Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геологія та геодезія Козелець

Козелець згідно геоморфологічному районуванню знаходиться в межах Чернігівського Полісся з палеогеновою основою. У межах його дрібної структури – Дніпровсько-Деснянської терасової рівнини. На правому березі річки Остер – притоки Десни. Тут знаходяться також кілька невеликих водойм. Тектонічно приурочений до північно-західної частини Дніпровсько-Донецької западини.

Комплекс робіт: геологія + топозйомка + винесення меж за ціною 11 900 грн. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геологія та геодезія Козелець

Топозйомка Козелець починається на етапі рекогносцирувальних робіт. Також проводиться візуальний огляд місцевості. Ведеться зйомка всіх житлових і нежитлових об'єктів, всіх комунікацій. Спочатку проводиться прив'язка ділянки, винесення меж Козелець. Попередньо планують свердловини. Попередня геологія ділянки Козелець складається з візуального огляду місцевості. Вивчення та документації виявлених ендогенних процесів.

Геодезія Козелець на початковому етапі полягає у виносі гирл свердловин для буріння. Попередньо ці свердловини були розмічені на топографічній основі. Також на ній зафіксовані всі підземні комунікації, які можуть бути зачеплені при бурінні і транспортуванні. Після закінчення буріння геодезія Козелець полягає у виконавчій зйомці для фіксування фактично пробурених свердловин.

Геологія ділянки Козелець для Дніпровсько-Донецької западини характеризується пермськими строкатими глинами, вапняками, доломітом, гіпсом. Тріасові опади аналогічні, тільки ще з'являється мергель. Найбільш поширені палеогенові піски, пісковики, мергелі і крейда. Верхню частину геологічного розрізу утворять алювіальні і водно-льодовикові піски, глинисті опади морени, еолові лесовидні суглинки. Топозйомка Козелець допомагає створити електронну карту, до якої прив'язуються дані з геології.

До глибини шести метрів в результаті буріння розкриті алювіальні відклади, лесовидні суглинки і супіски. Зверху залягають насипні грунти потужністю до 1.5 м. Потім йде ПРС потужністю 0.8 м. Глибше залягає лесовидний супісок палево-жовтий, світло-коричневий, просадковий, твердої консистенції потужністю 1-1.4 м. Під ним знаходиться пісок кварцовий, жовтувато-сірий, пилуватий, маловологий потужністю 1.6-1.8 м. У самому низу розрізу залягають лесовидні суглинки, палевато-жовті з прошарками піску, від тугопластичного до твердої консистенції потужністю 2м.

Сезонна глибина промерзання грунтів - 0.8-1.5 м. По сейсмологічній небезпеці район віднесено до II категорії (п'ятибальна шкала). По складності інженерно-геологічних умов ділянка відноситься до II категорії складності. На поверхні не виявляються небезпечні геологічні процеси. Ускладнюють будівництво просадні лесовидні супіски та суглинки. Перед закладенням фундаменту необхідно усунути їх просадні властивості. При звичайних навантаженнях просадочность грунтів не проявляється. При насиченні водою супіски (ІГЕ 3) переходять в текучий стан, погіршуються їх деформаційні властивості. При влаштуванні фундаментів у таких грунтах рекомендується заздалегідь підготувати основу – ґрунтову подушку з місцевого ґрунту.

Під час проектування необхідно передбачити водозахисні заходи – планування майданчика, облік шляхів руху води після дощів, будівництво навколо споруди вимощення шириною 1.5 м для безперешкодного руху води у дощову каналізацію. Для ІГЕ 4 рекомендується облаштування шлакові подушки з щебеню вивержених порід, або з ущільненого доменного шлаку.

В заплаві притоки річки Остер поширені відклади торфу. Це слабкі грунти для будівництва. Потрібно передбачити інженерні заходи захисту грунтів.

Щоб з'ясувати всі особливості протікання геологічних процесів на вашій ділянці, дослідити властивості грунту – ви можете замовити геологію через фахівця фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення