за результатами буріння виділені наступні шари. Зверху йдуть суглинки гумусовані потужністю 0.9 м. Суглинки тверді, грунти, потужністю 2.3 м. Супісок лесовий, твердий, просадковий потужністю 4.8 м.

Топозйомка Ковалівка може бути замовлена для отримання топографічної основи досліджуваної території з метою подальших будівельних, землевпорядних та інших видів робіт. Майданчик дослідження не віднесений до потенційно подтоплюючих. У зимовий час грунти в середньому промерзають на 0.8 м, максимально – до 1.5 м. По сейсмонебезпечності територія віднесена до другої-третьої категорії.

Геологія ділянки Ковалівка ускладнена наявністю просадних лесоподібних порід. Їх середня просадковість 15-30см. Середня потужність лесоподібних супісків, легких і середніх суглинків становить 20-30м. У припойменій частині русел річок широко розвинені зсуви. Трохи південніше знаходиться гарно виражена в рельєфі соляна структура субширотного простягання. Ділянка віднесена до другої категорії складності інженерно-геологічних умов.

Після того, як проводиться топозйомка Ковалівка, отримуємо вихідні дані для інженерно-геологічних робіт. Дані буріння дозволяють судити про будову і зміну шарів гірських порід, їх характеристики, їх придатності в якості підстави. Але ці дані ще точно прив'язати до місцевості. Для цього і служать топоплани. На основі топографічних даних можна прогнозувати зміни властивостей шарів на відстані і з глибиною. Можна спрогнозувати їх поведінку з часом, в результаті виникнення різних навантажень, в результаті підйому рівня ґрунтових вод, або зволоження ґрунту зверху.

Перший інженерно-геологічний шар підлягає вилученню, його не можна застосовувати в якості основи під фундаменти. Просадні властивості ґрунтів усуваються шляхом їх ущільнення, закріплення. Шляхом зміни їх природної структури. В результаті ці грунти стають непросадочними, поліпшуються їх деформаційні та міцнісні характеристики. Поширені такі методики, як пристрій грунтової подушки, використання важких трамбівок. Ділянка знаходиться в районі поширення хлоридних термальних вод з температурою більше 20 градусів. Перший безнапірний рівень води знаходиться на глибинах 10-15м, глибина зменшується поблизу русел річок. Винесення меж Ковалівка необхідне для встановлення точного розташування об'єкта на місцевості.

Добре продумана, спланована методика будівництва дозволить довго і безпечно експлуатувати житлові будівлі та споруди. Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" проводить передпроектне вивчення властивостей грунтів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення